Halepa – vienuolynas su audringa istorija

Halepa – vienuolynas su audringa istorija. Kreta, Graikija | Mano Kreta

Halepa – vienuolynas su audringa bei įdomia istorija. Jei sakote, kad Kretoje jus mažiausiai domina vienuolynai, spėju, kad nė viename iš jų nesate buvę. Daugelis salos vienuolynų pastatyti fantastiško grožio vietose. Tą puikiai iliustruoja ši nuotrauka, daryta lankantis Halepos vienuolyne.

Atrodo, kad kažkas jo nebaigė statyti. Virš Mylopotamos slėnio esantis Halepa vienuolynas – vienas gražiausių ir keisčiausių Kretoje. Gražus, nes iš visų pusių apjuostas kalvomis ir Psiloričio kalnais. Keistas, nes jo bažnyčia įrėminta nebaigtomis statyti sienomis.

Halepa – vienuolynas su audringa istorija. Cerkvės fasadas. Kreta, Graikija | Mano Kreta

Halepa kaip veikiantis moterų vienuolynas pirmąkart paminėtas 1555 metais Kretą valdžiusių venecijiečių notariniuose dokumentuose. Vėliau salą okupavusi Osmanų imperijos valdžia pasišovė išnaikinti visus Mylopotamos vienuolynus: 1646 m. turkų kareiviai nusiaubė Halepą ir išžagino vienuoles.

Šiek tiek atslūgus okupacijos pogromams 1673 m. Halepoje įsikūrė vyrų vienuolynas. Jis netrukus suklestėjo kaip vienas svarbiausių regiono dvasinių centrų. Bet XIX a. pradžioje prasidėjus kretiečių laisvės kovoms tapo vienu iš sukilėlių centrų, todėl ne kartą buvo griautas, degintas ir aplaistytas kovotojų krauju.

1885 m. vienuolynui ėmęs vadovauti tėvas Plumis pradėjo Halepos rekonstrukciją. Būtent jo pavedimu aplink Jėzaus gimimo ir Išganytojo Atsimainymo cerkvę pastatytos naujų maldos namų sienos, bet darbas neužbaigtas dėl atsinaujinusių pasipriešinimo kovų prieš turkų okupaciją.

1900 m. Halepos vienuolynas kaip ir šimtai kitų vienuolynų Kretoje sustabdė savo veiklą, o 1950 m. jis buvo visiškai apleistas. Dar neseniai Halepa priminė beformius griuvėsius. 1997 m. pradėti jo atstatymo darbai, kurie vyksta iki šiol.

Vaikštant aplink vienuolyną belieka tik spėlioti, kurie griuvėsiai bus prikelti naujam gyvenimui, o kurie taip ir liks audringą Kretos istoriją liudijančiais griuvėsiais.


Tinklaraštyje ir kelionių žurnale rasite daugiau straipsnių bei nuorodų apie šventąsias vietas ir vienuolynus Kretoje ir Graikijoje, spauskite čia >>

Jeigu turite klausimų ir norite mūsų pasiteirauti apie piligrimines vietas, vienuolynus Kretoje ar Graikijoje, susisiekite tiesiogiai – siųskite žinutę el. paštu manokreta@gmail.com

Dalintis |
+
Slapukų nustatymai
Būtinieji
Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, mūsų sistemose negali būti išjungti.
Funkciniai
Šie slapukai suteikia galimybę pagerinti funkcionalumą ir suasmeninimą, pavyzdžiui, jie pagerina pateikiamo turinio formatą ir formą, nustato šrifto dydį ar svetainės elementų pozicijas. Jie gali būti įdiegti mūsų arba kitų tiekėjų, kurie teikia į mūsų puslapius įdėtas paslaugas. Jei neleisite šiems slapukams veikti, kai kurios ar visos minėtos funkcijos negalės tinkamai veikti. Funkciniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Statistiniai
Šie slapukai leidžia mums skaičiuoti apsilankymus ir lankytojų srauto šaltinius, kad galėtume matuoti ir gerinti svetainės veikimą. Pvz., pateikti skaitomiausią turinį pagal rubrikas, kategorijas. Visa šių slapukų informacija yra apibendrinta, todėl anoniminė. Jei neleisite šiems slapukams veikti, nežinosime, kad lankėtės mūsų puslapyje. Statistiniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Reklaminiai
Šiuos slapukus per mūsų svetainę naudoja mūsų reklamos partneriai. Tos bendrovės gali juos naudoti jūsų interesų profiliui formuoti ir jums tinkamoms reklamoms kitose svetainėse parinkti. Jie veikia unikaliai identifikuodami jūsų naršyklę ir įrenginį. Jei neleisite šiems slapukams veikti, įvairiose kitose svetainėse nematysite mūsų tikslingai Jums skirtų pasiūlymų. Reklaminiai slapukai šiuo metu nenaudojami.