Į Santorinį su vaikais

Į Santorinį su vaikais. Kreta, Graikija | Mano Kreta
Į Santorinį su vaikais. Kreta, Graikija | Mano Kreta

Į Santorinį su vaikais? Labai dažnai šį klausimą užduoda keliautojai, besikreipiantys dėl MANO KRETOS ekskursijos iš Kretos į Santorinį, sužinoję, jog Audrius jas vykdo lietuvių kalba 🇱🇹

Atsakymas visada tas pats: ekskursija į Santorinį labiau skirta suaugusiems. Taip, ji daro įspūdį ir vyresniems kaip 12 metų vaikams, bet mažesniems keliautojams dažnokai ji tampa tikru išbandymu.

Keletas paaiškinimų, kodėl:

1️⃣ Ekskursija ilga: dažniausiai iš viešbučio Kretoje reikia išvykti apie 06:00 val. ryte, o grįžtama atgal į viešbutį Kretoje apie 21:00 val. Net ir suaugusiems 15 valandų kelionė kartais tampa iššūkiu, o ką jau kalbėti apie vaikus.

2️⃣ Santorinio miestelių gatvės visiškai nepritaikytos vaikiškiems vežimėliams, nes siauros gatvelės grįstos akmenimis, daug laiptų. Dar sudėtingiau laviruoti su vežimėliais vasaros mėnesiais, kai gatvelės tampa sausakimšos nuo žmonių. Todėl galiausiai reikia nešti ir vaiką, ir vežimėlį. Pasiryžusius keliauti su mažiukais visada perspėju: vaiką visą laiką reikės nešiotis nešynėje arba ant rankų. Plieskiant saulei, kuri Santorinyje gerokai kaitresnė nei Kretoje.

3️⃣ Kelionė iš Herakliono uosto į Santorinį greitaeigiu katamaranu trunka 2 valandas, kartais dėl pasišiaušusios jūros – kiek ilgiau. Tiek pat atgalios. Katamarane – jokių vaikiškų pramogų, tiesiog pasivaikščiojimai po laivo saloną. Plius niekada nežinai, kokių staigmenų pateiks Poseidonas: jei bangos šoks sirtakį, jūros liga gali tapti tikru iššūkiu tiek vaikams, tiek jų tėveliams.

4️⃣ Ir galiausiai: į Santorinį vykstama dėl vaizdų. Iš praktikos žinau: retas kuris iki 12 metų vaikas prikaustytu žvilgsniu gali ilgai grožėtis salos peizažais. O vykstama būtent dėl jų! Vaikiškų atrakcijų ekskursijos metu nėra: nei maudynių, nei žaidimo aikštelių. Todėl vaikai nuobodžiauja arba… kantriai laukia susitikimo su Firos asiliukais ar dar viena gaivių ledų porcija.

Tačiau…

👉 Visi vaikai yra skirtingi! Tik jų tėvai geriausiai juos pažįsta – žino jų ištvermę, būdą, charakterį. Esu keliavęs į Santorinį su nuostabiomis šeimomis, kurių mažiausieji tapdavo visos grupės vienytojais ir linksmintojais. Todėl jei perskaitę šiuos pastebėjimus sakote „Taip, mes keliausim į Santorinį su visa šeima“, tuomet… iki susitikimo Herakliono jūrų uoste! ⛵️


Tinklaraštyje ir kelionių žurnale SALA rasite daugiau Kretos istorijų, atradimų, įdomių patirčių, spauskite čia >>

Rubrikoje „Naudinga žinoti“ rasite įdomios ir naudingos informacijos, kuri padės planuotis atostogas Kretoje bei Santorinyje, spauskite čia >>

Jeigu turite konkrečių klausimų apie Kretos orus, keliavimo galimybes, pažintines ir patyrimines keliones po salą, susisiekite – siųskite žinutę el. paštu manokreta@gmail.com

Dalintis |
+
Slapukų nustatymai
Būtinieji
Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, mūsų sistemose negali būti išjungti.
Funkciniai
Šie slapukai suteikia galimybę pagerinti funkcionalumą ir suasmeninimą, pavyzdžiui, jie pagerina pateikiamo turinio formatą ir formą, nustato šrifto dydį ar svetainės elementų pozicijas. Jie gali būti įdiegti mūsų arba kitų tiekėjų, kurie teikia į mūsų puslapius įdėtas paslaugas. Jei neleisite šiems slapukams veikti, kai kurios ar visos minėtos funkcijos negalės tinkamai veikti. Funkciniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Statistiniai
Šie slapukai leidžia mums skaičiuoti apsilankymus ir lankytojų srauto šaltinius, kad galėtume matuoti ir gerinti svetainės veikimą. Pvz., pateikti skaitomiausią turinį pagal rubrikas, kategorijas. Visa šių slapukų informacija yra apibendrinta, todėl anoniminė. Jei neleisite šiems slapukams veikti, nežinosime, kad lankėtės mūsų puslapyje. Statistiniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Reklaminiai
Šiuos slapukus per mūsų svetainę naudoja mūsų reklamos partneriai. Tos bendrovės gali juos naudoti jūsų interesų profiliui formuoti ir jums tinkamoms reklamoms kitose svetainėse parinkti. Jie veikia unikaliai identifikuodami jūsų naršyklę ir įrenginį. Jei neleisite šiems slapukams veikti, įvairiose kitose svetainėse nematysite mūsų tikslingai Jums skirtų pasiūlymų. Reklaminiai slapukai šiuo metu nenaudojami.