NUOTAKOS, filmas

Filmas "Nuotakos" – "Νύφες" – "Brides" | Mano Kreta
Drama „Nuotakos”/”Νύφες”/”Brides” apie septynis šimtus jaunamarčių ir jų kelionę iš Konstantinopolio į Niujorką. | Mano Kreta

„Nuotakos” – vakaro filmas kovo 8-ajai 🌷 📽
Ypač rekomenduoju pažiūrėti tiems, kas galvoja, kad iš kalendoriaus turi būti išbraukta tarptautinė Moters diena. Nes dar nepraėjo nė 70 metų (!), kai Graikijoje moterys gavo pilną balso teisę rinkimuose.

Filmas „Nuotakos“ nukelia į dar ankstesnius laikus. Į 1922-uosius, kai pietų Europos šalyse buvo kur kas daugiau problemų nei lygios teisės. Kuo tais laikais gyveno Graikijos ir aplinkinių valstybių moterys?

Po žiauraus I-ojo pasaulinio ir po 1919–1922 metais vykusio Graikijos–Turkijos karo, Balkanų ir Mažosios Azijos moterys troško paprasčiausios šeimyninės laimės. Todėl vykdavo jos ieškoti už Atlanto – į JAV ir Kanadą. Su savo būsimais vyrais susituokduodamos net jų gyvai nemačiusios: popai cerkvėse nuotakas sutuokdavo su įsivaizduojamais jaunikiais arba jų nuotraukomis.

Apie septynis šimtus tokių jaunamarčių ir jų kelionę iš Konstantinopolio per Viduržemio jūrą bei Atlanto vandenyną į Niujorką ir pasakoja 2004 metais graikų režisieriaus Pantelio Vulgario (gr. Παντελής Βούλγαρης) sukurta ir garsaus JAV kino metro Martino Skorcezės (ang. Martin Scorsese) prodiusuota romantinė drama „Nuotakos“, graikiškai – „Nyfes“ (gr. Νύφες). Tai – filmas apie moterų lūkesčius ir viltis, apie meilės troškimą ir pareigos jausmą. Tai – remiantis istoriniais faktais sukurtas pasakojimas, kuris neabejotinai sukels emocijų audrą.

Kur pasižiūrėti filmą?

Pradėję žiūrėti „Nuotakas“ neišsigąskite graikų kalbos (jeigu jos nemokate) ar graikiškų subtitrų. Didžioji filmo dialogų dalis – anglų kalba, juostoje be šių dviejų taip pat skamba rusų, italų, turkų kalbos. Pirmą kartą filmą kartu su žmona žiūrėjome pradėję mokytis graikų kalbos ir puikiai supratome jo esmę iš angliškų ir rusiškų dialogų.

Filmą orginalo kalba be jokių subtitrų galite pažiūrėti per YouTube, spauskite čia >>

Beje, keletas filmo scenų filmuotos Kretoje – Chanios mieste ir jo apylinkėse. O venecijietiškas Chanios jūrų švyturys įkomponuotas kombinuotose kadruose vaizduojant tų laikų Konstantinopolį.

Gero vakaro kino! 🎥 👁

P.S. Graikijoje moterys pilną balso teisę rinkimuose gavo 1952 metais. Iš Europos šalių paskutinės balso teisę moterims suteikė Šveicarija 1971 metais ir Lichtenšteinas 1984 metais. Ar dar kyla abejonių dėl to, kam reikalinga tarptautinė Moters diena?


Tinklaraštyje ir kelionių žurnale rasite daugiau straipsnių ir nuorodų skirtų filmams ir grožinei literatūrai apie Graikiją ar graikus, spauskite čia >>

Jeigu norite mūsų pasiteirauti apie kokią nors knygą ar filmą, susisiekite –siųskite žinutę el. paštu manokreta@gmail.com

Dalintis |
+
Slapukų nustatymai
Būtinieji
Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, mūsų sistemose negali būti išjungti.
Funkciniai
Šie slapukai suteikia galimybę pagerinti funkcionalumą ir suasmeninimą, pavyzdžiui, jie pagerina pateikiamo turinio formatą ir formą, nustato šrifto dydį ar svetainės elementų pozicijas. Jie gali būti įdiegti mūsų arba kitų tiekėjų, kurie teikia į mūsų puslapius įdėtas paslaugas. Jei neleisite šiems slapukams veikti, kai kurios ar visos minėtos funkcijos negalės tinkamai veikti. Funkciniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Statistiniai
Šie slapukai leidžia mums skaičiuoti apsilankymus ir lankytojų srauto šaltinius, kad galėtume matuoti ir gerinti svetainės veikimą. Pvz., pateikti skaitomiausią turinį pagal rubrikas, kategorijas. Visa šių slapukų informacija yra apibendrinta, todėl anoniminė. Jei neleisite šiems slapukams veikti, nežinosime, kad lankėtės mūsų puslapyje. Statistiniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Reklaminiai
Šiuos slapukus per mūsų svetainę naudoja mūsų reklamos partneriai. Tos bendrovės gali juos naudoti jūsų interesų profiliui formuoti ir jums tinkamoms reklamoms kitose svetainėse parinkti. Jie veikia unikaliai identifikuodami jūsų naršyklę ir įrenginį. Jei neleisite šiems slapukams veikti, įvairiose kitose svetainėse nematysite mūsų tikslingai Jums skirtų pasiūlymų. Reklaminiai slapukai šiuo metu nenaudojami.