Smagūs pokalbiai po vynuogių kekėmis

Smagūs pokalbiai po vynuogių kekėmis. Kreta, Graikija | Mano Kreta
Smagūs pokalbiai po vynuogių kekėmis. Kreta, Graikija | Mano Kreta

Smagūs pokalbiai po vynuogių kekėmis. Kokios gudrios tos Kretos močiutės 🤶

– Teta Nike, kodėl tarp vynuogių bulvę pakabinot? – negalėjau nepaklausti guviosios tetulės, kurią stengiuosi aplankyti kaskart, kai keliai atveda į Orno kalnų kaimus rytinėje Kretoje. Jauku įsitaisyti jos kavinukės kieme po vynuogių kekėmis kavos puodeliui ir neskubiam pokalbiui apie tai, kas nutiko per tą laiką, kol nesimatėm.

– Bulvė reikalinga, kad užsieniečius prakalbinčiau, – nusijuokia Nikė. – Užsuka jie pas mane, fotografuoja vynuoges, kiemą, duris, durų rankenas. Kavos paprašo, bet daugiau nekalba. O dabar va – bulvę tarp vynuogių kekių pamato – ir iškart klausia, kas čia? Sakau, bulvė. Jie tada klausia, kodėl ji čia pakabinta? Sakau, kad parodyčiau, kaip bulvės Kretoje atrodo, nes man žmonės yra sakę, jog kituose kraštuose jos visai kitokios. Taip ir užsimezga pokalbis apie tolimus kraštus, jų žmones, maistą. Vis ką nors naujo papasakoja. Tada yra apie ką pakalbėti ir su mano seneliais, kurie vakarop į kavinę sueina.

– Didelė kompanija susirenka dalintis naujienomis?

Kaimo kavinėje

– Kaime liko vos 40 gyventojų, iki mano kavinės popietėm nusileidžia gal kokie penki šeši. Pasėdim iki sutemų ir, žiūrėk, apie devintą vakaro reikia kavinę uždaryt, nes žmonių nelieka – eina mano senukai miegot.

– Tai ar verta apskritai turėti kavinę, kai kaime tiek žmonių?

– O ką veikčiau be kavinės? Kas pas mane užsuktų? Su kuo pasikalbėčiau? Turint kavinę ir pakabinus bulvę tarp vynuogių vis įdomiau gyventi 😄🥔🍇

Norėtumėt iš arčiau susipažinti ir pabendrauti su kretiečiais, iš pirmų lūpų sužinoti apie jų buitį ir būtį? Arba gal norėtumėt prisijungti prie ypatingų ekskursijų, kuriose dalyvauja ištikimi salos gerbėjai? Tiek vienu, tiek kitu atveju susisiekite su MANO KRETA, keliaukite asmeninėje ekskursijoje su Audriumi >>


Tinklaraštyje ir kelionių žurnale SALA rasite daugiau Kretos istorijų, atradimų, įdomių patirčių, spauskite čia >>

Rubrikoje „Naudinga žinoti“ rasite įdomios ir naudingos informacijos, kuri padės planuotis atostogas Kretoje bei Santorinyje, spauskite čia >>

Jeigu turite klausimų ir norite mūsų pasiteirauti apie Kretą ir kretiečius, jų tradicijas ir papročius, istorines ir patyrimines keliones po salą, susisiekite – siųskite žinutę el. paštu manokreta@gmail.com

Dalintis |
+
Slapukų nustatymai
Būtinieji
Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, mūsų sistemose negali būti išjungti.
Funkciniai
Šie slapukai suteikia galimybę pagerinti funkcionalumą ir suasmeninimą, pavyzdžiui, jie pagerina pateikiamo turinio formatą ir formą, nustato šrifto dydį ar svetainės elementų pozicijas. Jie gali būti įdiegti mūsų arba kitų tiekėjų, kurie teikia į mūsų puslapius įdėtas paslaugas. Jei neleisite šiems slapukams veikti, kai kurios ar visos minėtos funkcijos negalės tinkamai veikti. Funkciniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Statistiniai
Šie slapukai leidžia mums skaičiuoti apsilankymus ir lankytojų srauto šaltinius, kad galėtume matuoti ir gerinti svetainės veikimą. Pvz., pateikti skaitomiausią turinį pagal rubrikas, kategorijas. Visa šių slapukų informacija yra apibendrinta, todėl anoniminė. Jei neleisite šiems slapukams veikti, nežinosime, kad lankėtės mūsų puslapyje. Statistiniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Reklaminiai
Šiuos slapukus per mūsų svetainę naudoja mūsų reklamos partneriai. Tos bendrovės gali juos naudoti jūsų interesų profiliui formuoti ir jums tinkamoms reklamoms kitose svetainėse parinkti. Jie veikia unikaliai identifikuodami jūsų naršyklę ir įrenginį. Jei neleisite šiems slapukams veikti, įvairiose kitose svetainėse nematysite mūsų tikslingai Jums skirtų pasiūlymų. Reklaminiai slapukai šiuo metu nenaudojami.