Kovo 11-oji Kretoje muziejuje

Kovo 11-oji Kretoje muziejuje. Kreta, Graikija | Mano Kreta
Kovo 11-oji Kretoje muziejuje. Kreta, Graikija | Mano Kreta

Kovo 11-oji Kretoje muziejuje. Vakar su visa Lietuva švęsdami kovo 11-ąją abu su žmona nulėkėme į svečius pas kariūnus. Kretoje tą padaryti nėra sudėtinga – tereikia nukeliauti iki Chromonastiri karo muziejaus, kuriame kasdien darbuojasi ne muziejininkai, o kariai iš netoliese esančio dalinio – jie ir svečius pasitinka, jie ir ekskursijas praveda.

Šįsyk mudviejų gidais buvo Stavros ir Stratos, kurie po to, kai vieni kitiems stipriai paspaudėme rankas, pasiūlė jas nusivalyti dezifenkciniu skysčiu. „Mes dabar turime būti tiesiog labiau atsargūs“, – pasakė, taip patys užduodami toną pokalbiui apie pagrindinę nūdienos aktualiją – koronoviruso pandemiją.

Vyrai ją palygino su karu. O kai atsirado toks palyginimas, kartu išdiskutavome, kad kare vienas svarbiausių dalykų – disciplina. Kas būtų, jeigu kariai jos nesilaikytų, pultų į paniką ir kas dar blogiau – imtų vienas kitą kaltinti, smerkti, nepasitikėti ir pan. Priešui to tik ir reikia!

Discipliną kare garantuoja vadai ir generolai

Visi sutarėme, kad pandemijos atveju tai – medikai profesionalai, kurių ir turime atidžiai klausyti bei vadovautis jų įsakymais. Medikų, ne politikų ir juo labiau – ne kažkokių nuomonės formuotojų, kurie prisidengdami kova su priešu gali turėti visai kitokių tikslų.

Kaip žinia, generolais tampa tie, kurie analizuoja ir priimdami sprendimus kliaujasi ne emocijomis ir minios reikalavimais, o faktais. Kiek karų būtų pralaimėta, jei generolai ir vadai būtų paisę to, ko nori kariai? Išgirdęs šį klausimą, prisiminiau, kad visame koronoviruso pandemijos šurmulyje kol kas lietuvių kalba nieko racionalesnio neskaičiau už šį straipsnį: http://bit.ly/2uwAv2y

„Mes laimėsim šį karą!“ – sakė optimistiškai nusiteikę kariūnai, aprodę mums karo muziejaus ekspoziciją ir daugiau papasakoję apie Graikijos didįjį sukilimą, Balkanų, I ir II pasaulinius, pilietinius Graikijos karus. Nuo šiol Chromonastiri karo muziejus – dar viena vieta, kur rekomenduosiu per atostogas užsukti MANO KRETOS keliautojams 👍🛡☀️

P.s. Vakar Kretos sostinėje Heraklione nustatytas pirmas koronoviruso atvejis. Iki kovo 25 d., kai Graikija švęs savo Nepriklausomybės dieną, yra uždarytos visos mokymo įstaigos ir viešosios erdvės. Visa kita saloje – įprastiniu ritmu, ruošiamės artėjančiam atostogų sezonui.

Norėtumėt iš arčiau susipažinti ir pabendrauti su kretiečiais, iš pirmų lūpų sužinoti apie jų buitį ir būtį? Arba gal norėtumėt prisijungti prie ypatingų ekskursijų, kuriose dalyvauja ištikimi salos gerbėjai? Tiek vienu, tiek kitu atveju susisiekite su MANO KRETA, keliaukite asmeninėje ekskursijoje su Audriumi >>


Tinklaraštyje ir kelionių žurnale SALA rasite daugiau Kretos istorijų, atradimų, įdomių patirčių, spauskite čia >>

Rubrikoje „Naudinga žinoti“ rasite įdomios ir naudingos informacijos, kuri padės planuotis atostogas Kretoje bei Santorinyje, spauskite čia >>

Jeigu turite klausimų ir norite mūsų pasiteirauti apie Kretą ir kretiečius, jų tradicijas ir papročius, istorines ir patyrimines keliones po salą, susisiekite – siųskite žinutę el. paštu manokreta@gmail.com

Dalintis |
+
Slapukų nustatymai
Būtinieji
Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, mūsų sistemose negali būti išjungti.
Funkciniai
Šie slapukai suteikia galimybę pagerinti funkcionalumą ir suasmeninimą, pavyzdžiui, jie pagerina pateikiamo turinio formatą ir formą, nustato šrifto dydį ar svetainės elementų pozicijas. Jie gali būti įdiegti mūsų arba kitų tiekėjų, kurie teikia į mūsų puslapius įdėtas paslaugas. Jei neleisite šiems slapukams veikti, kai kurios ar visos minėtos funkcijos negalės tinkamai veikti. Funkciniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Statistiniai
Šie slapukai leidžia mums skaičiuoti apsilankymus ir lankytojų srauto šaltinius, kad galėtume matuoti ir gerinti svetainės veikimą. Pvz., pateikti skaitomiausią turinį pagal rubrikas, kategorijas. Visa šių slapukų informacija yra apibendrinta, todėl anoniminė. Jei neleisite šiems slapukams veikti, nežinosime, kad lankėtės mūsų puslapyje. Statistiniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Reklaminiai
Šiuos slapukus per mūsų svetainę naudoja mūsų reklamos partneriai. Tos bendrovės gali juos naudoti jūsų interesų profiliui formuoti ir jums tinkamoms reklamoms kitose svetainėse parinkti. Jie veikia unikaliai identifikuodami jūsų naršyklę ir įrenginį. Jei neleisite šiems slapukams veikti, įvairiose kitose svetainėse nematysite mūsų tikslingai Jums skirtų pasiūlymų. Reklaminiai slapukai šiuo metu nenaudojami.