Skaistminai

Skaistminai. Kreta, Graikija | Mano Kreta

Paslaptingieji skaistminai. Čia gal kanapės? Ne kartą tokį klausimą man uždavė atostogaujantys Kretoje. Labiau atkreipdami dėmesį į sudėtinius šio augalo lapus negu į violetinius jo žiedus. Jais Kretoje pasipuošusios ne kanapės, o skaistminai. Tai yra iki 3-5 metrų aukščio išaugantys krūmai, kartais dar vadinami skaistmedžiais, Abraomo medžiais arba vienuolių pipirais. Tiek daug pavadinimų skaistminas turi ne veltui. Nuo seno žinomos jo savybės gydyti hipofizės sutrikimus, susijusius su mėnesinių ciklą, ovuliaciją ir sėklos gamybą reguliuojančių hormonų išskyrimu.

Moterims preparatai iš skaistmino lapų bei subrandinamų uogų padeda gydyti įvairius mėnesinių ciklo sutrikimus: slopina priešmenstruacinio sindromo simptomus, tarp jų ir krūtų skausmą, padeda sureguliuoti mėnesinių ciklą po kontraceptinių vaistų vartojimo, gydo nevaisingumą dėl blogos ovuliacijos. Vyrams skaistminas gali padėti sureguliuoti testosterono lygį. Maisto papildus su šiuo augalo ekstraktais ypač naudoja kultūrizmą kultivuojantys vyrai.

Skaistminai. Krūmai. Kreta, Graikija | Mano Kreta

Gydomiesiems skaistmino preparatams gaminti dažniausiai naudojamos uogos, kurios būna raudonos ir geltonos, o savo skoniu primena pipirų ir šalavijų mišinį. Uogos renkamos visiškai sunokusios rugsėjo-spalio mėnesiais. Dabar gi Kretoje galima grožėtis tankiomis violetinėmis skaistmino žiedų kekėmis.


Tinklaraštyje ir kelionių žurnale rasite daugiau straipsnių bei nuorodų apie unikalius gamtos kampelius, augalus, gyvūnus Kretoje ir Graikijoje, spauskite čia >>

Jeigu turite klausimų ir norite mūsų pasiteirauti apie gamtą Kretoje ar Graikijoje, susisiekite – siųskite žinutę el. paštu manokreta@gmail.com

Dalintis |
+
Slapukų nustatymai
Būtinieji
Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, mūsų sistemose negali būti išjungti.
Funkciniai
Šie slapukai suteikia galimybę pagerinti funkcionalumą ir suasmeninimą, pavyzdžiui, jie pagerina pateikiamo turinio formatą ir formą, nustato šrifto dydį ar svetainės elementų pozicijas. Jie gali būti įdiegti mūsų arba kitų tiekėjų, kurie teikia į mūsų puslapius įdėtas paslaugas. Jei neleisite šiems slapukams veikti, kai kurios ar visos minėtos funkcijos negalės tinkamai veikti. Funkciniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Statistiniai
Šie slapukai leidžia mums skaičiuoti apsilankymus ir lankytojų srauto šaltinius, kad galėtume matuoti ir gerinti svetainės veikimą. Pvz., pateikti skaitomiausią turinį pagal rubrikas, kategorijas. Visa šių slapukų informacija yra apibendrinta, todėl anoniminė. Jei neleisite šiems slapukams veikti, nežinosime, kad lankėtės mūsų puslapyje. Statistiniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Reklaminiai
Šiuos slapukus per mūsų svetainę naudoja mūsų reklamos partneriai. Tos bendrovės gali juos naudoti jūsų interesų profiliui formuoti ir jums tinkamoms reklamoms kitose svetainėse parinkti. Jie veikia unikaliai identifikuodami jūsų naršyklę ir įrenginį. Jei neleisite šiems slapukams veikti, įvairiose kitose svetainėse nematysite mūsų tikslingai Jums skirtų pasiūlymų. Reklaminiai slapukai šiuo metu nenaudojami.