KULTŪRINĖ VIRTUVĖ, filmas

Filmas "Kultūrinė virtuvė" – "Πολίτικη κουζίνα" – "A Touch Of Spice" | Mano Kreta
Filmas „Kultūrinė virtuvė” / „Πολίτικη κουζίνα” / „A Touch Of Spice”– vakarui – apie gyvenimo prieskonius ir… skanų maistą. | Mano Kreta

KULTŪRINĖ VIRTUVĖ – vakaro filmas – apie gyvenimo prieskonius ir… skanų maistą 😋

Kadangi MANO KRETOS feisbuke skiriu daug dėmesio valgiams (spėju, dėl „Liekam namie“ politikos artimiausiu metu jo bus daugiau nei įprastai), negaliu nepasidalinti bene skaniausiu graikų kino filmu – „Politiki kuzina“ (gr. Πολίτικη κουζίνα).

„Kultūrinė virtuvė“ – taip versčiau į lietuvių kalbą filmo pavadinimą. Nors toks vertimas nebūtų artimas tiems prasmių atspalviams, kurie užkoduoti graikiškame variante. Todėl vertėjai į kitas kalbas ieškojo labiau atitikmenų turiniui nusakyti negu tikslaus vertimo. Angliškai filmas pavadintas „A Touch Of Spice“, rusiškai – „Щепотка перца“, turkiškai – „Bir Tutam Baharat“.

Kur vyksta veiksmas?

🎬 Filmas pirmiausia nukelia į 1959–1964 metus (šįryt kviečiau pažvelgti, kokia tuo metu buvo Kreta: https://bit.ly/2WBAFBo) ir į Stambulą, kurį graikai iki šių dienų vadina Konstantinopoliu arba tiesiog ‘Poliu’, t.y. miestu iš didžiosios raidės. Mieste savo vaikyste džiaugiasi pagrindinis filmo herojus Fanis. Tai yra septynmetis berniukas, kuris mėgsta suktis savo senelio prieskonių parduotuvėlėje ir klausytis skaniai dėstomos jo gyvenimo išminties.

Graiko Fanio geriausia draugė – turkė Saime, kuriai jis gamina įvairius patiekalus ir žada jos nepalikti visą gyvenimą. Bet 1964 metais Turkijos valdžia priima sprendimą deportuoti iš šalies visus Graikijos piliečius. Turkijos pilietybę turi tik Fanio senelis, todėl jis lieka Konstantinopolyje, o visa Fanio šeima išvažiuoja į Graikiją, į Atėnus.

Fanis ilgisi senelio ir savo draugės, bet kaip paguodą išgirdęs iš tėvo, kad jiedu būtinai atvyks jų aplankyti, vis dažniau pradeda suktis virtuvėje. Berniukas nori įgauti patirties ir ilgai lauktus svečius pradžiuginti skonių fiesta. Bet už domėjimąsi kulinarija berniukas gauna pylos tiek nuo tėvų, tiek nuo mokytojos – jis juk ne mergaitė. Nėra čia ko sukinėtis prie puodų!

Senelio Fanis taip ir nepamato. Suaugęs jis grįžta į Konstantinopolį, kur susitinka su šeimą jau sukūrusia Saime. Ilgai lauktas susitikimas pažeria tiek jausmų ir emocijų, kiek pasaulyje yra prieskonių.

🎬 Filmas „Politiki kuzina“, kurį pastatė Konstantinopolyje gimęs ir augęs graikų režisierius Tasos Bulmetis (gr. Τάσος Μπουλμέτης), 2003 metų Salonikų kino festivalyje pelnė 10 apdovanojimų ir iki šiol yra vienas mėgstamiausių filmų visoje Graikijoje. Beje, žiūrovus ir kritikus taip pat sužavėjo filmo muzika, kurią sukūrė kompozitorė Evanthia Rebutsika (gr. Ευανθία Ρεμπούτσικα).|

Kur pasižiūrėti filmą?

Interneto platybėse pavyko rasti visą filmą dubliuotą rusų kalba, štai čia: https://bit.ly/2U7BYGB. Jei rusiškai nesuprantate, linkiu susirasti filmą originalo kalba (juostoje skamba graikų, turkų, anglų kalbos) arba dubliuotą / subtitruotą ta kalba. Čia dalinuosi anglų kalba subtitruotomis filmo ištraukomis – iš tų scenų, kuriose užfiksuotos gastronominės gyvenimo išmintys 🥦🌶🍇


Tinklaraštyje ir kelionių žurnale rasite daugiau straipsnių ir nuorodų skirtų filmams ir grožinei literatūrai apie Graikiją ar graikus, spauskite čia >>

Jeigu norite mūsų pasiteirauti apie kokią nors knygą ar filmą, susisiekite –siųskite žinutę el. paštu manokreta@gmail.com

Skanaus kino! Būkime sveiki! 💪🌞

Dalintis |
+
Slapukų nustatymai
Būtinieji
Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, mūsų sistemose negali būti išjungti.
Funkciniai
Šie slapukai suteikia galimybę pagerinti funkcionalumą ir suasmeninimą, pavyzdžiui, jie pagerina pateikiamo turinio formatą ir formą, nustato šrifto dydį ar svetainės elementų pozicijas. Jie gali būti įdiegti mūsų arba kitų tiekėjų, kurie teikia į mūsų puslapius įdėtas paslaugas. Jei neleisite šiems slapukams veikti, kai kurios ar visos minėtos funkcijos negalės tinkamai veikti. Funkciniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Statistiniai
Šie slapukai leidžia mums skaičiuoti apsilankymus ir lankytojų srauto šaltinius, kad galėtume matuoti ir gerinti svetainės veikimą. Pvz., pateikti skaitomiausią turinį pagal rubrikas, kategorijas. Visa šių slapukų informacija yra apibendrinta, todėl anoniminė. Jei neleisite šiems slapukams veikti, nežinosime, kad lankėtės mūsų puslapyje. Statistiniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Reklaminiai
Šiuos slapukus per mūsų svetainę naudoja mūsų reklamos partneriai. Tos bendrovės gali juos naudoti jūsų interesų profiliui formuoti ir jums tinkamoms reklamoms kitose svetainėse parinkti. Jie veikia unikaliai identifikuodami jūsų naršyklę ir įrenginį. Jei neleisite šiems slapukams veikti, įvairiose kitose svetainėse nematysite mūsų tikslingai Jums skirtų pasiūlymų. Reklaminiai slapukai šiuo metu nenaudojami.