MAŽOJI ANGLIJA, Ioanna Karystiani, knyga

Knyga "Mažoji Anglija" autorė Ioanna Karystiani| Mano Kreta
„Mažoji Anglija” – veiksmas vyksta XX amžiaus viduryje Andros saloje, kurią jūrininkai vadina mažąja Anglija. | Mano Kreta

Graikijos salose polisiaujantys turistai niekada nemato tikrojo saliečių gyvenimo, o jis – visiškai kitoks nei atrodo iš pirmo žvilgsnio. Tuo įsitikinsite skaitydami Kretoje, Chanios mieste gimusios garsios graikų rašytojos ir scenarijų autorės Ioannos Karystiani romaną MAŽOJI ANGLIJA.
Veiksmas vyksta XX amžiaus viduryje Andros saloje, kurią jūrininkai vadina mažąja Anglija.

Gyvenimą čia diktuoja jūra: vyrai išplaukia į jūrą, o moterys laukia. Kartais ir nesulaukia, tačiau nedidelėje bendruomenėje neįprasta rodyti savo jausmų, čia kaip ir kiekvienoje saloje galioja daug nerašytų įstatymų, nesulaužomų tradicijų ir papročių.

Šokiai, dainos, menas organiškai įpinami į vaizduojamus žmonių santykius. Nors jie tokie pat, kaip ir visur: nemylimas vyras, meilužiai, konfliktai, pasibaigiantys tragedijomis, dramomis ir traumomis.

Kapitono Saltafero žmona Mina ištekina vyresniąją dukterį gražuolę Orsą už nemylimo vyro, o jaunėlę išperša Orsos mylimajam – jūrininkui Spirui Maltabiui.

Romanas žavi gamtos vaizdais, mažos bendruomenės gyvenimo paveikslu. Jis paprastas ir kartu sudėtingas.

MAŽOJI ANGLIJA – rimtas ir aistrų kupinas romanas, pernai pagal jį graikų režisierius Pantelis Voulgaris pastatė to paties pavadinimo filmą, kuris buvo apdovanotas šešiais Graikijos kino akademijos apdovanojimais.

Romano autorė Ioanna Karystiani yra apdovanota Graikijos nacionaline literatūros premija.

► Romaną MAŽOJI ANGLIJA iš graikų kalbos išvertė Diana Bučiūtė. 2006 metais leidyklos „Vaga“ išleistą knygą galite įsigyti per http://www.zmoniuknygos.lt/lt/catalog/product/33532.

Tinklaraštyje ir kelionių žurnale rasite daugiau straipsnių ir nuorodų skirtų filmams ir grožinei literatūrai apie Graikiją ar graikus, spauskite čia >>

Jeigu norite mūsų pasiteirauti apie kokią nors knygą ar filmą, susisiekite – siųskite žinutę el. paštu manokreta@gmail.com

Dalintis |
+
Slapukų nustatymai
Būtinieji
Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, mūsų sistemose negali būti išjungti.
Funkciniai
Šie slapukai suteikia galimybę pagerinti funkcionalumą ir suasmeninimą, pavyzdžiui, jie pagerina pateikiamo turinio formatą ir formą, nustato šrifto dydį ar svetainės elementų pozicijas. Jie gali būti įdiegti mūsų arba kitų tiekėjų, kurie teikia į mūsų puslapius įdėtas paslaugas. Jei neleisite šiems slapukams veikti, kai kurios ar visos minėtos funkcijos negalės tinkamai veikti. Funkciniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Statistiniai
Šie slapukai leidžia mums skaičiuoti apsilankymus ir lankytojų srauto šaltinius, kad galėtume matuoti ir gerinti svetainės veikimą. Pvz., pateikti skaitomiausią turinį pagal rubrikas, kategorijas. Visa šių slapukų informacija yra apibendrinta, todėl anoniminė. Jei neleisite šiems slapukams veikti, nežinosime, kad lankėtės mūsų puslapyje. Statistiniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Reklaminiai
Šiuos slapukus per mūsų svetainę naudoja mūsų reklamos partneriai. Tos bendrovės gali juos naudoti jūsų interesų profiliui formuoti ir jums tinkamoms reklamoms kitose svetainėse parinkti. Jie veikia unikaliai identifikuodami jūsų naršyklę ir įrenginį. Jei neleisite šiems slapukams veikti, įvairiose kitose svetainėse nematysite mūsų tikslingai Jums skirtų pasiūlymų. Reklaminiai slapukai šiuo metu nenaudojami.