Pas žvejį Niką

Pas žvejį Niką. Kreta, Graikija | Mano Kreta
Pas žvejį Niką. Kreta, Graikija | Mano Kreta

Pas žvejį Niką. „Kiek tam žmogui reikia: širdžiai mielos vietos, geros draugijos, skanių užkandžių ir talpios spintutės atsargoms“, – pamenu, kaip prieš du metus savo požiūrį į gyvenimą dėstė žvejys Nikas, viename Kretos paplūdimių turintis savo valtį ir apvalų stalą su akmeniniais suolais po senu eglūnu. Ten pat – ir spintutę su visu savo turtu.

Per dvejus metus niekas nepasikeitė. Viskas vietoj: ir valtis, ir eglūnas, ir stalas su suolais. Ir spintutė. Tik dėdės Niko teko palaukti. „Neatsimenu tavęs, – pasikasė pakaušį žvejys, kai palinkėjau jam geros dienos. – Daug žmonių čia praeina, visų neprisiminsi. Bet kai būsi vienas ir tau reikės kompanijos, užsuk su vaišėmis mano spintutei: pasikalbėsim“.

Užsuksiu. Jei ne šiemet, ta po metų ar dviejų – kažkaip jaučiu, kad baltaūsis paplūdimio filosofas niekur nepradings.

Svečiuose pas žvejį Niką

Kreta. Paplūdimys. Beveik laukinis. Žvejo valtis jame. Priešais valtį – stalas su akmeniniais suolais po senu eglūnu. Ant stalo – druska ir šis tas prie druskos. Šalia eglūno – tarp akmenų įmontuota spintutė su burbančiu radijumi ant viršaus. O spintutėje – ir lėkštės, ir užkandukai, ir buteliukai su įvairiausiais skysčiais. Viskas atvira, neužrakinta, nepaslėpta – lygiai taip pat, kaip ir prieš du metus, kai pirmą kartą susipažinau su žveju Niku.
Palauksiu jo. Jei niekas nepasikeitė per porą metų, ne kur jis dėsis – netrukus pasirodys.

Norėtumėt iš arčiau susipažinti ir pabendrauti su kretiečiais, iš pirmų lūpų sužinoti apie jų buitį ir būtį? Arba gal norėtumėt prisijungti prie ypatingų ekskursijų, kuriose dalyvauja ištikimi salos gerbėjai? Tiek vienu, tiek kitu atveju susisiekite su MANO KRETA, keliaukite asmeninėje ekskursijoje su Audriumi >>


Tinklaraštyje ir kelionių žurnale SALA rasite daugiau Kretos istorijų, atradimų, įdomių patirčių, spauskite čia >>

Rubrikoje „Naudinga žinoti“ rasite įdomios ir naudingos informacijos, kuri padės planuotis atostogas Kretoje bei Santorinyje, spauskite čia >>

Jeigu turite klausimų ir norite mūsų pasiteirauti apie Kretą ir kretiečius, jų tradicijas ir papročius, istorines ir patyrimines keliones po salą, susisiekite – siųskite žinutę el. paštu manokreta@gmail.com

Dalintis |
+
Slapukų nustatymai
Būtinieji
Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, mūsų sistemose negali būti išjungti.
Funkciniai
Šie slapukai suteikia galimybę pagerinti funkcionalumą ir suasmeninimą, pavyzdžiui, jie pagerina pateikiamo turinio formatą ir formą, nustato šrifto dydį ar svetainės elementų pozicijas. Jie gali būti įdiegti mūsų arba kitų tiekėjų, kurie teikia į mūsų puslapius įdėtas paslaugas. Jei neleisite šiems slapukams veikti, kai kurios ar visos minėtos funkcijos negalės tinkamai veikti. Funkciniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Statistiniai
Šie slapukai leidžia mums skaičiuoti apsilankymus ir lankytojų srauto šaltinius, kad galėtume matuoti ir gerinti svetainės veikimą. Pvz., pateikti skaitomiausią turinį pagal rubrikas, kategorijas. Visa šių slapukų informacija yra apibendrinta, todėl anoniminė. Jei neleisite šiems slapukams veikti, nežinosime, kad lankėtės mūsų puslapyje. Statistiniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Reklaminiai
Šiuos slapukus per mūsų svetainę naudoja mūsų reklamos partneriai. Tos bendrovės gali juos naudoti jūsų interesų profiliui formuoti ir jums tinkamoms reklamoms kitose svetainėse parinkti. Jie veikia unikaliai identifikuodami jūsų naršyklę ir įrenginį. Jei neleisite šiems slapukams veikti, įvairiose kitose svetainėse nematysite mūsų tikslingai Jums skirtų pasiūlymų. Reklaminiai slapukai šiuo metu nenaudojami.