THE CRETAN WAY, Luca Gianotti, knyga

"The Cretan Way" knyga anglų kalba autorius Luca Gianotti | Mano Kreta
„The Cretan Way” – knyga (anglų kalba), apie kurią žino kiekvienas į žygius pėsčiomis mėgstantis leistis kretietis ar Kretos svečias. | Mano Kreta

„The Cretan Way” – kelionių pėsčiomis filosofija ir puiki knyga. Juk Kreta nuostabi tuo, kad eidamas per ją pėsčiomis vos ne kasdien gali gėrėtis absoliučiai skirtingais, unikaliais kvapą gniaužiančiais peizažais“. Taip sako italas Luca Gianotti, kuris po filosofijos studijų pasinėrė į kelio filosofijos paieškas.

Italas pamilęs Kretos salą

Kartu su bendražygiais įkūręs kompaniją „Compagnia dei Cammini“ jis ėmė atkūrinėti seniai pamirštus takus Italijoje. 2010 metais iš rytų į vakarus pėsčiomis perėjęs visą Kretą užsidegė aistra atkurti užmirštąjį E4 pėsčiųjų taką Kretoje. Jo ilgis – apie 500 km, Luca pėsčiomis jį įveikė per 28 dienas.

Taip gimė „The Cretan Way“ – knyga, apie kurią žino kiekvienas į žygius pėsčiomis mėgstantis leistis kretietis ar Kretos svečias. Lucos Gianotti sudarytą žinyną su žemėlapiais, GPS nuorodomis, nakvynių pasiūlymais ir detaliais kiekvienos dienos aprašymais 2016-ųjų kovą išleido garsieji Graikijos kartografai „Anavasi“ iš leidyklos „Mystis“.

Bet tuo viskas nesibaigė. Luca neapleido Kretos kelio po knygos išleidimo. Dabar jis periodiškai lankosi Kretoje organizuodamas savanorių stovyklas, per kurias žymimi ir valomi pėsčiųjų takai, kuriais vingiuoja Kretos kelias. Kiekvieną kartą jis atnaujina ir GPS duomenis, jei dėl urbanizacijos kelias nusuka kita linkme. Taip pat ieško ir naujų nakvynės bei maitinimo vietų, kurias galėtų pasiūlyti Kretos kelią pasirinkusiems žygeiviams. Visus atnaujinimus jis kelia į interneto svetainę http://www.cretanway.eu/ . O taip pat ruošiasi antrajam „The Cretan Way“ leidimui, į kurį bus sudėta visa atnaujinta informacija.

Kas yra „Deep walking”?

Luca turi ir savo pėsčiųjų žygių filosofiją, kurią itališkai vadina „Cammino Profondo“, angliškai – „Deep Walking“ (geriausias lietuviškas atitikmuo – „gilus vaikščiojimas“). Jis sako, kad kelionės pėsčiomis – tai savotiška meditacijos forma. Juk išėjus į žygį jokiais būdais negalima lėkti akis išdegus, geriausia – eiti lėtai, mėgaujantis keliu, vaizdais, bendravimu su sutiktais žmonėmis ir kiekviena žygio akimirka. Ypač Kretoje.

Ir jis visiškai teisus! Todėl jeigu Jus traukia Kretos kelias, susiraskite „Yhe Cretan Way“. Įvadą į jį galiu padaryti ir per savo asmenines ekskursijas, apie kurias išsamiau sužinosite čia: http://www.manokreta.lt/pesciuju-zygiai-kretoje . O jei susiburs didesnė bendraminčių kompanija, ką gali žinoti, gal vieną kartą ir lietuvių grupė pereis tuos 500 km Kretos keliu.

► Įspūdžius iš Lucos Gianotti organizuotos THE CRETAN WAY savanorių stovyklos 2017-ųjų kovą rasite čia: https://goo.gl/Exep32

► Daugiau apie Lucos Gianotti projektą THE CRETAN WAY sužinosite čia: http://www.cretanway.eu/


Tinklaraštyje ir kelionių žurnale rasite daugiau straipsnių ir nuorodų skirtų filmams ir grožinei literatūrai apie Graikiją ar graikus, spauskite čia >>

Jeigu norite mūsų pasiteirauti apie kokią nors knygą ar filmą, susisiekite – siųskite žinutę el. paštu manokreta@gmail.com

Dalintis |
+
Slapukų nustatymai
Būtinieji
Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, mūsų sistemose negali būti išjungti.
Funkciniai
Šie slapukai suteikia galimybę pagerinti funkcionalumą ir suasmeninimą, pavyzdžiui, jie pagerina pateikiamo turinio formatą ir formą, nustato šrifto dydį ar svetainės elementų pozicijas. Jie gali būti įdiegti mūsų arba kitų tiekėjų, kurie teikia į mūsų puslapius įdėtas paslaugas. Jei neleisite šiems slapukams veikti, kai kurios ar visos minėtos funkcijos negalės tinkamai veikti. Funkciniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Statistiniai
Šie slapukai leidžia mums skaičiuoti apsilankymus ir lankytojų srauto šaltinius, kad galėtume matuoti ir gerinti svetainės veikimą. Pvz., pateikti skaitomiausią turinį pagal rubrikas, kategorijas. Visa šių slapukų informacija yra apibendrinta, todėl anoniminė. Jei neleisite šiems slapukams veikti, nežinosime, kad lankėtės mūsų puslapyje. Statistiniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Reklaminiai
Šiuos slapukus per mūsų svetainę naudoja mūsų reklamos partneriai. Tos bendrovės gali juos naudoti jūsų interesų profiliui formuoti ir jums tinkamoms reklamoms kitose svetainėse parinkti. Jie veikia unikaliai identifikuodami jūsų naršyklę ir įrenginį. Jei neleisite šiems slapukams veikti, įvairiose kitose svetainėse nematysite mūsų tikslingai Jums skirtų pasiūlymų. Reklaminiai slapukai šiuo metu nenaudojami.