Nidos plokščiakalnis Kretoje

Nidos plokščiakalnis Kretoje. Kreta, Graikija | Mano Kreta

Nidos plokščiakalnis Kretoje, ar taip gali būti?
Nida. Taip, Kretoje irgi yra Nida. Tik ne prie jūros, o aukštai kalnuose. Kretietiška Nida – tai 1400 metrų aukštyje esantis plokščiakalnis Psiloričio kalnuose, kurie pagal seną tradiciją dar vadinami Ida kalnais, nors dabar Ida vis dažniau vadinama tik aukščiausia Psiloričio viršūnė (2456 m virš jūros lygio), kurios papėdėje ir yra Nidos plokščiakalnis.

Nėra jokių abejonių, kad žodis ‘Nida’ yra kilęs nuo ‘Ida’, kuris senojoje graikų kalboje reiškė aukščiausiąjį Dievą, tapatinamą su Dzeusu, juolab pagal mitą būtent šalia Nidos plokščiakalnio esančiame urve Idos kalno prieglobstyje jis užaugo ir sustiprėjo. Bet žodis ‘i-da’ – dar senesnis negu mitai apie Dzeusą, nes jis minimas tuose ligi šių dienų neiššifruoto ankstyvosios Mino civilizacijos linijinio rašto A tekstuose, kurie, kaip spėja istorikai, yra susiję su senuoju minojiečių tikėjimu.

Raidė ‘N’ prie žodžio ‘Ida’ nurodo artumą – „prie Idos“. Nors kai kurie kretiečiai linkę tvirtinti, kad ‘N’ raidė yra nuoroda į graikišką žodį ‘niata’, reiškiantį jaunystę, nes Nidos plokščiakalnis net ir per didžiausius vasaros karščius trykšta gyvybe – čia žaliuoja žolė tol, kol jos neužkloja sniegas.

Įsižiūrėkite į nuotrauką: dešinėje matosi pabirusi avių kaimenė. Gyvuliams Nidoje vasarą – tikra atgaiva, nes čia apie dešimčia laipsnių vėsiau negu prie jūros, o ir žolės nė kiek netrūksta. Nidos plokščiakalnis Kretoje – unikali vieta Psiloričio kalnų masyve.


Tinklaraštyje ir kelionių žurnale rasite daugiau straipsnių bei nuorodų apie unikalius gamtos kampelius, augalus, gyvūnus Kretoje ir Graikijoje, spauskite čia >>

Jeigu turite klausimų ir norite mūsų pasiteirauti apie gamtą Kretoje ar Graikijoje, susisiekite – siųskite žinutę el. paštu manokreta@gmail.com

Dalintis |
+
Slapukų nustatymai
Būtinieji
Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, mūsų sistemose negali būti išjungti.
Funkciniai
Šie slapukai suteikia galimybę pagerinti funkcionalumą ir suasmeninimą, pavyzdžiui, jie pagerina pateikiamo turinio formatą ir formą, nustato šrifto dydį ar svetainės elementų pozicijas. Jie gali būti įdiegti mūsų arba kitų tiekėjų, kurie teikia į mūsų puslapius įdėtas paslaugas. Jei neleisite šiems slapukams veikti, kai kurios ar visos minėtos funkcijos negalės tinkamai veikti. Funkciniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Statistiniai
Šie slapukai leidžia mums skaičiuoti apsilankymus ir lankytojų srauto šaltinius, kad galėtume matuoti ir gerinti svetainės veikimą. Pvz., pateikti skaitomiausią turinį pagal rubrikas, kategorijas. Visa šių slapukų informacija yra apibendrinta, todėl anoniminė. Jei neleisite šiems slapukams veikti, nežinosime, kad lankėtės mūsų puslapyje. Statistiniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Reklaminiai
Šiuos slapukus per mūsų svetainę naudoja mūsų reklamos partneriai. Tos bendrovės gali juos naudoti jūsų interesų profiliui formuoti ir jums tinkamoms reklamoms kitose svetainėse parinkti. Jie veikia unikaliai identifikuodami jūsų naršyklę ir įrenginį. Jei neleisite šiems slapukams veikti, įvairiose kitose svetainėse nematysite mūsų tikslingai Jums skirtų pasiūlymų. Reklaminiai slapukai šiuo metu nenaudojami.