Sarakinos tarpeklis Kretos vakaruose

Sarakinos tarpeklis Kretos vakaruose. Kreta, Graikija | Mano Kreta

Sarakinos tarpeklis Kretos vakaruose. Pagaliau jį suradome! Įspūdingą Sarakinos tarpeklį dar pernai buvau įtraukęs į savo atradimų žygių sąrašą. Keletą kartų specialiai važiavau į vakarų Kretą norėdamas pagal vietinių gyventojų pasakojimus rasti įėjimą į tarpeklį, bet vis kažkas sukliudydavo skirti pakankamai laiko paieškoms. Neseniai išvykus į nedidelę ekskursiją po Kydonios regiono apelsinmedžių sodus. Iš trečio bandymo pavyko rasti įėjimą į Sarakiną, kurioje kvapą gniaužia praėjimas tarp vandens išgraužtų uolų.
Baltųjų kalnų papėdės Sarakinos tarpeklio nereikėtų painioti su rytinės Kretos Sarakinos tarpekliu, į kurį dažnai organizuoju ekskursijas. Abu vadinasi vienodai, bet abu – kardinaliai skirtingi. Norint pereiti rytinę Sarakiną, reikia šiokio tokio fizinio pasirengimo, o vakarinė Sarakina – visiškai nesudėtinga, tarpeklį galima pereiti ir su vaikais. Bet tik vasarą, kai tarpeklis išdžiūna. Kol kas jame – nemažai vandens: smalsumo vedini bridome į žvalgybą, bet ją teko greitai užbaigti dėl geliančiai šalto kalnų vandens.

Tiek rytinis, tiek vakarinis Sarakinos tarpeklis tokius pavadinimus gavo dar antikos laikais: tuo metu kretiečiai tikėjo kad šiuose tarpekliuose slepiasi saracėnai plėšikai, kurie salos gyvenvietėse atsirasdavo tarsi iš niekur ir dingdavo tarsi į niekur. Išties abejuose tarpekliuose yra kur pasislėpti ne vienam žmogui.

Sarakinos tarpeklis Kretos vakaruose. Detalė. Kreta, Graikija | Mano Kreta

Atrastąjį Baltųjų kalnų papėdės Sarakinos tarpeklį nuo šiol įtrauksiu į savo maršrutus ekskursijose po vakarinę Kretą – juk jis įspūdingas ir nesudėtingas: lengvas vienos valandos pasivaikščiojimas. Sarakinos tarpeklis Kretos vakaruose – vienas iš kelių įspūdingesnų trumpesnių tarpeklių vakarinėje salos dalyje.


Tinklaraštyje ir kelionių žurnale rasite daugiau straipsnių bei nuorodų apie unikalius gamtos kampelius, augalus, gyvūnus Kretoje ir Graikijoje, spauskite čia >>

Jeigu turite klausimų ir norite mūsų pasiteirauti apie gamtą Kretoje ar Graikijoje, susisiekite – siųskite žinutę el. paštu manokreta@gmail.com

Dalintis |
+
Slapukų nustatymai
Būtinieji
Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, mūsų sistemose negali būti išjungti.
Funkciniai
Šie slapukai suteikia galimybę pagerinti funkcionalumą ir suasmeninimą, pavyzdžiui, jie pagerina pateikiamo turinio formatą ir formą, nustato šrifto dydį ar svetainės elementų pozicijas. Jie gali būti įdiegti mūsų arba kitų tiekėjų, kurie teikia į mūsų puslapius įdėtas paslaugas. Jei neleisite šiems slapukams veikti, kai kurios ar visos minėtos funkcijos negalės tinkamai veikti. Funkciniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Statistiniai
Šie slapukai leidžia mums skaičiuoti apsilankymus ir lankytojų srauto šaltinius, kad galėtume matuoti ir gerinti svetainės veikimą. Pvz., pateikti skaitomiausią turinį pagal rubrikas, kategorijas. Visa šių slapukų informacija yra apibendrinta, todėl anoniminė. Jei neleisite šiems slapukams veikti, nežinosime, kad lankėtės mūsų puslapyje. Statistiniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Reklaminiai
Šiuos slapukus per mūsų svetainę naudoja mūsų reklamos partneriai. Tos bendrovės gali juos naudoti jūsų interesų profiliui formuoti ir jums tinkamoms reklamoms kitose svetainėse parinkti. Jie veikia unikaliai identifikuodami jūsų naršyklę ir įrenginį. Jei neleisite šiems slapukams veikti, įvairiose kitose svetainėse nematysite mūsų tikslingai Jums skirtų pasiūlymų. Reklaminiai slapukai šiuo metu nenaudojami.