Kretietiškos palmės

Kretietiškos palmės. Kreta, Graikija | Mano Kreta
Kretietiškos palmės. Kreta, Graikija | Mano Kreta

Kretoje net palmės kretietiškos. Rytinėje salos dalyje šalia Vai paplūdimio augančias palmes botanikai priskiria atskirai ‘phoenix theophrasti’ rūšiai. Lotynišką pavadinimą 1967 metais palmėms davė šveicarų botanikas Werneris Greuteris, juo įamžindamas ir pagerbdamas senovės graikų botanikos tėvą, Aristotelio pasekėją Teofrastą, kuris savo garsiajame veikale „Augalų tyrinėjimas“ (graikiškai „Περὶ φυτῶν ἱστορία“, lotyniškai „Historia Plantarum“) be kita ko aprašė ir kretietiškas datulines palmes.

Kretietiškų palmių sunokinamos datulės įprastai nevalgomos, nors ir labai panašios į kultivuojamų datulinių palmių ‘phoenix dactylifera’ vaisius. Reikia gerai žinoti, kaip paruošti kretietiškų palmių datules, nes neapdorotų jų skonis yra aitrus. Be to, aplink kauliuką jos subrandina labai nedaug minkštimo, todėl tiesiog niekas nenori su jomis terliotis.

Spėjama, kad iki 15 metrų aukščio užaugančios kretietiškos palmės antikos laikais plačiai vešėjo žemyninėje Graikijoje, Egėjo jūros salose, taip pat vakarinėje Turkijoje. Dabar žemyninėje Graikijoje išliko tik 10 medžių, augančių Peloponese netoli antikinio Epidauro teatro, pavienių medžių yra Amorgos bei Anafi salose, Dačos ir Bodrumo pusiasaliuose Turkijoje.

Kretietiškos palmės. Kreta, Graikija | Mano Kreta
Kretietiškos palmės. Kreta, Graikija | Mano Kreta

Daugiausia kretietiškų datulinių palmių išliko Kretoje. Ir ne tik Vai palmių miške, bet ir pietų Kretoje šalia Asterousios kalnų, o taip pat šalia garsaus Preveli paplūdimio.

Norėtumėte keliauti su MANO KRETA, leistis į pėsčiųjų žygį, kilti į kalnus, tyrinėti tarpeklius? Susisiekite su Audriumi – atsiųskite savo užklausą >>


Tinklaraštyje ir kelionių žurnale SALA rasite daugiau Kretos istorijų, atradimų, įdomių patirčių, spauskite čia >>

Apie unikalius gamtos kampelius, augalus, gyvūnus Kretoje ir Graikijoje, skaitykite čia >>

Rubrikoje „Naudinga žinoti“ rasite įdomios ir naudingos informacijos, kuri padės planuotis atostogas Kretoje bei Santorinyje, spauskite čia >>

Jeigu turite klausimų ir norite mūsų pasiteirauti apie Kretos praeitį ir dabartį, istorines ir patyrimines keliones po salą, susisiekite – siųskite žinutę el. paštu manokreta@gmail.com

Dalintis |
+
Slapukų nustatymai
Būtinieji
Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, mūsų sistemose negali būti išjungti.
Funkciniai
Šie slapukai suteikia galimybę pagerinti funkcionalumą ir suasmeninimą, pavyzdžiui, jie pagerina pateikiamo turinio formatą ir formą, nustato šrifto dydį ar svetainės elementų pozicijas. Jie gali būti įdiegti mūsų arba kitų tiekėjų, kurie teikia į mūsų puslapius įdėtas paslaugas. Jei neleisite šiems slapukams veikti, kai kurios ar visos minėtos funkcijos negalės tinkamai veikti. Funkciniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Statistiniai
Šie slapukai leidžia mums skaičiuoti apsilankymus ir lankytojų srauto šaltinius, kad galėtume matuoti ir gerinti svetainės veikimą. Pvz., pateikti skaitomiausią turinį pagal rubrikas, kategorijas. Visa šių slapukų informacija yra apibendrinta, todėl anoniminė. Jei neleisite šiems slapukams veikti, nežinosime, kad lankėtės mūsų puslapyje. Statistiniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Reklaminiai
Šiuos slapukus per mūsų svetainę naudoja mūsų reklamos partneriai. Tos bendrovės gali juos naudoti jūsų interesų profiliui formuoti ir jums tinkamoms reklamoms kitose svetainėse parinkti. Jie veikia unikaliai identifikuodami jūsų naršyklę ir įrenginį. Jei neleisite šiems slapukams veikti, įvairiose kitose svetainėse nematysite mūsų tikslingai Jums skirtų pasiūlymų. Reklaminiai slapukai šiuo metu nenaudojami.