Nuo Nordkapo iki Gavdos

Nuo Nordkapo iki Gavdos. Kreta, Graikija | Mano Kreta
Nuo Nordkapo iki Gavdos. Audrius ir Vitoldas. Kreta, Graikija | Mano Kreta

Nuo Nordkapo iki Gavdos. „Jei kelionę iš Helsinkio į Taliną ar į Kretą Graikijoje galima planuoti, iš Kretos pasiekti Gavdos gali tapti iššūkiu, nes keltų maršrutas ten nėra reguliarus“, – perskaitęs tokius kolegos automobilių žurnalisto Vitoldo Miliaus žodžius 15min.Lt straipsnyje (jį rasite čia: https://bit.ly/2TnOks9) iškart jam parašiau asmeniškai. Juk ne kasdien Kretoje gali sutikti lietuvį, kuris savo kelionę pradėjo šiauriausiame Europos taške, Norvegijos Nordkape. Turėdamas tikslą pasiekti piečiausią Europos tašką – Kretos prefektūrai priklausančioje Gavdos saloje esantį Tripiti kyšulį su didžiule kėde. O ant kurios parašyta: „Relax and Smile / Southern point of Europe“ (liet. Atsipalaiduok ir šypsokis / Piečiausias Europos taškas).

Iki pietinio Europos taško

Keletas skambučių Kretos laivyboms kompanijoms, keletas skambučių pietų Kretoje gyvenančiam bičiuliui Jorhui . Ir Vitoldo persikėlimas iš Kretos į Gavdos buvo suorganizuotas. Gaila, kad prie Vitoldo dėl traumos neprisijungė ilgų nuotolių bėgikas Aidas Ardzijauskas, kur kas anksčiau pradėjęs savo kelionę iš Nordkapo link Graikijos – iš šiauriausio į piečiausią Europos tašką Aidas ne važiavo, o bėgo – iš viso 5800 km! Pasak Vitoldo, būta sumanymo jiedviem susitikti Atėnuose, keltu persikelti į Kretą ir draugiškai pasiekti piečiausią Europos tašką Gavde. Galima sakyti, kad Vitoldas užbaigė Aido kelionę. Juk Gavdos saloje iki piečiausio taško ne važiavo, o bėgo – iki Tripiti kyšulio jokiu automobiliu neprivažiuosi.

Su Vitoldu susitikome Kretos sostinėje Herakliono uoste jau po to, kai jis grįžo iš Gavdo. Nusifotografavome prie „Honda HR-V Sport“ automobilio, su kuriuo Vitoldas įveikė apie 5500 km ir pasuko atgalios link Lietuvos. Visus jo kelionės įspūdžius ir daugiau nuotraukų rasite feisbuke: https://www.facebook.com/vitoldas.milius (iš ten pasiskolinau tris iškalbingesniam šio pasakojimo iliustravimui).

Norėtumėt iš arčiau susipažinti ir pabendrauti su kretiečiais, iš pirmų lūpų sužinoti apie jų buitį ir būtį? Arba gal norėtumėt prisijungti prie ypatingų ekskursijų, kuriose dalyvauja ištikimi salos gerbėjai? Tiek vienu, tiek kitu atveju susisiekite su MANO KRETA, keliaukite asmeninėje ekskursijoje su Audriumi >>


Tinklaraštyje ir kelionių žurnale SALA rasite daugiau Kretos istorijų, atradimų, įdomių patirčių, spauskite čia >>

Rubrikoje „Naudinga žinoti“ rasite įdomios ir naudingos informacijos, kuri padės planuotis atostogas Kretoje bei Santorinyje, spauskite čia >>

Jeigu turite klausimų ir norite mūsų pasiteirauti apie Kretą ir kretiečius, jų tradicijas ir papročius, istorines ir patyrimines keliones po salą, susisiekite – siųskite žinutę el. paštu manokreta@gmail.com

Dalintis |
+
Slapukų nustatymai
Būtinieji
Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, mūsų sistemose negali būti išjungti.
Funkciniai
Šie slapukai suteikia galimybę pagerinti funkcionalumą ir suasmeninimą, pavyzdžiui, jie pagerina pateikiamo turinio formatą ir formą, nustato šrifto dydį ar svetainės elementų pozicijas. Jie gali būti įdiegti mūsų arba kitų tiekėjų, kurie teikia į mūsų puslapius įdėtas paslaugas. Jei neleisite šiems slapukams veikti, kai kurios ar visos minėtos funkcijos negalės tinkamai veikti. Funkciniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Statistiniai
Šie slapukai leidžia mums skaičiuoti apsilankymus ir lankytojų srauto šaltinius, kad galėtume matuoti ir gerinti svetainės veikimą. Pvz., pateikti skaitomiausią turinį pagal rubrikas, kategorijas. Visa šių slapukų informacija yra apibendrinta, todėl anoniminė. Jei neleisite šiems slapukams veikti, nežinosime, kad lankėtės mūsų puslapyje. Statistiniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Reklaminiai
Šiuos slapukus per mūsų svetainę naudoja mūsų reklamos partneriai. Tos bendrovės gali juos naudoti jūsų interesų profiliui formuoti ir jums tinkamoms reklamoms kitose svetainėse parinkti. Jie veikia unikaliai identifikuodami jūsų naršyklę ir įrenginį. Jei neleisite šiems slapukams veikti, įvairiose kitose svetainėse nematysite mūsų tikslingai Jums skirtų pasiūlymų. Reklaminiai slapukai šiuo metu nenaudojami.