ELENĖ, ARBA NIEKAS, Rhea Galanaki, knyga

Atsivertę romaną ELENĖ, ARBA NIEKAS susipažinsite su dviem iškiliomis Graikijos moterimis. Pirmiausia – su knygos autore, viena garsiausių šiuolaikinių graikų romanų kūrėja Rhea Galanaki, kuriai Kreta – gimtoji sala: 1947 metais ji gimė Heraklione. Antroji pažintis jūsų laukia skaitant romaną, nes jo pagrindinės herojės prototipu tapo pirmoji graikų moteris tapytoja Elenė Altamura-Bukura.
Tam, kad XIX a. viduryje ji galėtų studijuoti tapybą Italijoje buvo vienas kelias – persirengti vyru. Berniukiška figūra jai leido sėkmingai apsimetinėti ir studijuoti kartu su vyrais. Jos gyvenimą aukštyn kojom apvertė meilė italų tapytojui bei revoliucionieriui Franceso Saverio Altamurai.

Deja, aistringas meilės romanas nesibaigė laimingai – meilužis, pasiėmęs jauniausią jųdviejų sūnų, ją paliko su kitais dviem nesantuokiniais vaikais, kurie vėliau mirė nuo tuberkuliozės.

Knyga "Elene, arba niekas" autorės Rhea Galanaki | Mano Kreta
Romane „Elene, arba niekas“ persipina mokslo šviesa ir magija, logika ir beprotybė, nekaltybė ir kaltė, išsiskyrimas ir susitaikymas.| Mano Kreta

Netektys visiškai sužlugdė tapytoją, kuri prieš savo mirtį sudegino praktiškai visus savo kūrinius.

Kaip rašoma knygos anotacijoje, romane persipina mokslo šviesa ir magija, logika ir beprotybė, nekaltybė ir kaltė, išsiskyrimas ir susitaikymas, kūryba ir jos sunaikinimas, žmogaus tapatybė ir jos paieškos, laiko tėkmė ir išnykimas, gyvieji ir mirusieji.

Kur ieškoti knygos?

► Romaną ELENĖ, ARBA NIEKAS iš graikų kalbos išvertė Vaidotas Rimša. 2005 m. leidyklos „Kronta“ išleistą knygą galite įsigyti https://www.knygos.lt/lt/knygos/elene-arba-niekas-/


Tinklaraštyje ir kelionių žurnale rasite daugiau straipsnių ir nuorodų skirtų filmams ir grožinei literatūrai apie Graikiją ar graikus, spauskite čia >>

Jeigu norite mūsų pasiteirauti apie kokią nors knygą ar filmą, susisiekite – siųskite žinutę el. paštu manokreta@gmail.com

Dalintis |
+
Slapukų nustatymai
Būtinieji
Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, mūsų sistemose negali būti išjungti.
Funkciniai
Šie slapukai suteikia galimybę pagerinti funkcionalumą ir suasmeninimą, pavyzdžiui, jie pagerina pateikiamo turinio formatą ir formą, nustato šrifto dydį ar svetainės elementų pozicijas. Jie gali būti įdiegti mūsų arba kitų tiekėjų, kurie teikia į mūsų puslapius įdėtas paslaugas. Jei neleisite šiems slapukams veikti, kai kurios ar visos minėtos funkcijos negalės tinkamai veikti. Funkciniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Statistiniai
Šie slapukai leidžia mums skaičiuoti apsilankymus ir lankytojų srauto šaltinius, kad galėtume matuoti ir gerinti svetainės veikimą. Pvz., pateikti skaitomiausią turinį pagal rubrikas, kategorijas. Visa šių slapukų informacija yra apibendrinta, todėl anoniminė. Jei neleisite šiems slapukams veikti, nežinosime, kad lankėtės mūsų puslapyje. Statistiniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Reklaminiai
Šiuos slapukus per mūsų svetainę naudoja mūsų reklamos partneriai. Tos bendrovės gali juos naudoti jūsų interesų profiliui formuoti ir jums tinkamoms reklamoms kitose svetainėse parinkti. Jie veikia unikaliai identifikuodami jūsų naršyklę ir įrenginį. Jei neleisite šiems slapukams veikti, įvairiose kitose svetainėse nematysite mūsų tikslingai Jums skirtų pasiūlymų. Reklaminiai slapukai šiuo metu nenaudojami.