Psarantonis – netikėtas susitikimas Heraklione

Antonis Xylouris – netikėtas susitikimas Heraklione. Kreta, Graikija | Mano Kreta
Antonis Xylouris Psarantonis – netikėtas susitikimas Heraklione. Kreta, Graikija | Mano Kreta

Psarantonis – netikėtas susitikimas Heraklione. Lenkiu galvą prieš šį žmogų ir dėkoju likimui (ir žmonai Jurgitai) už šią nuotrauką. Psarantonis – Kretos balsas ir dvasia.

Nuo jo muzikos šiurpsta oda, o mintys išskrieja aukštyn į Kretos kalnus. Tik paklausykite:

Psarantonis, arba tiksliau Antonis Xylouris – kretietiškos muzikos kūrėjas bei atlikėjas, liaudies dainius, jau daugiau negu 50 metų populiarinantis Kretos muziką visame pasaulyje: jis yra koncertavęs Niujorko rotušės koncertų salėje, Amsterdamo karališkoje filharmonijoje, Sidnėjaus ir Brisbano koncertų salėse, buvo garbingas Londono roko festivalio „All Tomorrow’s Parties“ svečias. Jo muzikos instrumentas – kretietiška lyra – saugomas pirmajame viso pasaulio muzikos instrumentų muziejuje Fynikse (JAV). Šiemet jam sukanka 74-eri, o jis vis dar koncertuoja tiek Kretoje, tiek Graikijoje, tiek visame pasaulyje.

Psarantonį sutikome vaikštinėjantį Kretos sostinės Herakliono gatvėmis ir nusprendėme, kad negalima praleisti progos jam paspausti rankos bei padėkoti už tą muziką, kuria jis gyvena ir dalijasi su kitais.

Norėtumėt iš arčiau susipažinti ir pabendrauti su kretiečiais, iš pirmų lūpų sužinoti apie jų buitį ir būtį? Arba gal norėtumėt prisijungti prie ypatingų ekskursijų, kuriose dalyvauja ištikimi salos gerbėjai? Tiek vienu, tiek kitu atveju susisiekite su MANO KRETA, keliaukite asmeninėje ekskursijoje su Audriumi >>


Tinklaraštyje ir kelionių žurnale SALA rasite daugiau Kretos istorijų, atradimų, įdomių patirčių, spauskite čia >>

Rubrikoje „Naudinga žinoti“ rasite įdomios ir naudingos informacijos, kuri padės planuotis atostogas Kretoje bei Santorinyje, spauskite čia >>

Jeigu turite klausimų ir norite mūsų pasiteirauti apie Kretą ir kretiečius, jų tradicijas ir papročius, istorines ir patyrimines keliones po salą, susisiekite – siųskite žinutę el. paštu manokreta@gmail.com

Dalintis |
+
Slapukų nustatymai
Būtinieji
Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, mūsų sistemose negali būti išjungti.
Funkciniai
Šie slapukai suteikia galimybę pagerinti funkcionalumą ir suasmeninimą, pavyzdžiui, jie pagerina pateikiamo turinio formatą ir formą, nustato šrifto dydį ar svetainės elementų pozicijas. Jie gali būti įdiegti mūsų arba kitų tiekėjų, kurie teikia į mūsų puslapius įdėtas paslaugas. Jei neleisite šiems slapukams veikti, kai kurios ar visos minėtos funkcijos negalės tinkamai veikti. Funkciniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Statistiniai
Šie slapukai leidžia mums skaičiuoti apsilankymus ir lankytojų srauto šaltinius, kad galėtume matuoti ir gerinti svetainės veikimą. Pvz., pateikti skaitomiausią turinį pagal rubrikas, kategorijas. Visa šių slapukų informacija yra apibendrinta, todėl anoniminė. Jei neleisite šiems slapukams veikti, nežinosime, kad lankėtės mūsų puslapyje. Statistiniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Reklaminiai
Šiuos slapukus per mūsų svetainę naudoja mūsų reklamos partneriai. Tos bendrovės gali juos naudoti jūsų interesų profiliui formuoti ir jums tinkamoms reklamoms kitose svetainėse parinkti. Jie veikia unikaliai identifikuodami jūsų naršyklę ir įrenginį. Jei neleisite šiems slapukams veikti, įvairiose kitose svetainėse nematysite mūsų tikslingai Jums skirtų pasiūlymų. Reklaminiai slapukai šiuo metu nenaudojami.