Evangelijos duona

Evangelijos duona. Kreta, Graikija | Mano Kreta
Evangelijos duona. Kreta, Graikija | Mano Kreta

Evangelijos duona. „O kam man duoną pirkti, jei galiu pati jos išsikepti! Juolab tokios, kokią kepu, tu niekur nenusipirksi“, – rėžia man Eva su senutėle liže traukdama kepaliukus iš vėstančios duonkepės lauko krosnies. Gyvena ji atokiame Kretos kaime prie Psiloričio kalnų, turi ilgesnį vardą – Evangelija, bet mėgsta, kai ją visi vadina trumpiau – Eva. Turi ji ir taverną, į kurią kartais užsuku su poilsiautojais per MANO KRETOS ekskursijas. Ir turi paslapčių, kurių niekam nelinkusi išduoti.

Viena tų paslapčių – duonos receptas. Tiesą pasakius, du metus buvau įsitikinęs, kad Eva duoną savo tavernai perka iš aplinkinių miestelių kepyklų, kurių autobusiukai zuja po kalnus atokių kaimų gyventojams kas rytą pristatydami šviežios duonos. Ne, Eva duoną kepa pati. Ir kai ją kepa, taverną uždaro, bet staiga užgriuvusių lankytojų neveja lauk, o kviečia prie duonkepės krosnies.

Neapsakomo skanumo duona

Kokia skani jos duona! Alyvmedžio šakomis kūrentoje krosnyje kepta, sezamais apibarstyta, traškia pluta ir burnoje tirpstančiu minkštimu. Evos vyras Nikas dar pomidorų papjaustė, alyvuogių į rankas mano bendrakeleiviams pribėrė – kirto visi duoną nuo krosnies nesitraukdami ir džiaugėsi, kad taverna uždaryta, o svetingųjų kretiečių kiemas atviras!

„Prisikepu duonos trims savaitėms, bet kartais užtenka tik dviem. Yra tokių, kurie pas mane tik duonos atvažiuoja pavalgyti“, – pasakoja Eva. Kai klausiu, kaip jai pavyksta ją išlaikyti šviežią – susiraukia. Kai teiraujuosi, kaip tešlą užmaišo – šypsosi:
„Tu valgyk ir neklausinėk! O kai praalksi, vėl pas mane atvažiuok: kol gyvensiu, čia būsiu ir savo tavernai duoną kepsiu“.

Norėtumėt iš arčiau susipažinti ir pabendrauti su kretiečiais, iš pirmų lūpų sužinoti apie jų buitį ir būtį? Arba gal norėtumėt prisijungti prie ypatingų ekskursijų, kuriose dalyvauja ištikimi salos gerbėjai? Tiek vienu, tiek kitu atveju susisiekite su MANO KRETA, keliaukite asmeninėje ekskursijoje su Audriumi >>


Tinklaraštyje ir kelionių žurnale SALA rasite daugiau Kretos istorijų, atradimų, įdomių patirčių, spauskite čia >>

Rubrikoje „Naudinga žinoti“ rasite įdomios ir naudingos informacijos, kuri padės planuotis atostogas Kretoje bei Santorinyje, spauskite čia >>

Jeigu turite klausimų ir norite mūsų pasiteirauti apie Kretą ir kretiečius, jų tradicijas ir papročius, istorines ir patyrimines keliones po salą, susisiekite – siųskite žinutę el. paštu manokreta@gmail.com

Dalintis |
+
Slapukų nustatymai
Būtinieji
Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, mūsų sistemose negali būti išjungti.
Funkciniai
Šie slapukai suteikia galimybę pagerinti funkcionalumą ir suasmeninimą, pavyzdžiui, jie pagerina pateikiamo turinio formatą ir formą, nustato šrifto dydį ar svetainės elementų pozicijas. Jie gali būti įdiegti mūsų arba kitų tiekėjų, kurie teikia į mūsų puslapius įdėtas paslaugas. Jei neleisite šiems slapukams veikti, kai kurios ar visos minėtos funkcijos negalės tinkamai veikti. Funkciniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Statistiniai
Šie slapukai leidžia mums skaičiuoti apsilankymus ir lankytojų srauto šaltinius, kad galėtume matuoti ir gerinti svetainės veikimą. Pvz., pateikti skaitomiausią turinį pagal rubrikas, kategorijas. Visa šių slapukų informacija yra apibendrinta, todėl anoniminė. Jei neleisite šiems slapukams veikti, nežinosime, kad lankėtės mūsų puslapyje. Statistiniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Reklaminiai
Šiuos slapukus per mūsų svetainę naudoja mūsų reklamos partneriai. Tos bendrovės gali juos naudoti jūsų interesų profiliui formuoti ir jums tinkamoms reklamoms kitose svetainėse parinkti. Jie veikia unikaliai identifikuodami jūsų naršyklę ir įrenginį. Jei neleisite šiems slapukams veikti, įvairiose kitose svetainėse nematysite mūsų tikslingai Jums skirtų pasiūlymų. Reklaminiai slapukai šiuo metu nenaudojami.