SALA, daugiaserijinis filmas (serialas)

Daugiaserijinis filmas "Sala" – "Το Νησί" – "The island" | Mano Kreta
Daugiaserijinis filmas „Sala”/”Το Νησί”/”The island”– įtraukiantis ir nepaleidžiantis – tikras ašaras spaudžiančios emocijos bei nepagražinta Kreta. | Mano Kreta

Įtraukiantis ir nepaleidžiantis – toks yra pagal to paties pavadinimo Victorios Hislop knygą pastatytas daugiaserijinis filmas SALA (ΤΟ ΝΗΣΙ). Šalia Kretos Spinalongos saloje buvusios raupsuotųjų kolonijos drama – 26 serijose. Tikros ašaras spaudžiančios emocijos bei nepagražinta Kreta – tokia, kokia ji buvo ir yra.

Unikalu yra tai, kad serialas buvo filmuotas tose pačiose Kretos vietose, kurias savo romane aprašė Victoria Hislop. Pačioje Spinalongos saloje, Plakos žvejų kaimelyje ir jo apylinkėse. Siekiant kaip įmanoma autentiškiau atkurti XX a. vidurio Kretos kaimo vaizdus. Daugelis Plakos scenų buvo filmuotos kaimyniniame kaime, esančiame aukščiau ant kalvos Eloundos pusiasalyje. Nes pati Plaka dėl įsibėgėjusio turizmo per 50 metų gerokai pakeitė savo veidą. Joje prie pat uosto likęs tik vienas namas, primenantis tą laikotarpį – 1939-1957 m.

Kas sukūrė filmą?

Serialą pastatė Pietų Afrikos Respublikoje gimęs ir ilgą laiką Anglijoje gyvenęs kretietiškų šaknų režisierius Theodoris Papadoulakis. II pasaulinio karo ir pokario Kretos atmosferą puikiausiai perteikė scenografas, meno vadovas Antonis Halkias. O drabužių dizainerės Xanthi Kontou ir Maria Kontodima serialo herojams sukūrė daugiau nei 2000 kostiumų! Emocijų kupiną garso takelį su kolegomis sukūrė ir sudėliojo kompozitorius Minos Matsas.

SALA tapo pačiu brangiausiu serialu graikų televizijos istorijoje. MEGA CHANNEL kanalui vienos serijos pastatymas kainavo apie 150 tūkst. eurų, visas serialas – daugiau kaip 4 mln. eurų. Investicija atsipirko, nes 2010-2011 metais SALA buvo žiūrimiausiu Graikijos serialu. Jo rodymo teises įsigijo Kipro, Serbijos, Bulgarijos, Turkijos, Suomijos, Rusijos, Didžiosios Britanijos, netgi Kuveito bei kitų šalių televizijos. Galbūt netolimoje ateityje šį serialą parodys ir kuri nors Lietuvos televizija.

Neužteks vienos paros pažiūrėti visą filmą vienu prisėdimu. Viena serija trunka mažiausiai valandą, tad nusiteikite 26 valandų peržiūrai (be abejo, geriausia žiūrėti po vieną ar dvi serijas kasdien). Įtrauks jau pirmoji serija: net tuo atveju, jei skaitėte knygą, norėsite pamatyti, kas bus toliau. Linkiu geros peržiūros: pajauskite Kretą!

Televizijos filmas SALA – visas 26 serijas galite pažiūrėti:

► Apie Victorios Hislop knygą SALA daugiau sužinosite čia >>


Tinklaraštyje ir kelionių žurnale rasite daugiau straipsnių ir nuorodų skirtų filmams ir grožinei literatūrai apie Graikiją ar graikus, spauskite čia >>

Jeigu norite mūsų pasiteirauti apie kokią nors knygą ar filmą, susisiekite –siųskite žinutę el. paštu manokreta@gmail.com

Dalintis |
+
Slapukų nustatymai
Būtinieji
Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, mūsų sistemose negali būti išjungti.
Funkciniai
Šie slapukai suteikia galimybę pagerinti funkcionalumą ir suasmeninimą, pavyzdžiui, jie pagerina pateikiamo turinio formatą ir formą, nustato šrifto dydį ar svetainės elementų pozicijas. Jie gali būti įdiegti mūsų arba kitų tiekėjų, kurie teikia į mūsų puslapius įdėtas paslaugas. Jei neleisite šiems slapukams veikti, kai kurios ar visos minėtos funkcijos negalės tinkamai veikti. Funkciniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Statistiniai
Šie slapukai leidžia mums skaičiuoti apsilankymus ir lankytojų srauto šaltinius, kad galėtume matuoti ir gerinti svetainės veikimą. Pvz., pateikti skaitomiausią turinį pagal rubrikas, kategorijas. Visa šių slapukų informacija yra apibendrinta, todėl anoniminė. Jei neleisite šiems slapukams veikti, nežinosime, kad lankėtės mūsų puslapyje. Statistiniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Reklaminiai
Šiuos slapukus per mūsų svetainę naudoja mūsų reklamos partneriai. Tos bendrovės gali juos naudoti jūsų interesų profiliui formuoti ir jums tinkamoms reklamoms kitose svetainėse parinkti. Jie veikia unikaliai identifikuodami jūsų naršyklę ir įrenginį. Jei neleisite šiems slapukams veikti, įvairiose kitose svetainėse nematysite mūsų tikslingai Jums skirtų pasiūlymų. Reklaminiai slapukai šiuo metu nenaudojami.