Informacija keliaujantiems į Kretą

Informacija keliaujantiems į Kretą. Kreta Graikija | Mano Kreta
Informacija keliaujantiems į Kretą. Kreta Graikija | Mano Kreta

Naudinga informacija keliaujantiems į Kretą. Kai tik kalba pasisuka apie atostogas Kretoje, keliones, autonuomą, kelius, draudimus ir leidimus, daugelis klausimų, kuriuos gauname mudu su Jurgita, prasideda žodžiais: „Ar Kretoje galima…“. Šioje apžvalgoje pateikiu atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus su tokia pradžia.

🔹 Ar Kretoje galima išsinuomoti automobilį su Kasko draudimu?

– Ne, neįmanoma. Nes Kasko draudimo Graikijoje nėra net privatiems automobiliams, o ką jau kalbėti apie nuomojamus. Kasko draudimo sampratos – tokios, kaip mes ją žinome Lietuvoje – profesionalios autonuomos versle praktiškai nėra. Nuomojami automobiliai Kretoje, Graikijoje ir daugelyje kitų pasaulio kraštų apdraudžiami FDW, CDW, WUG ir kitais draudimų standartais – svarbiausius ir populiariausius detaliau apžvelgiu šiame straipsnyje: www.manokreta.lt/autonuoma-kretoje-svarbu

🔹 Ar Kretoje galima išsinuomotu automobiliu važinėti žvyrkeliais?

– Iš esmės būtų galima, jei išsinuomotumėt specialų automobilį, nes dauguma autonuomos kompanijų (taip pat ir mes siūlydami autonuomos paslaugą) pabrėžia, kad automobilio draudimas negalioja neasfaltuotuose keliuose. Kodėl negalioja? Nes Kretoje didžioji dauguma neasfaltuotų kelių nė kiek nepanašūs į lietuviškus žvyrkelius. Tai uolėti kalnų keliai, kurie dažniausiai veda ne iš kaimo į kaimą, o į piemenų ir ūkininkų valdas, aplinkosaugos objektus – ten keliaujama galingais 4×4 pikapais. Lengvieji automobiliai nepritaikyti tokiems keliams. Kita vertus, Kretoje labai daug asfaltuotų kelių – visiems apvažiuoti tikrai neužteks nei savaitės, nei mėnesio atostogų.

🔹 Ar galima su Kretoje išsinuomotu automobiliu keltis į Santorinį ar kitas salas?

– Vėlgi viskas priklauso nuo susitarimo su autonuomos kompanija, iš kurios nuomositės automobilį. Bet didžioji dauguma Kretos autonuomotojų to neleidžia. Nuomininkas pasiimdamas automobilį dažniausiai negauna jo techninio paso, tik autonuomos sutartį, kuri yra pagrindinis automobilio panaudos dokumentas galiojantis Kretos saloje. Todėl automobilio išgabenimas keltu į kitą salą arba žemyną prilyginamas nuvarymui.

🔹 Ar Kretoje galima užsakyti trumpalaikę autonuomą ar pervežimą kokia nors programėle?

– Deja, kol kas Kretoje nėra kažko panašaus į „Citybee“ ar „Bolt“. Dėl autonuomos geriausia kreiptis į leidimus tokiai veiklai turinčias kompanijas, turizmo agentūras. Iš anksto užsakyti autonuomą galite ir internetu – pavyzdžiui, pas mus užpildžius užklausą puslapyje www.manokreta.lt/autonuoma . Taip pat galime pasiūlyti ir pervežimus (iš/į oro uostą / jūrų uostą / viešbutį ir kt.), juos vykdo taksi ir/arba pervežimo licencijas turinčios kompanijos.

🔹 Ar Kretoje galima nukentėti nuo asmenų, nelegaliai nuomojančių automobilius, vykdančių pervežimus ar ekskursijas?

– Per pandemiją Kretoje ir visoje Graikijoje praktiškai neliko be licencijų dirbančių nuomotojų, pavežėjų ar kitas turizmo paslaugas teikiančių subjektų. Tačiau pernai ir šiemet pastebima, kad nelegaliai paslaugas teikiančių vėl atsiranda. Pagal Graikijos turizmo įstatymus kiekvienai konkrečiai veiklai būtina speciali licencija: pavyzdžiui, apgyvendinimo licenciją turintis asmuo negali vykdyti pervežimų ar ekskursijų. Todėl jei norite per savo atostogas išvengti nemalonių nesusipratimų, pasidomėkite, ar Jums paslaugas siūlantis asmuo turi atitinkamą licenciją siūlomai paslaugai.

🔹 Kur galiu pasiskaityti apie kurortus Kretoje ir ką galima aplink juos pamatyti ?

Daug informacijos apie kurortus Kretoje, apie arčiau esamas lankytinas vietas informacijos rasite čia:

BALI kurortas – apie jį skaitykite čia >> www.manokreta.lt/bali-kurortas
GOUVES kurortas – apie jį rašome čia >> www.manokreta.lt/gouves-kurortas-kretoje
STALIDOS kurortas – apie jį informacijos rasite čia >> www.manokreta.lt/stalida-kurortas

Tai dažniausiai užduodami klausimai apie autonuomą, kelius ir keliones, bet jie ne vieninteliai, kurių sulaukiame bendraudami su keliautojais apie atostogas Kretoje. Tad laukite DUK tęsinio kitomis temomis. Gero pasiruošimo atostogoms Kretoje! ☀️☀️☀️


Tinklaraštyje ir kelionių žurnale SALA rasite daugiau Kretos istorijų, atradimų, įdomių patirčių, spauskite čia >>

Rubrikoje „Naudinga žinoti“ rasite įdomios ir naudingos informacijos, kuri padės planuotis atostogas Kretoje bei Santorinyje, spauskite čia >>

Jeigu turite konkrečių klausimų apie Kretos orus, keliavimo galimybes, pažintines ir patyrimines keliones po salą, susisiekite – siųskite žinutę el. paštu manokreta@gmail.com

Dalintis |
+
Slapukų nustatymai
Būtinieji
Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, mūsų sistemose negali būti išjungti.
Funkciniai
Šie slapukai suteikia galimybę pagerinti funkcionalumą ir suasmeninimą, pavyzdžiui, jie pagerina pateikiamo turinio formatą ir formą, nustato šrifto dydį ar svetainės elementų pozicijas. Jie gali būti įdiegti mūsų arba kitų tiekėjų, kurie teikia į mūsų puslapius įdėtas paslaugas. Jei neleisite šiems slapukams veikti, kai kurios ar visos minėtos funkcijos negalės tinkamai veikti. Funkciniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Statistiniai
Šie slapukai leidžia mums skaičiuoti apsilankymus ir lankytojų srauto šaltinius, kad galėtume matuoti ir gerinti svetainės veikimą. Pvz., pateikti skaitomiausią turinį pagal rubrikas, kategorijas. Visa šių slapukų informacija yra apibendrinta, todėl anoniminė. Jei neleisite šiems slapukams veikti, nežinosime, kad lankėtės mūsų puslapyje. Statistiniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Reklaminiai
Šiuos slapukus per mūsų svetainę naudoja mūsų reklamos partneriai. Tos bendrovės gali juos naudoti jūsų interesų profiliui formuoti ir jums tinkamoms reklamoms kitose svetainėse parinkti. Jie veikia unikaliai identifikuodami jūsų naršyklę ir įrenginį. Jei neleisite šiems slapukams veikti, įvairiose kitose svetainėse nematysite mūsų tikslingai Jums skirtų pasiūlymų. Reklaminiai slapukai šiuo metu nenaudojami.