Į Selenos viršūnę – su Aušra ir Kaziu

Į Selenos viršūnę – su Aušra ir Kaziu. Pakeliui. Kreta, Graikija | Mano Kreta

„Mes turim kalnų batus“, – parašė man Aušra, dar nežinodama, kad šie kodiniai žodžiai nulems, kur ji kartu su vyru Kaziu keliaus per atostogas Kretoje. Ilgai negalvojęs pasiūliau jiems eiti ten, kur pats nebuvau. Pavyzdžiui – kopti į Selenos viršūnę.

Selena – kalnų juosta šiaurės rytinėje Kretos dalyje, iš šiaurinės pusės juosianti garsųjį Lasičio plokščiakalnį. Tie, kas atostogauja didžiausiuose rytų Kretos kurortuose – Hersonissos, Stalidoje, Malioje ar Sisi, – neabejotinai mato Seleną. Jei tik nusisuka nuo jūros. Kalnų juostoje keletas viršūnių: Machairas, Fonia Kefali, Souvli, Brena, Karfi. Pastarąją prieš porą metų šturmavome su Zita ir Genadijumi, apie tai pasakojau čia: https://goo.gl/umv6LD.

Viršukalnė

Aukščiausia viršūnė – Selena, kuri virš jūros lygio iškilusi 1558 m aukštyje – davusi pavadinimą visai kalnų juostai. Sunku pasakyti, kodėl ji pavadinta antikos graikų Mėnulio deivės vardu. Gal dėl to, kad žiūrint iš Herakliono virš jos nuostabiai kyla pilnatis? O gal dėl to, kad jos paviršius greičiausiai mažai kuo skiriasi nuo Mėnulio.

Į Selenos viršūnę – su Aušra ir Kaziu. Ant viršukalnės. Kreta, Graikija | Mano Kreta

Selena ir jos prieigos – akmenuota dykynė be jokios aukštesnės augmenijos. Apie šešėlį čia galima tik pasvajoti, todėl į Seleną rekomenduojama kopti tik anksti pavasarį ir prasidėjus rudeniui. Vasarą čia galima iškepti. Kopimui būtini kalnų batai, nes akmenys – aštrūs: spėju, iš sportinių batelių po valandos ėjimo liktų skutai. O eiti reikia mažiausiai dvi valandas nuo Zaromos vėjo malūnų griuvėsių (iki pastarųjų galima pakilti tik su džipu).

Rugsėjo pabaigoje su manimi užlipti į Selenos viršūnę sutikusiems Aušrai ir Kaziui dviejų valandų kilimo buvo per mažai, todėl jie startavo nuo Nisimos plokščiakalnio, stačiuoju šlaitu pakilo iki Zaromos, kur prie jų priijungiau ir visi kartu pasiekėme Selenos piką, grožėdamiesi nuostabiais vaizdais į Kretos jūrą ir Dijos salą šiaurėje, Dikti kalnus pietuose, Psiloričio kalnus vakaruose, Thripti ir Orno kalnus rytuose. Vaizdai užgniaužia kvapą.
Gaila, kad nuotraukos neperteikia tos kalnų didybės. Ją reikia pamatyti savo akimis. O tam reikia tiek nedaug – tik kalnų batų.

Esate pasiruošę šturmuoti Kretos kalnus kartu su MANO KRETA? Tuomet susisiekite – atsiųskite užklausą, spauskite čia >>


Tinklaraštyje ir kelionių žurnale rasite daugiau straipsnių bei nuorodų apie unikalius gamtos kampelius, augalus, gyvūnus Kretoje ir Graikijoje, spauskite čia >>

Jeigu turite klausimų ir norite mūsų pasiteirauti apie gamtą Kretoje ar Graikijoje, susisiekite – siųskite žinutę el. paštu manokreta@gmail.com

Dalintis |
+
Slapukų nustatymai
Būtinieji
Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, mūsų sistemose negali būti išjungti.
Funkciniai
Šie slapukai suteikia galimybę pagerinti funkcionalumą ir suasmeninimą, pavyzdžiui, jie pagerina pateikiamo turinio formatą ir formą, nustato šrifto dydį ar svetainės elementų pozicijas. Jie gali būti įdiegti mūsų arba kitų tiekėjų, kurie teikia į mūsų puslapius įdėtas paslaugas. Jei neleisite šiems slapukams veikti, kai kurios ar visos minėtos funkcijos negalės tinkamai veikti. Funkciniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Statistiniai
Šie slapukai leidžia mums skaičiuoti apsilankymus ir lankytojų srauto šaltinius, kad galėtume matuoti ir gerinti svetainės veikimą. Pvz., pateikti skaitomiausią turinį pagal rubrikas, kategorijas. Visa šių slapukų informacija yra apibendrinta, todėl anoniminė. Jei neleisite šiems slapukams veikti, nežinosime, kad lankėtės mūsų puslapyje. Statistiniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Reklaminiai
Šiuos slapukus per mūsų svetainę naudoja mūsų reklamos partneriai. Tos bendrovės gali juos naudoti jūsų interesų profiliui formuoti ir jums tinkamoms reklamoms kitose svetainėse parinkti. Jie veikia unikaliai identifikuodami jūsų naršyklę ir įrenginį. Jei neleisite šiems slapukams veikti, įvairiose kitose svetainėse nematysite mūsų tikslingai Jums skirtų pasiūlymų. Reklaminiai slapukai šiuo metu nenaudojami.