PAVOJINGA KULINARIJA, Andrėjas Staikas, knyga

Knyga "Pavojinga kulinarija" autorius Andreas Staikos| Mano Kreta
„Pavojinga kulinarija” – Atėnų režisieriaus, rašytojo, vertėjo ir dėstytojo Andrėjo Staiko subtilaus humoro perliukais nusagstytas pasakojimas apie maistą ir… meilės trikampį. | Mano Kreta

Trumpas, bet labai skanus romanas. Nepavalgius geriau neskaityti! PAVOJINGA KULINARIJA – Atėnų režisieriaus, rašytojo, vertėjo ir dėstytojo Andrėjo Staiko subtilaus humoro perliukais nusagstytas pasakojimas apie maistą ir… meilės trikampį.

Du kaimynai leidžia laiką savo virtuvėse su nepaprasta aistra kurdami kulinarijos šedevrus. Kiekvienas iš jų įmantriais patiekalais nori nustebinti savo mylimąją, bet nė vienas iš jų iš pradžių nenutuokia, kad siekia tos pačios moters, todėl susipažinę mielai dalinasi kelio į širdį per skrandį receptais.

Aistros ir puodai užverda karščiau, kai vyrai suvokia, kad pas abu lankosi ta pati meilės bei maisto gurmanė. Prasideda tikras skonių karas, siekiant išskirtinio damos dėmesio. Jokių taisyklių ir jokio pasigailėjimo! Iki pat finalo neaišku, kuris laimės.

Knyga, pagal kurią Paryžiaus ir Graikijos teatrų scenose buvo pastatytas ne vienas spektaklis, puikiausiai iliustruoja, kokia svarbi yra maisto gamyba kiekvieno graiko gyvenime. O kretiečio – ypač. Dar neteko prie stalo sėdėti su tokia vietinių gyventojų kompanija, kurioje niekas nė vienu žodžiu neužsimintų apie naujus ar senus atradimus virtuvėje. Ne veltui saloje sakoma, kad tikrieji gurmanai – ne prancūzai, o graikai!

„Ir vėl sutvėrei stebuklą, rausvai auksinius baltai rožinius švelnius triušio mėsytės gabaliukus pakrikštijai karštame aliejuje“, – romanas įtraukia literatūriškai gurmaniškais patiekalų aprašymais. Aplodismentai vertėjai: žinant, kad graikų kalboje egzistuoja praktiškai neišverčiamų kulinarinių išsireiškimų, vertimas į lietuvių kalbą – tobulas. Skaitai pirštus apsilaižydamas.

Beje, čia galima rasti ir receptų

Beje, PAVOJINGA KULINARIJA – ne tik romanas, bet ir receptų knyga: autorius kiekvieno skyriaus pabaigoje prideda tikslų aprašymą, kaip pasigaminti vieno ar kito herojaus sukurtų kulinarinių šedevrų. Tad linkiu gero apetito!

► Andrėjo Staiko romaną PAVOJINGA KULINARIJA iš graikų kalbos išvertė Kristina Svarevičiūtė, knygą 2011 metais išleido leidykla „Mintis“. Romaną galite įsigyti čia >>


Tinklaraštyje ir kelionių žurnale rasite daugiau straipsnių ir nuorodų skirtų filmams ir grožinei literatūrai apie Graikiją ar graikus, spauskite čia >>

Jeigu norite mūsų pasiteirauti apie kokią nors knygą ar filmą, susisiekite – siųskite žinutę el. paštu manokreta@gmail.com

Dalintis |
+
Slapukų nustatymai
Būtinieji
Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, mūsų sistemose negali būti išjungti.
Funkciniai
Šie slapukai suteikia galimybę pagerinti funkcionalumą ir suasmeninimą, pavyzdžiui, jie pagerina pateikiamo turinio formatą ir formą, nustato šrifto dydį ar svetainės elementų pozicijas. Jie gali būti įdiegti mūsų arba kitų tiekėjų, kurie teikia į mūsų puslapius įdėtas paslaugas. Jei neleisite šiems slapukams veikti, kai kurios ar visos minėtos funkcijos negalės tinkamai veikti. Funkciniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Statistiniai
Šie slapukai leidžia mums skaičiuoti apsilankymus ir lankytojų srauto šaltinius, kad galėtume matuoti ir gerinti svetainės veikimą. Pvz., pateikti skaitomiausią turinį pagal rubrikas, kategorijas. Visa šių slapukų informacija yra apibendrinta, todėl anoniminė. Jei neleisite šiems slapukams veikti, nežinosime, kad lankėtės mūsų puslapyje. Statistiniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Reklaminiai
Šiuos slapukus per mūsų svetainę naudoja mūsų reklamos partneriai. Tos bendrovės gali juos naudoti jūsų interesų profiliui formuoti ir jums tinkamoms reklamoms kitose svetainėse parinkti. Jie veikia unikaliai identifikuodami jūsų naršyklę ir įrenginį. Jei neleisite šiems slapukams veikti, įvairiose kitose svetainėse nematysite mūsų tikslingai Jums skirtų pasiūlymų. Reklaminiai slapukai šiuo metu nenaudojami.