Vaiduoklių tarpeklis centrinėje Kretoje

Vaiduoklių tarpeklis centrinėje Kretoje. Audrius ir Mimi. Kreta, Graikija | Mano Kreta

Kretoje yra Vaiduoklių tarpeklis. Ir prašom nepainioti jo su Mirusiųjų tarpekliu! Pastarasis yra pačiuose Kretos rytuose, o Vaiduoklių – salos centre prie pat sostinės Herakliono. Šimtus kartų esu pravažiavęs šalia, bet kol kas nors pirštu nepabaksnoja, tol ir neišsiruoši pažiūrėti, kas yra už miesto kampo. O ten – kalnų didybė! Eilinis sprigtas į kaktą visiems (man irgi), kurie galvoja, kad norint Kretoje pamatyti kalnų grožį reikia belstis į Dzeuso urvą ar Samariją.

Vaiduoklių tarpeklis centrinėje Kretoje. Takelis. Kreta, Graikija | Mano Kreta

Nors istoriniuose šaltiniuose Vaiduoklių tarpeklis yra vadinamas skirtingai – ir Ellinoperamata, ir Keri, ir Porofarago, ir dar kitais vardais – aišku viena: būtent jame vyko nuožmūs kretiečių mūšiai su okupantais, bandančiais nuo Herakliono prieigų prasibrauti į salos gilumą – tiek su arabais, tiek su venecijiečiais, tiek su osmanais. Gal todėl, kad tarpeklyje bėgant amžiams žuvo tūkstančiai už Kretos laisvę kovojusių vyrų, jis imtas vadinti Vaiduoklių tarpekliu. Nors sakoma, kad toks pavadinimas labiau įsitvirtino tik 1990-aisiais, kai tarpeklį savo apeigoms buvo pasirinkę Herakliono satanistai (taip, taip, ir tokių Kretoje būta!) Iki šiol dievobaimingi kretiečiai tikina, kad tarpeklyje negalima eiti toliau už Agios Georgios koplytėlės, nes ten… vaidenasi. Bet mudu su žmona ėjom. Jokios baimės nejautė ir mūsų šuo. Kalnų grožis traukė į priekį.

Vaiduoklių tarpeklis centrinėje Kretoje. Takelis. Kreta, Graikija | Mano Kreta

Vaiduoklių nesutikom, tik tris graikus, iš kurių vienas sužinojęs, jog esame iš Lietuvos, sakė turintis draugę lietuvę, gyvenančią kažkur Anglijoje. Jis džiaugėsi, kad tarpeklyje žmonių mažai būna, kalbėjo kiek nerišliai, o jo bendrakeleiviai keistai tylėjo, tik šypsojosi. Hm… o gal jie buvo vaiduokliai?

Norite užsukti į tarpeklį ir pamatyti savo akimis? Prisijunkite prie MANO KRETOS pėsčiųjų žygio į tarpeklį, atsiųskite savo užklausą >>


Tinklaraštyje ir kelionių žurnale rasite daugiau straipsnių bei nuorodų apie unikalius gamtos kampelius, augalus, gyvūnus Kretoje ir Graikijoje, spauskite čia >>

Jeigu turite klausimų ir norite mūsų pasiteirauti apie gamtą Kretoje ar Graikijoje, susisiekite – siųskite žinutę el. paštu manokreta@gmail.com

Dalintis |
+
Slapukų nustatymai
Būtinieji
Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, mūsų sistemose negali būti išjungti.
Funkciniai
Šie slapukai suteikia galimybę pagerinti funkcionalumą ir suasmeninimą, pavyzdžiui, jie pagerina pateikiamo turinio formatą ir formą, nustato šrifto dydį ar svetainės elementų pozicijas. Jie gali būti įdiegti mūsų arba kitų tiekėjų, kurie teikia į mūsų puslapius įdėtas paslaugas. Jei neleisite šiems slapukams veikti, kai kurios ar visos minėtos funkcijos negalės tinkamai veikti. Funkciniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Statistiniai
Šie slapukai leidžia mums skaičiuoti apsilankymus ir lankytojų srauto šaltinius, kad galėtume matuoti ir gerinti svetainės veikimą. Pvz., pateikti skaitomiausią turinį pagal rubrikas, kategorijas. Visa šių slapukų informacija yra apibendrinta, todėl anoniminė. Jei neleisite šiems slapukams veikti, nežinosime, kad lankėtės mūsų puslapyje. Statistiniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Reklaminiai
Šiuos slapukus per mūsų svetainę naudoja mūsų reklamos partneriai. Tos bendrovės gali juos naudoti jūsų interesų profiliui formuoti ir jums tinkamoms reklamoms kitose svetainėse parinkti. Jie veikia unikaliai identifikuodami jūsų naršyklę ir įrenginį. Jei neleisite šiems slapukams veikti, įvairiose kitose svetainėse nematysite mūsų tikslingai Jums skirtų pasiūlymų. Reklaminiai slapukai šiuo metu nenaudojami.