Kelionės po Kretą: ekskursijos, autonuoma, pėsčiųjų takai

„Kelionės po Kretą… juk sala tuo ir nuostabi, kad per pusvalandį automobiliu iš bet kurio kurorto gali atsidurti autentiškoje aplinkoje – laukiniame paplūdimyje, tradiciniame kaime, alyvmedžių giraitėje, apelsinmedžių sode, istorinėje vietovėje arba prie tūkstantmečio akmenimis grįsto pėsčiųjų tako“, – taip ne kartą esu sakęs per „Mano Kretos“ ekskursijas ragindamas: KELIAUKITE PO KRETĄ!

Imeri Gramvousa. Sala prie Balos lagūnos. Kreta, Graikija | Mano Kreta

„Kreta myli tuos, kurie neskuba. Ji daugiau atskleidžia savo grožybių ir gėrybių tiems, kurie mėgaujasi pačia kelione, o ne lekia iš vienos lankomiausios vietos į kitą vien tik tam, kad galėtų pasigirti, kad ir „aš ten buvau!“, – šią tiesą man kartojo ne vienas kretietis, kai pradėjau tyrinėti salą. Ją dabar pats kartoju keliautojams: kad ir kaip keliausite – neskubėkite, mėgaukitės akimirka ir tuomet pajausite Kretos išskirtinumą.

Po salą galima keliauti keliais būdais. Linkiu per atostogas rinktis ne vieną, o kelis – kad kaskart vis kitaip pamatytumėt gražuolę Kretą!

Ekskursijos Kretoje

„Kas iš to, jei pats važinėsiu po Kretą: matysiu kelią, kalnus, jūrą, kaimus, bet visi tie vaizdai bus nebylūs. O atsisėdęs kur nors pietų greičiausiai užsakysiu kepsnį ar picą – kam rizikuoti skrandžio problemomis per atostogas…“ – tokius ar panašius žodžius iš savo keliautojų per „Mano Kretos“ asmenines ekskursijas esu girdėjęs ne kartą. Įsiklausiau į juos ir nuo šiol pats nukeliavęs į man nežinomą kraštą ar miestą pirmiausia stengiuosi pažvelgti į jį vietinio gyventojo akimis. Susirandu ten gyvenantį gidą, kuris man parodo ir paaiškina tai, ko neperskaityčiau jokiuose žinynuose, kad ir kaip kruopščiai paruoščiau kelionės „namų darbus“.

Norai pildosi! puiki kompanija ant Nisos smiltainio kyšulio. Kreta, Graikija | Mano Kreta
Norai pildosi! Puiki kompanija ant Nisos smiltainio kyšulio. Kreta, Graikija | Mano Kreta

Todėl ir poilsiautojams Kretoje pirmiausia siūlau įvadą į Kretą, t.y. asmeninę ekskursiją. Per ją paaiškinu visas Kretos subtilybes bei pravežu tokiu maršrutu, kuriuo vargu ar patys sugalvotumėt važiuoti. Mano profilis – ekskursijos į mažiau turistų žinomas įdomias ir įspūdingas salos vietas, kur galite pajausti ir paragauti tikrosios Kretos. Plačiau apie tokias ekskursijas skaitykite puslapyje www.manokreta.lt/asmenines-ekskursijos-kretoje

Tiems, kas nori aplankyti lankomiausias salos vietas – Elafonissi paplūdimį, Balos lagūną, Spinalongos salą, Knossos rūmų archeologinę vietovę, Dzeuso urvą ir pan. – siūlau savo partnerių ekskursijas autobusais. Plačiau apie jas skaitykite čia: www.manokreta.lt/autobusais . O norintiems giliau pažinti Kretą kviečiu į dviejų dienų ekskursijas po salą, pėsčiųjų žygius, atradimų turus. Apie šias paslaugas daugiau informacijos rasite čia: www.manokreta.lt/asmenines-ekskursijos

Autonuoma ir kelionės automobiliu Kretoje

Tai pats populiariausias kelionių po salą būdas, nes sala išraizgyta keliais keleliais. Didžioji jų dalis – asfaltuoti, tad po pirmos pažinties su Kreta vienoje ar keliose ekskursijose galima drąsiai nuomotis automobilį ir keliauti savo ritmu be būtinybės taikytis prie kitų bendrakeleivių ar griežtų grafikų.

Autombilių nuoma Kretos saloje
Autonuoma Kretoje – pats populiariausias kelionių po salą būdas. Kreta, Graikija | Mano Kreta

Mielai padedu norintiems Kretą tyrinėti savarankiškai. Nuomoju automobilius itin palankiomis sąlygomis (plačiau jas apžvelgiu čia: www.manokreta.lt/autonuoma) Padedu susiplanuoti visas atostogas, pateikdamas maršrutus kiekvienai dienai: kur važiuoti, kur sustoti, ką pamatyti, ką paragauti, su kuo pasilabinti, kam linkėjimų perduoti ir pan. Tokius planus sudarau atsižvelgdamas į keliaujančiųjų pomėgius bei interesus. Plačiau apie tai rašau čia: manokreta.lt/atostogu-planas

Maršrutiniai autobusai Kretoje

Platus Graikijos viešojo transporto tinklas KTEL (graikiškai Κ.Τ.Ε.Λ.) apraizgęs visą salą, bet autobusų maršrutai labiau orientuoti į vietinių gyventojų poreikius. Prasidėjus atostogų sezonui atsiranda vos keli papildomi reisai į lankomiausias salos vietas (pavyzdžiui, iš Chanios – į Samarijos tarpeklio pradžią, į Elafonissi paplūdimį). Padažninami tie reisai, kurie jungia didžiuosius salos miestus vienas su kitu (Heraklioną, Chanią, Retimną, Agios Nikolaos, Sitią ir Ierapetrą), miestus su oro uostais ir su šalia jų esančiomis kurortinėmis zonomis.

Maršrutiniais autobusais iš kurotų patogu pasiekti salos miestus ir/arba keliauti iš vieno miesto į kitą. Bet gana komplikuota keliaujant tik viešuoju transportu tyrinėti visą salą. Persėdimams sugaištama daug laiko, o kartais neįmanoma pasiekus tikslą tą pačią dieną grįžti atgalios. Plius kelionės maršrutiniais autobusais nėra pigios. Pavyzdžiui, autobuso bilietas iš Herakliono į Chanią kainuoja apie 15 Eur. Į abi puses vienam asmeniui – 30 Eur, dviem asmenims – 60 Eur. Už tokią sumą net sezono įkarštyje galima išsinuomoti automobilį vienai dienai ir pakeliui į Chanią stabtelti ne tik autobusų stotelėse. Autonuomos pasiūlymus rasite manokreta.lt/autonuoma

Pėsčiomis po Kretą

Išėjus į salos pėsčiųjų takus galima pamatyti pirmapradį civilizacjos nepaliestą Kretos grožį. Todėl labai rekomenduoju bent vieną dieną pasivaikščioti kuriuo nors pėsčiųjų taku. Populiariausias tokiems pasivaikščiojimams yra Samarijos tarpeklis. Tačiau Kretoje jis ne vienintelis. Saloje yra apie 100 skirtingų tarpeklių ir šimtai pėsčiųjų takų vaizdingomis pakrantėmis, didingais kalnais, užsukant į istorines vietoves ir tradicinius kaimus.

Poilsio pertraukėlė. Stavros kyšulio link. Kreta, Graikija | Mano Kreta
Poilsio pertraukėlė. Stavros kyšulio link. Kreta, Graikija | Mano Kreta

Per Kretą eina garsusis Europos pėsčiųjų takas E4 su gausybe atšakų į civilizacijos nepaliestus kampelius. Per visą salą nuo ryčiausio iki vakariausio jos taško galima pereiti per 24-28 dienas. O užsukant į šoninius senuosius takus po Kretą galima vaikščioti ištisus metus ar ilgiau! Atrasti juos kviečiu pėsčiųjų žygiuose, apie kuriuos rašau čia: manokreta.lt/pesciuju-zygiai-kretoje

Keliaukite po Kretą!

Mielai padėsiu Jums susiplanuoti keliones Kretoje. Rašykite man el. paštu manokreta@gmail.com arba užpildykite užklausą dėl atostogų plano puslapyje: manokreta.lt/atostogu-planas – linkiu gerų kelionių po Kretą!


Rubrikoje „Naudinga žinoti“ rasite įdomios ir naudingos informacijos, kuri padės planuotis atostogas Kretoje bei Santorinyje, spauskite čia >>

Tinklaraštyje ir kelionių žurnale SALA rasite daugiau Kretos istorijų, atradimų, įdomių patirčių, spauskite čia >>

Dalintis |
+
Slapukų nustatymai
Būtinieji
Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, mūsų sistemose negali būti išjungti.
Funkciniai
Šie slapukai suteikia galimybę pagerinti funkcionalumą ir suasmeninimą, pavyzdžiui, jie pagerina pateikiamo turinio formatą ir formą, nustato šrifto dydį ar svetainės elementų pozicijas. Jie gali būti įdiegti mūsų arba kitų tiekėjų, kurie teikia į mūsų puslapius įdėtas paslaugas. Jei neleisite šiems slapukams veikti, kai kurios ar visos minėtos funkcijos negalės tinkamai veikti. Funkciniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Statistiniai
Šie slapukai leidžia mums skaičiuoti apsilankymus ir lankytojų srauto šaltinius, kad galėtume matuoti ir gerinti svetainės veikimą. Pvz., pateikti skaitomiausią turinį pagal rubrikas, kategorijas. Visa šių slapukų informacija yra apibendrinta, todėl anoniminė. Jei neleisite šiems slapukams veikti, nežinosime, kad lankėtės mūsų puslapyje. Statistiniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Reklaminiai
Šiuos slapukus per mūsų svetainę naudoja mūsų reklamos partneriai. Tos bendrovės gali juos naudoti jūsų interesų profiliui formuoti ir jums tinkamoms reklamoms kitose svetainėse parinkti. Jie veikia unikaliai identifikuodami jūsų naršyklę ir įrenginį. Jei neleisite šiems slapukams veikti, įvairiose kitose svetainėse nematysite mūsų tikslingai Jums skirtų pasiūlymų. Reklaminiai slapukai šiuo metu nenaudojami.