GRAIKAS ZORBA, filmas, kino klasika

Filmas „Graikas Zorba“ – "Zorba the Greek" | Mano Kreta
„Graikas Zorba“/”Zorba the Greek” – kino klasika tapęs 1964 metais pagal garsųjį Niko Kazantzakio romaną pastatytas filmas. | Mano Kreta

Privalote pažiūrėti, jei ruošiatės aplankyti Kretą! GRAIKAS ZORBA (Zorba the Greek) – kino klasika tapęs 1964 metais pagal garsųjį Niko Kazantzakio (Niko Kazandzakio) romaną pastatytas filmas. Tai pats geriausias pradėti naujai rubrikai, kurioje pristatysiu vaidybinius filmus, susijusius su Kreta ir Graikija.

GRAIKAS ZORBA filmas, kurį žiūrėsite ne kartą:

  • GRAIKAS ZORBA – 100 proc. kretietiška nuotykių komedija. Praktiškai visos jos scenos nufilmuotos vakarų Kretoje: Apokoronas regiono kaimuose, Akrotiri pusiasalyje, Chanios mieste.
  • Filmo masinėse scenose vaidino to meto kretiečiai – paprasti žmonės, daugeliui iš jų net nebuvo kuriami specialūs kostiumai. Jie filmavosi su tais drabužiais, kuriuos vilkėdavo kasdien. Todėl filme – labai daug to meto autentikos.
  • Režisieriaus Michalio Kakojannio sukurtas GRAIKAS ZORBA buvo nominuotas net 7 „Oskarams“! Apdovanotas trimis: už antraplanį moters vaidmenį (Lila Kedrova), už operatoriaus darbą (Walter Lassally) ir už dailininko darbą (Vassilis Photopoulos).
  • Filme pagrindinį Aleksio Zorbos vaidmenį sukūrė legendinis Holivudo aktorius Anthony Quinnas. Panašus į aistringą graiką, nors iš tiesų buvo meksikietis – acteko ir airės sūnus.
  • Muziką sukūrė graikų kompozitorius Mikis Theodorakis. Filme pirmą kartą nuskambėjo garsusis sirtakis – muzika šokiui, kuris lig šiol klaidingai vadinamas graikų tautiniu šokiu.

► Filmą GRAIKAS ZORBA geriausia žiūrėti originalo kalba, bet internete pavyko rasti tik profesionaliai dubliuotą rusiškai: http://filmix.net/dramy/60430-grek-zorba-zorba-the-greek-alexis-zorbas-1964.html

„Ne Dievas mus išgelbės, o mes išgelbėsime Dievą kovodami, kurdami, versdami materiją į dvasią. Kokia yra Dievo esmė? Kova už Laisvę“, – rašo Nikas Kazantzakis, taikliai apibūdindamas ne tik „Paskutinio gundymo“, bet ir daugelio kitų savo kūrinių prasmę. Kiek išsamiau su rašytojo kūryba siūlyčiau susipažinti paskaičius apie Niko Kazantzakio muziejų Kretoje, spauskite čia >> Niko Kazantzakio muziejus turėtų sužavėti visus, kurie neįsivaizduoja gyvenimo be knygų (ir iki šiol nepraleido nė vienos „Knygų mugės“). Įtraukti apsilankymą jame per atostogas nėra sudėtinga.


Tinklaraštyje ir kelionių žurnale rasite daugiau straipsnių ir nuorodų skirtų filmams ir grožinei literatūrai apie Graikiją ar graikus, spauskite čia >>

Jeigu norite mūsų pasiteirauti apie kokią nors knygą ar filmą, susisiekite – siųskite žinutę el. paštu manokreta@gmail.com

Dalintis |
+
Slapukų nustatymai
Būtinieji
Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, mūsų sistemose negali būti išjungti.
Funkciniai
Šie slapukai suteikia galimybę pagerinti funkcionalumą ir suasmeninimą, pavyzdžiui, jie pagerina pateikiamo turinio formatą ir formą, nustato šrifto dydį ar svetainės elementų pozicijas. Jie gali būti įdiegti mūsų arba kitų tiekėjų, kurie teikia į mūsų puslapius įdėtas paslaugas. Jei neleisite šiems slapukams veikti, kai kurios ar visos minėtos funkcijos negalės tinkamai veikti. Funkciniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Statistiniai
Šie slapukai leidžia mums skaičiuoti apsilankymus ir lankytojų srauto šaltinius, kad galėtume matuoti ir gerinti svetainės veikimą. Pvz., pateikti skaitomiausią turinį pagal rubrikas, kategorijas. Visa šių slapukų informacija yra apibendrinta, todėl anoniminė. Jei neleisite šiems slapukams veikti, nežinosime, kad lankėtės mūsų puslapyje. Statistiniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Reklaminiai
Šiuos slapukus per mūsų svetainę naudoja mūsų reklamos partneriai. Tos bendrovės gali juos naudoti jūsų interesų profiliui formuoti ir jums tinkamoms reklamoms kitose svetainėse parinkti. Jie veikia unikaliai identifikuodami jūsų naršyklę ir įrenginį. Jei neleisite šiems slapukams veikti, įvairiose kitose svetainėse nematysite mūsų tikslingai Jums skirtų pasiūlymų. Reklaminiai slapukai šiuo metu nenaudojami.