GRAIKAS ZORBA, Nikos Kazantzakis, knyga

Knyga "Graikas Zorba" autorius Nikas Kazantzakis| Mano Kreta
„Graikas Zorba” – skaitydami romaną verksite, juoksitės ir pajusite tai, ką graikai vadina Kretos dvasia. | Mano Kreta

„Graikas Zorba” – puiki knyga ir galbūt kas nors nežino: romano veiksmas vyksta Kretoje! Juk ir Nikos Kazantzakis gimė bei užaugo Kretoje, Heraklione. Bet kur kas svarbiau, kad rašytojas šiuo savo romanu meistriškai atkleidė kretiečių mentalitetą, požiūrį į gyvenimą, į buitį ir būtį – daugelis jų kaip ir Aleksis Zorba iš gyvenimo ima viską, ką šis jiems siunčia.

Skaitydami romaną verksite, juoksitės ir pajusite tai, ką graikai vadina Kretos dvasia. Beje, originalus knygos pavadinimas – „Βίος και Πολιτεία του Αλέξη Ζορμπά“ (liet. Aleksio Zorbos gyvenimas ir nuotykiai).

► Romaną GRAIKAS ZORBA iš vokiškojo vertimo į lietuvių kalbą išvertė Adomas Druktenis, knyga išleista dukart:
• 1978 m., Vaga, Vilnius,
• 2011 m., Metodika, Vilnius.

„Ne Dievas mus išgelbės, o mes išgelbėsime Dievą kovodami, kurdami, versdami materiją į dvasią. Kokia yra Dievo esmė? Kova už Laisvę“, – rašo Nikas Kazantzakis, taikliai apibūdindamas ne tik „Paskutinio gundymo“, bet ir daugelio kitų savo kūrinių prasmę. Kiek išsamiau su rašytojo kūryba siūlyčiau susipažinti paskaičius apie Niko Kazantzakio muziejų Kretoje, spauskite čia >> Niko Kazantzakio muziejus turėtų sužavėti visus, kurie neįsivaizduoja gyvenimo be knygų ir filmų. Įtraukti apsilankymą jame per atostogas nėra sudėtinga.

Tinklaraštyje ir kelionių žurnale rasite daugiau straipsnių ir nuorodų skirtų filmams ir grožinei literatūrai apie Graikiją ar graikus, spauskite čia >>

Jeigu norite mūsų pasiteirauti apie kokią nors knygą ar filmą, susisiekite – siųskite žinutę el. paštu manokreta@gmail.com

Dalintis |
+
Slapukų nustatymai
Būtinieji
Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, mūsų sistemose negali būti išjungti.
Funkciniai
Šie slapukai suteikia galimybę pagerinti funkcionalumą ir suasmeninimą, pavyzdžiui, jie pagerina pateikiamo turinio formatą ir formą, nustato šrifto dydį ar svetainės elementų pozicijas. Jie gali būti įdiegti mūsų arba kitų tiekėjų, kurie teikia į mūsų puslapius įdėtas paslaugas. Jei neleisite šiems slapukams veikti, kai kurios ar visos minėtos funkcijos negalės tinkamai veikti. Funkciniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Statistiniai
Šie slapukai leidžia mums skaičiuoti apsilankymus ir lankytojų srauto šaltinius, kad galėtume matuoti ir gerinti svetainės veikimą. Pvz., pateikti skaitomiausią turinį pagal rubrikas, kategorijas. Visa šių slapukų informacija yra apibendrinta, todėl anoniminė. Jei neleisite šiems slapukams veikti, nežinosime, kad lankėtės mūsų puslapyje. Statistiniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Reklaminiai
Šiuos slapukus per mūsų svetainę naudoja mūsų reklamos partneriai. Tos bendrovės gali juos naudoti jūsų interesų profiliui formuoti ir jums tinkamoms reklamoms kitose svetainėse parinkti. Jie veikia unikaliai identifikuodami jūsų naršyklę ir įrenginį. Jei neleisite šiems slapukams veikti, įvairiose kitose svetainėse nematysite mūsų tikslingai Jums skirtų pasiūlymų. Reklaminiai slapukai šiuo metu nenaudojami.