KELIONĖ NAMO, Radhanatha Svamis, knyga

Knyga "Kelionė namo" autorė Ioanna Karystiani| Mano Kreta
„Kelionė namo” – Kreta keičia gyvenimus. Apie vieną tokį pasikeitimą ir pasakoja ši knyga. | Mano Kreta

Kreta keičia gyvenimus. Apie vieną tokį pasikeitimą ir pasakoja KELIONĖ NAMO – knyga, kurios jokiais būdais negalima nurašyti į religinių paistalų lentyną anotacijoje perskaičius, kad joje savo gyvenimo istoriją pasakoja vienas tarptautinės Krišnos sąmonės bendruomenės lyderių Radhanatha Svamis.

Knygoje nėra buko pamokslavimo ar siekimo atversti skaitytoją į „tikrąjį“ tikėjimą. Tai tiesiog pasakojimas apie klajones ieškant savęs ir savojo Dievo.
Kelionė prasideda Čikagoje (JAV). Richardas Slavinas, būsimasis Radhanatha Svamis – imigrantų žydų iš rytų Europos atžalų sūnus (beje, vienas iš jo senelių – Lietuvos žydas) bręsdamas ima domėtis religijomis, kiekvieną tikėjimą išbandydamas savo kailiu.

1970-aisiais būdamas 20 metų Richardas nusprendžia kartu su draugais išvykti į Europą. Tik vasarai. Bet ta „vasara“ užtrunka du metus – iki pat 1972-ųjų.

Lūžis jo gyvenime įvyksta lankantis Kretoje: medituodamas tuometiniame hipių rojuje Matalos paplūdimyje jis pasiduoda vidinio balso kvietimui vykti į Indiją.

Aklai jam paklūsta: iš salos grįžęs į žemyną pakeleivingomis mašinomis per Graikiją, Turkiją, Iraną, Afganistaną ir Pakistaną nukeliauja iki pat Indijos.

Gaila, kad šitai savo odisėjai Radhanatha Svamis knygoje skiria mažiau dėmesio negu vėlesnioms savojo Dievo paieškoms. Bet kelionės aprašymas įtraukia ir norisi sužinoti, kuo baigėsi jo klajonės. „Šiai knygai skaitytojai neliks abejingi – jos dovanojami išmintis ir tikėjimas praturtins kiekvieną sielą“. Tokie vieno garsiausių Lietuvos medikų, kardiochirurgo, profesoriaus Jurgio Brėdikio žodžiai išspausdinti knygos viršelio aplanke. Sunku su juo nesutikti.

Rašytojas ir Lietuva

Beje, Radhanatha Svamis yra lankęsis Lietuvoje. Jam ir jo knygai yra skirta lietuviška internetinė svetainė http://www.radhanathaswami.lt/
Taip pat rekomenduočiau pažiūrėti, kaip jo knygą pristato vertėjas Saulius Dagys, vaizdo įrašą rasite čia: https://youtu.be/l1Gh5so8RUo.

P.S. Vargu, ar būčiau žinojęs, kad Radhanatho Svamio knyga KELIONĖ NAMO yra susijusi su Kreta, jei ne Vedų kultūra besidomintis mano bičiulis, televizijos kanalo LRT LITUANICA prodiuseris Vladas Linauskas. Lankydamasis saloje jis degė noru nukeliauti į Matalą, sakydamas, kad trokšta pamatyti tą vietą, kur prasidėjo didelė vieno žmogaus kelionė. Pamatė. Ir knygą man padovanojo. Tiesą pasakius, nesitikėjau, kad Kreta joje bus minima taip dažnai. Autorius ją prisimindavo ir, matyt, prisimena darydamas bet kokį svarbesnį sprendimą savo gyvenime. Deja, informacijos, ar Radhanatha Svamis antrąkart lankėsi Kretoje, taip ir nepavyko rasti.

► Radhanatho Svamio autobiografiją KELIONĖ NAMO iš anglų kalbos išvertė Saulius Dagys, knygą 2013 metais išleido Laimingo žmogaus labdaros ir paramos fondas.


Tinklaraštyje ir kelionių žurnale rasite daugiau straipsnių ir nuorodų skirtų filmams ir grožinei literatūrai apie Graikiją ar graikus, spauskite čia >>

Jeigu norite mūsų pasiteirauti apie kokią nors knygą ar filmą, susisiekite – siųskite žinutę el. paštu manokreta@gmail.com

Dalintis |
+
Slapukų nustatymai
Būtinieji
Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, mūsų sistemose negali būti išjungti.
Funkciniai
Šie slapukai suteikia galimybę pagerinti funkcionalumą ir suasmeninimą, pavyzdžiui, jie pagerina pateikiamo turinio formatą ir formą, nustato šrifto dydį ar svetainės elementų pozicijas. Jie gali būti įdiegti mūsų arba kitų tiekėjų, kurie teikia į mūsų puslapius įdėtas paslaugas. Jei neleisite šiems slapukams veikti, kai kurios ar visos minėtos funkcijos negalės tinkamai veikti. Funkciniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Statistiniai
Šie slapukai leidžia mums skaičiuoti apsilankymus ir lankytojų srauto šaltinius, kad galėtume matuoti ir gerinti svetainės veikimą. Pvz., pateikti skaitomiausią turinį pagal rubrikas, kategorijas. Visa šių slapukų informacija yra apibendrinta, todėl anoniminė. Jei neleisite šiems slapukams veikti, nežinosime, kad lankėtės mūsų puslapyje. Statistiniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Reklaminiai
Šiuos slapukus per mūsų svetainę naudoja mūsų reklamos partneriai. Tos bendrovės gali juos naudoti jūsų interesų profiliui formuoti ir jums tinkamoms reklamoms kitose svetainėse parinkti. Jie veikia unikaliai identifikuodami jūsų naršyklę ir įrenginį. Jei neleisite šiems slapukams veikti, įvairiose kitose svetainėse nematysite mūsų tikslingai Jums skirtų pasiūlymų. Reklaminiai slapukai šiuo metu nenaudojami.