Nuostabioji cezalpinija

Nuostabioji cezalpinija. Kreta, Graikija | Mano Kreta

Nuostabioji cezalpinija – rojaus paukštis žydi ir Kretoje. Įmantriais žiedais pasipuošusius augalus užtikau viename Paleochoros kurorto kiemelyje. Kretiečiai mažai ką apie juos žino, nes jie atkeliavę iš Pietų Amerikos, daugiausiai Argentinos ir Urugvajaus. Tenykščiai indėnai šiuos augalus naudojo gydydami kosulį ir opas, taip pat tikėjo, kad šaknų nuoviras gali padėti nutraukti ankstyvą nėštumą.

Tačiau botanikai nurodo, kad pupinių šeimai priklausantis rojaus paukštis yra toksiškas: jo ankštys bei sėklos gali sukelti stiprų vėmimą bei pilvo skausmus. Ir rojaus paukščiu jo nevadina, moksliškas augalo pavadinimas – nuostabioji cezalpinija (lot. Caesalpinia gilliesii). Toks vardas duotas XVI amžiaus italų botaniko Andrea Caesalpini garbei. Rojaus paukščiais cezalpinijas pavadino turkai, ėmę jas auginti savo sodeliuose. Osmanų imperijos klestėjimo metais šis pavadinimas pasklido ir po kitus kraštus, kurie priklausė imperijai.
Deramai prižiūrimos cezalpinijos Kretoje žydi rugsėjį.


Tinklaraštyje ir kelionių žurnale rasite daugiau straipsnių bei nuorodų apie unikalius gamtos kampelius, augalus, gyvūnus Kretoje ir Graikijoje, spauskite čia >>

Jeigu turite klausimų ir norite mūsų pasiteirauti apie gamtą Kretoje ar Graikijoje, susisiekite – siųskite žinutę el. paštu manokreta@gmail.com

Dalintis |
+
Slapukų nustatymai
Būtinieji
Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, mūsų sistemose negali būti išjungti.
Funkciniai
Šie slapukai suteikia galimybę pagerinti funkcionalumą ir suasmeninimą, pavyzdžiui, jie pagerina pateikiamo turinio formatą ir formą, nustato šrifto dydį ar svetainės elementų pozicijas. Jie gali būti įdiegti mūsų arba kitų tiekėjų, kurie teikia į mūsų puslapius įdėtas paslaugas. Jei neleisite šiems slapukams veikti, kai kurios ar visos minėtos funkcijos negalės tinkamai veikti. Funkciniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Statistiniai
Šie slapukai leidžia mums skaičiuoti apsilankymus ir lankytojų srauto šaltinius, kad galėtume matuoti ir gerinti svetainės veikimą. Pvz., pateikti skaitomiausią turinį pagal rubrikas, kategorijas. Visa šių slapukų informacija yra apibendrinta, todėl anoniminė. Jei neleisite šiems slapukams veikti, nežinosime, kad lankėtės mūsų puslapyje. Statistiniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Reklaminiai
Šiuos slapukus per mūsų svetainę naudoja mūsų reklamos partneriai. Tos bendrovės gali juos naudoti jūsų interesų profiliui formuoti ir jums tinkamoms reklamoms kitose svetainėse parinkti. Jie veikia unikaliai identifikuodami jūsų naršyklę ir įrenginį. Jei neleisite šiems slapukams veikti, įvairiose kitose svetainėse nematysite mūsų tikslingai Jums skirtų pasiūlymų. Reklaminiai slapukai šiuo metu nenaudojami.