Aitvarai Kretos danguje

Aitvarai Kretos danguje. Berniukas paplūdimyje leidžia aitvarą. Kreta, Graikija | Mano Kreta
Aitvarai Kretos danguje. Berniukas paplūdimyje leidžia aitvarą. Kreta, Graikija | Mano Kreta
Aitvarai Kretos danguje. Mėlynėje. Kreta, Graikija | Mano Kreta
Danguaus mėlynėje. Kreta, Graikija | Mano Kreta

Aitvarai Kretos danguje! Vakar visos Graikijos dangų puošė aitvarai. Nes vakar buvo Švarusis pirmadienis – didžiojo velykinio pasninko pradžia. Kuomet ne tik tvarkomi namai ir ruošiami specialūs valgiai (apie tai pasakojau čia: https://goo.gl/f4326H), bet ir į dangų keliami aitvarai. Jų stebėti nulėkėme į didįjį paplūdimį šalia Retimno miesto, nuo kurio atsiveria ir puikus vaizdas į apsnigtus Baltuosius kalnus.

Aitvarai į Graikiją kaip ir į visą pasaulį atkeliavo iš Kinijos, kur nuo seno žmonės tiki, kad aitvarai – tai tarsi žmogaus norų nešėjai Dievui. Kuo aitvaras didesnis ir kuo aukščiau pakyla, tuo labiau tikėtina, kad Dievas išgirs maldas ir išpildys jo savininko norus. Graikiško aitvaro simbolika tik šiek tiek panaši į kinišką. Graikų ortodoksai tiki, kad su aitvaru žmogaus siela dvasiškai pakyla arčiau Dievo. Todėl žmonės labiau raginami pasigaminti aitvarus savo rankomis.

Aitvarai Kretos danguje pakilo skelbdami gerąją žinią, kad pavasaris jau žengia į žemę, o iki Velykų, didžiausios šventės Graikijoje – tik septynios savaitės. 🎊 🏔 ☀️

Aitvarai Kretos danguje. Kreta, Graikija | Mano Kreta
Aitvarai Kretos danguje. Kreta, Graikija | Mano Kreta

Tinklaraštyje ir kelionių žurnale SALA rasite daugiau Kretos istorijų, atradimų, įdomių patirčių, spauskite čia >>

Rubrikoje „Naudinga žinoti“ rasite įdomios ir naudingos informacijos, kuri padės planuotis atostogas Kretoje bei Santorinyje, spauskite čia >>

Jeigu turite klausimų ir norite mūsų pasiteirauti apie Kretos praeitį ir dabartį, istorines ir patyrimines keliones po salą? Susisiekite – siųskite žinutę el. paštu manokreta@gmail.com

Dalintis |
+
Slapukų nustatymai
Būtinieji
Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, mūsų sistemose negali būti išjungti.
Funkciniai
Šie slapukai suteikia galimybę pagerinti funkcionalumą ir suasmeninimą, pavyzdžiui, jie pagerina pateikiamo turinio formatą ir formą, nustato šrifto dydį ar svetainės elementų pozicijas. Jie gali būti įdiegti mūsų arba kitų tiekėjų, kurie teikia į mūsų puslapius įdėtas paslaugas. Jei neleisite šiems slapukams veikti, kai kurios ar visos minėtos funkcijos negalės tinkamai veikti. Funkciniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Statistiniai
Šie slapukai leidžia mums skaičiuoti apsilankymus ir lankytojų srauto šaltinius, kad galėtume matuoti ir gerinti svetainės veikimą. Pvz., pateikti skaitomiausią turinį pagal rubrikas, kategorijas. Visa šių slapukų informacija yra apibendrinta, todėl anoniminė. Jei neleisite šiems slapukams veikti, nežinosime, kad lankėtės mūsų puslapyje. Statistiniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Reklaminiai
Šiuos slapukus per mūsų svetainę naudoja mūsų reklamos partneriai. Tos bendrovės gali juos naudoti jūsų interesų profiliui formuoti ir jums tinkamoms reklamoms kitose svetainėse parinkti. Jie veikia unikaliai identifikuodami jūsų naršyklę ir įrenginį. Jei neleisite šiems slapukams veikti, įvairiose kitose svetainėse nematysite mūsų tikslingai Jums skirtų pasiūlymų. Reklaminiai slapukai šiuo metu nenaudojami.