Agia Fotini cerkvė Avdou slėnyje

Agia Fotini cerkvė Avdou slėnyje. Atsiverianti panorama. Kreta, Graikija | Mano Kreta

Agia Fotini cerkvė įspūdingame Avdou slėnyje. Keista ir netikėta, kad tamsiame 44 metrų gylio urve įkurta cerkvė yra skirta šventaja. O jos vardas išvertus iš graikų kalbos reiškia Šviesioji.

Agia Fotini cerkvė Avdou slėnyje. Urvo viduje. Kreta, Graikija | Mano Kreta

Šventoji Fotini yra besilaukiančių moterų globėja. Tikima, kad negalinti pastoti moteris turi karštai melstis oloje esančioje cerkvėje ir gerti nuo urvo viršaus į didžiulę amforą lašančio vandens. Sakoma, tikinčios šventosios Fotini galiomis, pastoja ir visada pagimdo sūnus.

Agia Fotini cerkvė Avdou slėnyje. Urve. Kreta, Graikija | Mano Kreta


Istorija gi byloja, kad viduramžiais sunkiai pasiekiamame urve (tuomet į 760 metrų aukštyje Louloudaki kalne esančią olą nevedė joks kelias) buvo atsiskyrėlių moterų vienuolynas. Dar XIX amžiaus pabaigoje jame gyveno viena vienuolė.

Vos 35 km į pietryčius nuo Kretos sostinės Herakliono esanti Agia Fotini cerkvė atgyja ketvirtą sekmadienį po Velykų, kai Avdou slėnyje vyksta didelė šventė.


Tinklaraštyje ir kelionių žurnale rasite daugiau straipsnių bei nuorodų apie šventąsias vietas ir vienuolynus Kretoje ir Graikijoje, spauskite čia >>

Jeigu turite klausimų ir norite mūsų pasiteirauti apie piligrimines vietas ar vienuolynus Kretoje, susisiekite tiesiogiai – siųskite žinutę el. paštu manokreta@gmail.com

Dalintis |
+
Slapukų nustatymai
Būtinieji
Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, mūsų sistemose negali būti išjungti.
Funkciniai
Šie slapukai suteikia galimybę pagerinti funkcionalumą ir suasmeninimą, pavyzdžiui, jie pagerina pateikiamo turinio formatą ir formą, nustato šrifto dydį ar svetainės elementų pozicijas. Jie gali būti įdiegti mūsų arba kitų tiekėjų, kurie teikia į mūsų puslapius įdėtas paslaugas. Jei neleisite šiems slapukams veikti, kai kurios ar visos minėtos funkcijos negalės tinkamai veikti. Funkciniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Statistiniai
Šie slapukai leidžia mums skaičiuoti apsilankymus ir lankytojų srauto šaltinius, kad galėtume matuoti ir gerinti svetainės veikimą. Pvz., pateikti skaitomiausią turinį pagal rubrikas, kategorijas. Visa šių slapukų informacija yra apibendrinta, todėl anoniminė. Jei neleisite šiems slapukams veikti, nežinosime, kad lankėtės mūsų puslapyje. Statistiniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Reklaminiai
Šiuos slapukus per mūsų svetainę naudoja mūsų reklamos partneriai. Tos bendrovės gali juos naudoti jūsų interesų profiliui formuoti ir jums tinkamoms reklamoms kitose svetainėse parinkti. Jie veikia unikaliai identifikuodami jūsų naršyklę ir įrenginį. Jei neleisite šiems slapukams veikti, įvairiose kitose svetainėse nematysite mūsų tikslingai Jums skirtų pasiūlymų. Reklaminiai slapukai šiuo metu nenaudojami.