Teofrasto palmės Kretoje

Teofrasto palmės Kretoje. Kreta, Graikija | Mano Kreta

Teofrasto palmės Kretoje, kokią jų pavadinimo kilmė? Aristotelio mokinys Teofrastas prieš 2300 metų greičiausiai sėdėjo lygiai po tokiomis pat Kretos datulinėmis palmėmis, kai jas aprašinėjo savo „Augalų istorijoje“.

Prieš 50 metų šveicarų botanikas Werneris Greuteris irgi buvo gerokai prisisėdėjęs po praktiškai tik Kretoje išlikusiomis palmėmis. Ir tam, kad nuspręstų jų lotyniškoje klasifikacijoje įamžinti Teofrasto vardą – ‘phoenix theophrasti’.

Bet spėju, kad ir senovės Graikijos filosofai Aristotelis su Teofrastu, ir šiemet 80-metį atšventęs Kretos universiteto garbės daktaras Werneris Greuteris bent vieną dieną per savaitę žiūrėjo ir žiūri į palmes. Ar kitus augalus be jokių klasifikacijos minčių.
Sudomino Teofrasto palmės Kretoje?
Gražaus sekmadienio po palmėmis – kretietiškomis ar lietuviškomis!


Tinklaraštyje ir kelionių žurnale rasite daugiau straipsnių bei nuorodų apie unikalius gamtos kampelius, augalus, gyvūnus Kretoje ir Graikijoje, spauskite čia >>

Jeigu turite klausimų ir norite mūsų pasiteirauti apie gamtą Kretoje ar Graikijoje, susisiekite – siųskite žinutę el. paštu manokreta@gmail.com

Dalintis |
+
Slapukų nustatymai
Būtinieji
Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, mūsų sistemose negali būti išjungti.
Funkciniai
Šie slapukai suteikia galimybę pagerinti funkcionalumą ir suasmeninimą, pavyzdžiui, jie pagerina pateikiamo turinio formatą ir formą, nustato šrifto dydį ar svetainės elementų pozicijas. Jie gali būti įdiegti mūsų arba kitų tiekėjų, kurie teikia į mūsų puslapius įdėtas paslaugas. Jei neleisite šiems slapukams veikti, kai kurios ar visos minėtos funkcijos negalės tinkamai veikti. Funkciniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Statistiniai
Šie slapukai leidžia mums skaičiuoti apsilankymus ir lankytojų srauto šaltinius, kad galėtume matuoti ir gerinti svetainės veikimą. Pvz., pateikti skaitomiausią turinį pagal rubrikas, kategorijas. Visa šių slapukų informacija yra apibendrinta, todėl anoniminė. Jei neleisite šiems slapukams veikti, nežinosime, kad lankėtės mūsų puslapyje. Statistiniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Reklaminiai
Šiuos slapukus per mūsų svetainę naudoja mūsų reklamos partneriai. Tos bendrovės gali juos naudoti jūsų interesų profiliui formuoti ir jums tinkamoms reklamoms kitose svetainėse parinkti. Jie veikia unikaliai identifikuodami jūsų naršyklę ir įrenginį. Jei neleisite šiems slapukams veikti, įvairiose kitose svetainėse nematysite mūsų tikslingai Jums skirtų pasiūlymų. Reklaminiai slapukai šiuo metu nenaudojami.