Elafonisi (Elafonissi) paplūdimys: pėsčiomis į salą


Elafonisi paplūdimys, Kreta, Graikija | Mano Kreta

Elafonisi (Elafonissi) paplūdimys – rožinis balto smėlio rojus. Seklus didelis smėlio paplūdimys, kurio skaidriuose turkio spalvos vandenyse gausu smulkių rausvų kriauklelių duženų. Plati smėlio juosta pereina į kyšulį, jį kartografai išskiria kaip atskirą salą šalia Kretos – Elafonisi salą, kurią kviečiu patyrinėti labiau.

Elafonisi (Elafonissi) paplūdimys: pėsčiomis iš paplūdimio į salą

Ne veltui Elafonisi (Elafonissi) dažnai minimas įvairiuose gražiausių ir geriausių Europos bei viso pasaulio paplūdimių sąrašuose. Jis išties pakeri savo skaidriais vandenimis ir baltu smėliu su rožiniais smulkių kriauklelių ruožais. Elafonisi (Elafonissi) paplūdimys Kretoje lengvai pasiekiamas – iki pat paplūdimio galima privažiuoti automobiliu, ekskursijų. Arba maršrutiniu autobusu. Jie važiuoja vaizdingu keliu, vingiuojančiu nuo Kissamos uosto per tradicinius kaimus su vaizdais į Topolios tarpeklį ir Agios Dikeos kalną.

Greičiausiai Elafonisi pasieksite apsistoję šalia Chanijos miesto esančiuose kurortuose. Nuo Chanios iki Elafonisi – apie 1 val. 30 min. Nuo Retimno – apie 2 val. 30 min. Nuo Herakliono – apie 3 val. 30 min. kelio automobiliu ar autobusu be sustojimų. Todėl tiems poilsiautojams, kurie būna apsistoję arčiau Herakliono, siūlau pasvarstyti, ar verta automobilyje/autobuse praleisti apie 7-8 valandas per dieną. Ir vien tik tam, kad pasinertų į Elafonisi vandenis? Iš rytinių salos kurortų bei miestų – Agios Nikolaos, Elounda, Istron, Sitia, Ierapetra – Elafonisi yra toli. Iš minėtųjų kurortų tokios ekskursijos nesiūlo nė viena Kretos turizmo agentūra.

Nepaisant to, kad Elafonisi yra tolimame pietvakariniame Kretos krašte ir kelionė iki jo kartais tampa kantrybės ir vairavimo įgūdžių išbandymu, liepos ir rugpjūčio mėnesiais kasdien paplūdimys sutraukia iki 2500 poilsiautojų. Nes Elafonisi tinka visiems – ir mėgstantiems būti šurmulyje, ir norintiems susirasti ramaus poilsio oazę. Tereikia išsirinkti…

Elafonisi (Elafonissi) paplūdimys – saulės vonių ir vandens pramogų mėgėjams

Prie Elafonisi yra didelė automobilių stovėjimo aikštelė, prie kurios išlaipinami ir tie, kas iki paplūdimio atvyksta ekskursijų ar maršrtuniais autobusais. Čia reikia priimti sprendimą, kur norite pasukti – į vakarus ar į rytus.

Vakarinė Elafonisi dalis

Vakarinėje Elafonisi paplūdimio dalyje visada labiau jaučiamas vėjas. Todėl ją pamėgę aktyvių vandens pramogų mėgėjai: čia renkasi jėgos aitvarų ir burlenčių sporto entuziastai arba norintys išmėginti šias pramogas. Nedideliame paplūdimio ruože yra ir gultų su skėčiais, bet jų gerokai mažiau negu rytinėje paplūdimio dalyje.

Rytinė Elafonisi dalis

Rytinė Elafonisi dalis puikiai įrengta norintiems tiesiog pasimėgauti saule ir jūra. Čia yra gultų ir skėčių, persirengimo kabinų, dušų sūriam jūros vandeniui nusiplauti, keletas užkandinių. Šioje paplūdimio dalyje atostogų sezono metu budi gelbėtojai. Paplūdimys labai seklus, reikia gerokai toli nueiti tam, kad atsidurtumei 1 metro gilyje. Todėl jis idealus vaikams ir visiems, kas nori išmokti plaukti. Taip pat čia savo paslaugas siūlo ir vandens pramogų organizatoriai. Galima išsinuomoti vandens motociklą, pakilti virš jūros su katerio tempiamu parašiutu, smagiai pasiplaukioti ant katerio tempiamo pripučiamo rato, sofos ar pan.

Elafonis sala

Nuo rytinio Elafonisi paplūdimio ranka pasiekiama ir Elafonissi sala – iki jos nereikia plaukti, iki jos galima tiesiog nubristi! Salelę nuo Kretos kranto skiria labai seklus jūros vandens ruožas. Jo gylis ir plotis kiekvieną sykį kitoks – tai priklauso nuo bangų sunešamo smėlio.

Elafonisi (Elafonissi) paplūdimys – tyrinėtojams ir natūristams

Vos per kelias minutes pėsčiomis per seklumą pasiekiama Elafonisi sala – absoliučiai laukinis kraštas. Čia draudžiama statyti gultus ir skėčius, nes sala saugoma „Natura 2000“ programos. Salos prieigose stovi ne vienas perspėjimas, kad saloje negalima medžioti ir skinti jokių augalų. Tačiau niekas nedraudžia pasivaikščioti po Elafonisi salą ir įsikurti vienoje iš daugelio jos įlankėlių maudynėms. Išsitiesi savo rankšluostį tiesiai ant smėlio, padedi daiktus ir pirmyn į jūrą! Tik reikia labiau žiūrėti po kojomis, nes salos pakrantėje kur kas daugiau iš smėlio kyšančių uolų negu didžiajame paplūdimyje.

Nepaisant to, salos įlankėles itin pamėgo poilsį natūralioje gamtoje vertinantys poilsiautojai, ypač – mėgstantys degintis ir maudytis be jokių drabužių. Šiose įlankose daugiau šansų pamatyti ir didžiuosius jūros vėžlius (caretta caretta), nes triukšmingų paplūdimių jie vengia.

Elafonisi istorinės vietos

Einant Elafonisi salos rytine pakrante palei jūrą galima nueiti iki istorinių vietų, esančių pačiame salos gale. Iki jų nuo Elafonisi paplūdimio – apie 30 minučių pėsčiomis. Pasak istorikų, salos gale – ten, kur baigiasi smėlis ir prasideda akmeninės uolos – antikos laikais stovėjo Mūzų globėjui Apolonui (Musageti Apolona, gr. Μουσαγέτη Απόλλωνα) skirta šventykla. Todėl visa sala tais laikais buvo vadinama mūzų susirinkimo – Mūzų agoros – sala. Spėjama, kad dabar salos gale stovinti šventosios Irini cerkvė (Agia Irini) pastatyta toje pačioje vietoje, kur stovėjo Apolono šventykla. Vėliau sala buvo pervadinta pasklidus legendoms apie joje paslėptus lobius. Graikai juos apibūdina žodžiu ‘lafira ‘ (gr. λάφυρα), todėl salą kretiečiai ligi šiol kartais pavadina ne Elafonisi, o Lafonisi.

Netoli Agia Irini cerkvės yra ir dideliu kryžiumi pažymėtas Atminimo urvas. Vieta, kur per 1824 metų Velykas slėpėsi kretiečių šeimos nuo sukilimą malšinusių Osmanų imperijos karių. Osmanai, atradę slėptuvę žiauriai nužudė apie 600 žmonių, dauguma iš jų buvo moterys, vaikai, seneliai.

Nuo Agia Irini cerkvės atsiveria fantastiškas vaizdas į Libijos jūros tolius. Prie jos stovi ir jūros švyturys. Šiais laikais jis įrengtas toje pačioje, kur buvo stovėjo senasis, nugiautas 1907 metais, kai prie Kretos krantų sudužo imperatoriškasis Austrijos laivas. Po tragedijos švyturys buvo pakeistas modernesniu, kurio šviesa buvo matoma beveik 50 km atstumu. Iki šiol jis atnaujinamas ir nurodo pro Kretą praplaukiančiams laivams kelią. Smagu pamoti jiems nuo kranto ir palinkėti gero plaukiojimo!

MANO KRETOS pasiūlymas

Viešnagę Elafonissi paplūdimyje ir saloje galiu įtraukti į maršrutą kelionei išsinuomotu automobiliu. Dėl kelionių maršrutų sudarymo ir automobilio nuomos rašykite el. paštu manokreta@gmail.com
Jeigu norėtumėt Elafonisį aplankyti su ekskursija, pasirinkite, kurį variantą renkatės, spauskite oranžinį mygtuką:

TOP lankomiausių vietų Kretoje žemėlapis:

Dalintis |
+
Slapukų nustatymai
Būtinieji
Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, mūsų sistemose negali būti išjungti.
Funkciniai
Šie slapukai suteikia galimybę pagerinti funkcionalumą ir suasmeninimą, pavyzdžiui, jie pagerina pateikiamo turinio formatą ir formą, nustato šrifto dydį ar svetainės elementų pozicijas. Jie gali būti įdiegti mūsų arba kitų tiekėjų, kurie teikia į mūsų puslapius įdėtas paslaugas. Jei neleisite šiems slapukams veikti, kai kurios ar visos minėtos funkcijos negalės tinkamai veikti. Funkciniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Statistiniai
Šie slapukai leidžia mums skaičiuoti apsilankymus ir lankytojų srauto šaltinius, kad galėtume matuoti ir gerinti svetainės veikimą. Pvz., pateikti skaitomiausią turinį pagal rubrikas, kategorijas. Visa šių slapukų informacija yra apibendrinta, todėl anoniminė. Jei neleisite šiems slapukams veikti, nežinosime, kad lankėtės mūsų puslapyje. Statistiniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Reklaminiai
Šiuos slapukus per mūsų svetainę naudoja mūsų reklamos partneriai. Tos bendrovės gali juos naudoti jūsų interesų profiliui formuoti ir jums tinkamoms reklamoms kitose svetainėse parinkti. Jie veikia unikaliai identifikuodami jūsų naršyklę ir įrenginį. Jei neleisite šiems slapukams veikti, įvairiose kitose svetainėse nematysite mūsų tikslingai Jums skirtų pasiūlymų. Reklaminiai slapukai šiuo metu nenaudojami.