Imbros tarpeklis – senasis takas į Chorą Sfakion

Imbros tarpeklis – senasis takas į Chorą Sfakion. Siauriausia vieta – vos 1,6 m, joje tarpeklio sienos šauna į 300 m aukštį! Gidai juokauja, kad Imbros tarpeklio Kretoje turėtų vengti klaustrofobijos kamuojami turistai. O vasaros metu jų čia netrūksta: 11 km ilgio Imbros – antras pagal populiarumą tarpeklis Kretoje (pirmojoje pozicijoje – gražuolė Samaria).

Nuo 750 m aukštyje esančio Imbros kaimo iki Komitades kaimo prie Libijos jūros tarpekliu kasmet praeina tūkstančiai turistų, todėl pamatyti tarpeklį be žmonių galima tik sezono pradžioje arba sezono pabaigoje.

Imbros tarpeklis – senasis takas į Chorą Sfakion. Kreta, Graikija | Mano Kreta
Imbros tarpeklis – senasis takas į Chorą Sfakion. Kreta, Graikija | Mano Kreta
Imbros tarpeklis – senasis takas į Chorą Sfakion. Kreta, Graikija | Mano Kreta
Imbros tarpeklyje Kreta, Graikija | Mano Kreta
Imbros tarpeklis – senasis takas į Chorą Sfakion. Siaurosios tarpeklio atkarpos. Kreta, Graikija | Mano Kreta
Imbros tarpeklis – senasis takas į Chorą Sfakion. Vingiuoja. Kreta, Graikija | Mano Kreta
Imbros tarpeklis – senasis takas į Chorą Sfakion. Spygliuočių miškas. Kreta, Graikija | Mano Kreta
Spygliuočių miškas tarpeklyje Kreta, Graikija | Mano Kreta

Šiek tiek istorijos

Legenda byloja, kad Askifu slėnyje esantį Imbros kaimą mitiniais laikais įkūrė du broliai, ištremti iš Egėjo jūroje, prie dabartinių Turkijos krantų esančios Imbros salos (1970 m. naikindama graikiškus pavadinimus Turkija salą pervadino į Giokčeada). Todėl ir kaimas, ir nuo jo link Libijos jūros vedantis tarpeklis pavadinti Imbros vardu. Šimtus metų Imbros tarpeklis buvo vieninteliu keliu, jungusiu Chanios miestą su sfakiečių žeme – Chora Sfakion. Jame vyko ne vienas istorinis mūšis (1770, 1821, 1824 ir 1827 metais) tarp Kretą okupavusios Osmanų imperijos armijos ir savo laisvę gynusių kretiečių. Juo II-ojo pasaulinio karo pradžioje tūkstančiai Didžiosios Britanijos, Australijos ir Naujosios Zelandijos kareivių traukėsi nuo Chanios regioną milžiniška jėga užgriuvusios hitlerinės Vokietijos.

Norėtumėte keliauti su MANO KRETA, leistis į pėsčiųjų žygį, kilti į kalnus, tyrinėti tarpeklius? Susisiekite su Audriumi – atsiųskite savo užklausą >>


Tinklaraštyje ir kelionių žurnale SALA rasite daugiau Kretos istorijų, atradimų, įdomių patirčių, spauskite čia >>

Apie unikalius gamtos kampelius, augalus, gyvūnus Kretoje ir Graikijoje, skaitykite čia >>

Rubrikoje „Naudinga žinoti“ rasite įdomios ir naudingos informacijos, kuri padės planuotis atostogas Kretoje bei Santorinyje, spauskite čia >>

Jeigu turite klausimų ir norite mūsų pasiteirauti apie Kretos praeitį ir dabartį, istorines ir patyrimines keliones po salą, susisiekite – siųskite žinutę el. paštu manokreta@gmail.com

Dalintis |
+
Slapukų nustatymai
Būtinieji
Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, mūsų sistemose negali būti išjungti.
Funkciniai
Šie slapukai suteikia galimybę pagerinti funkcionalumą ir suasmeninimą, pavyzdžiui, jie pagerina pateikiamo turinio formatą ir formą, nustato šrifto dydį ar svetainės elementų pozicijas. Jie gali būti įdiegti mūsų arba kitų tiekėjų, kurie teikia į mūsų puslapius įdėtas paslaugas. Jei neleisite šiems slapukams veikti, kai kurios ar visos minėtos funkcijos negalės tinkamai veikti. Funkciniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Statistiniai
Šie slapukai leidžia mums skaičiuoti apsilankymus ir lankytojų srauto šaltinius, kad galėtume matuoti ir gerinti svetainės veikimą. Pvz., pateikti skaitomiausią turinį pagal rubrikas, kategorijas. Visa šių slapukų informacija yra apibendrinta, todėl anoniminė. Jei neleisite šiems slapukams veikti, nežinosime, kad lankėtės mūsų puslapyje. Statistiniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Reklaminiai
Šiuos slapukus per mūsų svetainę naudoja mūsų reklamos partneriai. Tos bendrovės gali juos naudoti jūsų interesų profiliui formuoti ir jums tinkamoms reklamoms kitose svetainėse parinkti. Jie veikia unikaliai identifikuodami jūsų naršyklę ir įrenginį. Jei neleisite šiems slapukams veikti, įvairiose kitose svetainėse nematysite mūsų tikslingai Jums skirtų pasiūlymų. Reklaminiai slapukai šiuo metu nenaudojami.