Skorpionai Kretoje

Skorpionai. Kreta, Graikija | Mano Kreta

Skorpionai Kretoje? Taip, Kretoje yra skorpionų. Tik nereikia jų bijoti! Nes ko jau ko, o žmogaus savo geluonimi nenužudys nė vienas iš kretietiškų skorpionų. Juolab pažiūrėkite, koks jis mažas! Vos nykščio nago dydžio!

Daugelį metų Kretos gyvoje gamtoje norėjau sutikti bent vieną skorpioną. Žinojau, kad jų yra. Vietiniai sakė, kad jie slepiasi aukščiau kalnuose, tarp akmenų arčiau gėlo vandens šaltinių. Kad ir kaip atidžiai stebėjau nė vieno iš jų nemačiau nuo pat 1999-ųjų, kai pirmą kartą atvykau į Kretą.

Ir štai šiemet akys atsivėrė. Pasirodo, ne kalnuose reikėjo ieškoti, o… cerkvėje! Mažylis buvo susispaudęs prie bažnytinių žvakių nedidelėje Agios Georgios cerkvytėje, kuri vieniša stovi toliau nuo Stavros stalkalnio apylinkėse esančių gyvenviečių. Žvakigaliu paliečiau skorpioną ir jis ėmė caksėti savo žnyplėmis kaip koks piktas sargas.

Kretoje gyvena trijų rūšių skorpionai. Labiausiai paplitę ‘euscorpius carpathicus’ rūšies užauga vos iki 3-4 cm ilgio, bet yra ir kur kas didesnių jų gentainių: ‘mesobuthus gibbosus’ užauga iki 12 cm ilgio.

Nė vieno kretietiško skorpiono nuodai nėra mirtinai nuodingi žmogui: jei įgelia, atsiranda patinimas kaip po bitės ar širšės įgėlimo. Bet tam, kad įgeltų, reikia ir pačiam pasistengti (t.y. prisižaisti), nes nė vienas skorpionas nepuls žmogaus kaip pasiutęs šuo. Užklupti pirmiausia jie puola slėptis arba puola grasinti žnyplėmis kaip ir šis mažylis. Beje, reikėjo šiek tiek pastangų, kol iš po žvakių iškrapščiau jį fotosesijai.


Tinklaraštyje ir kelionių žurnale rasite daugiau straipsnių bei nuorodų apie unikalius gamtos kampelius, augalus, gyvūnus Kretoje ir Graikijoje, spauskite čia >>

Jeigu turite klausimų ir norite mūsų pasiteirauti apie gamtą Kretoje ar Graikijoje, susisiekite – siųskite žinutę el. paštu manokreta@gmail.com

Dalintis |
+
Slapukų nustatymai
Būtinieji
Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, mūsų sistemose negali būti išjungti.
Funkciniai
Šie slapukai suteikia galimybę pagerinti funkcionalumą ir suasmeninimą, pavyzdžiui, jie pagerina pateikiamo turinio formatą ir formą, nustato šrifto dydį ar svetainės elementų pozicijas. Jie gali būti įdiegti mūsų arba kitų tiekėjų, kurie teikia į mūsų puslapius įdėtas paslaugas. Jei neleisite šiems slapukams veikti, kai kurios ar visos minėtos funkcijos negalės tinkamai veikti. Funkciniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Statistiniai
Šie slapukai leidžia mums skaičiuoti apsilankymus ir lankytojų srauto šaltinius, kad galėtume matuoti ir gerinti svetainės veikimą. Pvz., pateikti skaitomiausią turinį pagal rubrikas, kategorijas. Visa šių slapukų informacija yra apibendrinta, todėl anoniminė. Jei neleisite šiems slapukams veikti, nežinosime, kad lankėtės mūsų puslapyje. Statistiniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Reklaminiai
Šiuos slapukus per mūsų svetainę naudoja mūsų reklamos partneriai. Tos bendrovės gali juos naudoti jūsų interesų profiliui formuoti ir jums tinkamoms reklamoms kitose svetainėse parinkti. Jie veikia unikaliai identifikuodami jūsų naršyklę ir įrenginį. Jei neleisite šiems slapukams veikti, įvairiose kitose svetainėse nematysite mūsų tikslingai Jums skirtų pasiūlymų. Reklaminiai slapukai šiuo metu nenaudojami.