Roza tarpeklis – įspūdingų vaizdų medžiotojams

Roza tarpeklis – įspūdingų vaizdų medžiotojams. Audrius. Kreta, Graikija | Mano Kreta

Roza tarpeklis – įspūdingų vaizdų medžiotojams. Tai vienas išskirtinių Kretos tarpeklių. Trumpas, bet giliai įsirežiantis į atmintį savo vaizdais. Rytinėje Kretoje, Dikti kalnų vakarinės dalies priekalnėse esanti Roza iš tiesų yra didžiulio Ambelos tarpeklio atšaka – žiemą per Rozą bėgantis vanduo tampa Ambelos upės intaku. Rozos pavadinimas neturi nieko bendra su rožėmis: tarpeklyje neteko pamatyti nė vienos rožės. Graikiškai ‘roz’ (gr. ροζ) – rožinė spalva.

Roza tarpeklis – įspūdingų vaizdų medžiotojams. Takas. Kreta, Graikija | Mano Kreta

Poilsiautojai aplenkia tarpeklį

Sakoma, kad tarpeklis pavadintas dėl rožinės spalvos uolienų, kurios jo sienose išryškėja pavasarį po praūžusio lietaus sezono. Sunku pasakyti, kaip lengviau eiti per Rozos tarpeklį: iš apačios į viršų ar iš viršaus į apačią. Viskas priklauso nuo požiūrio. Mes jį perėjome dukart: ir lipome aukštyn, ir leidomės. Nes pakilęs supranti, kad alternatyvus kelias atgalios prie palikto automobilio – labai ilgas, grįžti tuo pačiu taku – ir paprasčiau, ir greičiau. Ir gražiau, nes gali antrą kartą gėrėtis tarpeklio stačiomis sienomis bei kvapą gniaužiančiais pasažais.

Roza tarpeklis – įspūdingų vaizdų medžiotojams. Laiptai. Kreta, Graikija | Mano Kreta

Keista buvo tik tai, kad eidami tarpekliu sutikome tik vieną prancūzų šeimą, daugiau – jokių vaikščiotojų ar smalsių turistų. Logiškai mąstant, jų čia neturėtų trūkti, nes Roza tarpeklis yra visiškai šalia Kretos turizmo mekos – Hersonissos srities kurortų. Tačiau poilsiautojai kažkodėl aplenkia tarpeklį. Kodėl? Nelabai aišku. Gali būti kelios versijos:
1) į tarpeklį nerengiamos jokios ekskursijos,
2) nors tarpeklis ir trumpas, bet pasivaikščiojimas juo – ne toks paprastas kaip garsiojoje Samarijoje,
3) tarpeklyje yra vietų, kur geriau neiti tiems, kas turi bent menkiausią aukščio baimę,
4) tarpeklis buvo sužymėtas daugiau negu prieš 3 metus, kai kurios žymės nublukę ir nusitrynę, todėl nepažįstantiems kalnų eiti tarpekliu – gana klaidu.

Roza tarpeklis – įspūdingų vaizdų medžiotojams. Kreta, Graikija | Mano Kreta

Tarpkelyje susidaro įspūdis, kad juo ėjo vienas pagrindinių takų iš Avdou slėnio į Kera vienuolyną: kai kuriose vietose takas akivaizdžiai statytas daugiau negu prieš šimtą metų. Tačiau kol kas niekur nepavyko rasti jokių įrašų apie šį taką. Gal pavyks rasti kažkokios informacijos iki kito žygio į Rozą. Jis bus. Nes ten beprotiškai gražu.


Tinklaraštyje ir kelionių žurnale rasite daugiau straipsnių bei nuorodų apie unikalius gamtos kampelius, augalus, gyvūnus Kretoje ir Graikijoje, spauskite čia >>

Jeigu turite klausimų ir norite mūsų pasiteirauti apie gamtą Kretoje ar Graikijoje, susisiekite – siųskite žinutę el. paštu manokreta@gmail.com

Dalintis |
+
Slapukų nustatymai
Būtinieji
Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, mūsų sistemose negali būti išjungti.
Funkciniai
Šie slapukai suteikia galimybę pagerinti funkcionalumą ir suasmeninimą, pavyzdžiui, jie pagerina pateikiamo turinio formatą ir formą, nustato šrifto dydį ar svetainės elementų pozicijas. Jie gali būti įdiegti mūsų arba kitų tiekėjų, kurie teikia į mūsų puslapius įdėtas paslaugas. Jei neleisite šiems slapukams veikti, kai kurios ar visos minėtos funkcijos negalės tinkamai veikti. Funkciniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Statistiniai
Šie slapukai leidžia mums skaičiuoti apsilankymus ir lankytojų srauto šaltinius, kad galėtume matuoti ir gerinti svetainės veikimą. Pvz., pateikti skaitomiausią turinį pagal rubrikas, kategorijas. Visa šių slapukų informacija yra apibendrinta, todėl anoniminė. Jei neleisite šiems slapukams veikti, nežinosime, kad lankėtės mūsų puslapyje. Statistiniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Reklaminiai
Šiuos slapukus per mūsų svetainę naudoja mūsų reklamos partneriai. Tos bendrovės gali juos naudoti jūsų interesų profiliui formuoti ir jums tinkamoms reklamoms kitose svetainėse parinkti. Jie veikia unikaliai identifikuodami jūsų naršyklę ir įrenginį. Jei neleisite šiems slapukams veikti, įvairiose kitose svetainėse nematysite mūsų tikslingai Jums skirtų pasiūlymų. Reklaminiai slapukai šiuo metu nenaudojami.