google-site-verification=vUpASUbMG3uw2ww6YJu-0CuNXGgylxlzILN9SFB8RUE

Apie MANO KRETĄ

Linkiu Jums nepamirštamų atostogų Kretoje su įspūdžiais, kuriuos pavadintumėte MANO KRETA.

Iš Niko Kazantzakio romano „Graikas Zorba“:

"Šis Kretos peizažas buvo panašus į gerą prozą: apgalvotą, saikingą, neperkrautą, raiškią ir santūrią. Jis atskleidžia esminius dalykus paprasčių paprasčiausiomis priemonėmis. Nekoketuoja. Jam svetimas visoks dirbtinumas, visokia retorika. Tai, ką jis turi pasakyti, pasako su tam tikru vyrišku griežtumu. Ir kartu tarp tų rūsčių linijų slypi kažkoks jautrumas ir švelnumas – tykiuose slėniuose kvepia citrinų ir apelsinų medžiai, o toliau iš bekraštės jūros dvelkia kažkokia begalinė poezija."

vertė Adomas Druktenis (Vaga, Vilnius, 1978)

Susipažinkime. Turiu du vardus (abu oficialiai įrašyti pase): Lietuvoje esu Audrius, Kretoje – Antanas, graikiškiau – Adonis (gr. Αντώνης). Pagal profesiją esu žurnalistas, ligi šiol bendradarbiauju su žurnalų ir knygų leidyklomis Lietuvoje. Feisbuke mano profilį rasite facebook.com/audrius.morkunas.

Pirmąkart į Kretos salą atskridau 1999-aisiais. Nuo tada nebuvo nė vienų metų, kad nebūčiau joje lankęsis, o nuo 2011-ųjų čia jaučiuosi kaip namuose. Bendraudamas su poilsiautojais pastebėjau, kad daugelis Kretą asocijuoja tik su saule bei paplūdimiais. Esu ne kartą girdėjęs sakant turistą: „Buvau Kretoj, per tris dienas ją apvažiavau…“ Bet jos neįmanoma visos apvažiuoti net per tris mėnesius! Ir dar dešimtkart daugiau laiko reikia norint ją pažinti.
 
Kretoje gausu istorinių ir archeologinių vietovių, pasakojančių Mino civilizacijos, Bizantijos imperijos, Venecijos respublikos, Osmanų imperijos, moderniosios Graikijos istoriją. Kretoje yra net 15 kalnų masyvų, trijų iš jų aukštis viršija 2000 metrų virš jūros lygio – visi su įspūdingais tarpekliais, urvais ir istoriniais takais. Kretoje gyvos šimtametės tradicijos, kurių šventai laikomasi gaminant valgius, švenčiant įvairiausias šventes ar tiesiog bendraujant tarpusavyje.
 
Vaikštant po Kretos kalnus pėsčiomis, gyvai čiupinėjant tūkstantmetį istorinį paveldą, bendraujant su vietiniais gyventojais ir perpratant jų pasaulėžiūrą kilo idėja į salą atvykstantiems lietuviams parodyti bent dalelę tos tikrosios Kretos, kurios neįmanoma pamatyti keliaujant įprastais turistiniais maršrutais.
 
2014 m. pavasarį sukūriau feisbuko puslapį facebook.com/manoKreta, jame iki šiol dalinuosi savo atradimais ir kviečiu keliauti kartu. Siūlau pačias įvairiausias ekskursijas, maršrutus sudarau pagal keliaujančiųjų pomėgius ar prioritetus. Mano ekskursijos yra asmeninės, t.y. skirtos ne daugiau kaip 8 žmonėms, tad keliaujant nereikia taikytis prie didelės autobusinės grupės, grafikų ir terminų. Galime sustoti, kur panorėję, pakeliui keisti planus, kalbėtis apie Kretos istoriją, tradicijas, maistą ar tiesiog gyvenimo būdą – apie viską, kas tik domina. Ekskursijas vedu lietuvių kalba. O kalbu taip pat graikiškai, rusiškai, angliškai, suprantu vokiškai. 
 
Už milžinišką palaikymą naujiems atradimams Kretoje esu dėkingas savo žmonai Jurgitai, taip pat artimiesiems bei draugams, besiburiančiai Kretos lietuvių bendruomenei ir visiems žingeidiems keliautojams, kurie nori atrasti savo Kretą.
 
2016 m. sezonu tapau sparčiai augančios Kretos turizmo kompanijos „The New Crete“ bendradarbiu, o 2017 m. Lietuvoje įkūriau įmonę MB „Mano Kreta“, ji davė pradžią virtualiai kelionių agentūrai Graikijoje, per kurią šiuo metu teikiu turizmo paslaugas. Graikijos turizmo ministerijos išduotos EOT licencijos numeris: 1039E70000288401.

2019 m. į kelionių agentūros darbus įsiliejo mano žmona Jurgita, kuri neatsiejama MANO KRETOS dalis nuo pat jos atsiradimo.


© MANO KRETA | www.manokreta.lt – interneto svetainė, priklausanti žurnalistui Audriui A. Morkūnui ir bendrovei „Mano Kreta“. Draudžiama MANO KRETOS paskelbtą tekstinę bei vaizdinę informaciją panaudoti kitose elektroninėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti MANO KRETĄ kaip šaltinį.
Εkskursijos ir kelionės laivais, katamaranais, keltais | MANO KRETA
Ekskursijos autobusais | ΜΑΝΟ ΚRΕΤΑ
KONTAKTAI
  • Mano Kreta gmail
  • Mano Kreta facebook
  • Mano Kreta instagram
  • Mano Kreta youtube
Audrius A. Morkūnas
kelionių vadovas, žurnalistas,
MANO KRETA istorijų autorius

El. paštu bendrauti patogiausia:
manokreta@gmail.com
Telefonai operatyvesniam susisiekimui:
LT +370 685 50778
GR +30 698 3318 337

Informacija telefonais:
LT +37068550778

GR +306983318337

® 2017 MANO KRETA

Sukurta su Wix.com

  • Facebook - Black Circle
  • YouTube - Black Circle
  • Instagram - Black Circle

© MANO KRETA | www.manokreta.lt – interneto svetainė, priklausanti žurnalistui Audriui A. Morkūnui ir bendrovei „Mano Kreta“. Griežtai draudžiama MANO KRETOS paskelbtą tekstinę bei vaizdinę informaciją panaudoti kitose elektroninėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti MANO KRETĄ kaip šaltinį.