Ligres – paplūdimys ant pasaulio krašto

Ligres – paplūdimys ant pasaulio krašto. Pėdos. Kreta, Graikija | Mano Kreta

Ligres – paplūdimys ant pasaulio krašto… Kai prieš kelis metus pirmą kartą atsidūrėme Ligres paplūdimyje, prie vienintelės tuo metu šalia paplūdimio dirbusios tavernos kabojo medinė lenta su išraižytu užrašu „άκρη του κόσμου“, t.y. „pasaulio pakraštys“.

Dabar tas užrašas kažkur pradingęs, bet jausmas tas pats – Ligres paplūdimyje jautiesi tarsi pasaulio pakraštyje. Prie Libijos jūros pietų Kretoje didingo Siderontas kalno papėdėje esantis Ligres priklauso ilgai Akoumiani Gialia paplūdimių juostai. Į ją dar įeina Agios Pavlos, Melissa ir Triopetra paplūdimiai. Visi iš smulkių akmenukų, platūs, ilgi, bet dažniausiai tušti. Ypač Ligres. Poilsiautojai jo vengia daugiausiai dėl to, kad jame dažnai siautėja vėjai, keldami bangas ir neleisdami įbristi į jūrą. Bangų čia negali būti tik tuo atveju, jei jūroje yra visiškas štilis arba netikėtai vėjas pasisuka iš rytų. O taip Kretoje būna labai retai. Dėl vėjų, didžiulių bangų bei srovių Ligres visada aplenkdavo jūreiviai, gal todėl šis paplūdimys neturi jokios istorijos.

Ligres – paplūdimys ant pasaulio krašto. Banguoja. Kreta, Graikija | Mano Kreta

Spėjama, kad jo pavadinimas kilo iš žodžio ‘ligiros’ (gr. λιγυρός), kuris graikų kalba reiškia ‘skambus, melodingas’, nes paplūdimyje dažnai šėlstančios bangos tarsi groja melodiją, kuri ypatingai suskamba atsimušusi į Siderontas kalno šlaitą. Pastarąjį kartą lankantis Ligres į krantą ritosi penkių bofortų stiprumo vėjo genamos bangos. Į jas galėjo lįsti tik savižudis, bet jos išties skambėjo taip, kad norėjosi diriguoti nematomam jūros orkestrui. Ligres – paplūdimys ant pasaulio krašto. Norėtumėte čia atsidurti?


Tinklaraštyje ir kelionių žurnale rasite daugiau straipsnių bei nuorodų apie unikalius gamtos kampelius, augalus, gyvūnus Kretoje ir Graikijoje, spauskite čia >>

Jeigu turite klausimų ir norite mūsų pasiteirauti apie gamtą Kretoje ar Graikijoje, susisiekite – siųskite žinutę el. paštu manokreta@gmail.com

Dalintis |
+
Slapukų nustatymai
Būtinieji
Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, mūsų sistemose negali būti išjungti.
Funkciniai
Šie slapukai suteikia galimybę pagerinti funkcionalumą ir suasmeninimą, pavyzdžiui, jie pagerina pateikiamo turinio formatą ir formą, nustato šrifto dydį ar svetainės elementų pozicijas. Jie gali būti įdiegti mūsų arba kitų tiekėjų, kurie teikia į mūsų puslapius įdėtas paslaugas. Jei neleisite šiems slapukams veikti, kai kurios ar visos minėtos funkcijos negalės tinkamai veikti. Funkciniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Statistiniai
Šie slapukai leidžia mums skaičiuoti apsilankymus ir lankytojų srauto šaltinius, kad galėtume matuoti ir gerinti svetainės veikimą. Pvz., pateikti skaitomiausią turinį pagal rubrikas, kategorijas. Visa šių slapukų informacija yra apibendrinta, todėl anoniminė. Jei neleisite šiems slapukams veikti, nežinosime, kad lankėtės mūsų puslapyje. Statistiniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Reklaminiai
Šiuos slapukus per mūsų svetainę naudoja mūsų reklamos partneriai. Tos bendrovės gali juos naudoti jūsų interesų profiliui formuoti ir jums tinkamoms reklamoms kitose svetainėse parinkti. Jie veikia unikaliai identifikuodami jūsų naršyklę ir įrenginį. Jei neleisite šiems slapukams veikti, įvairiose kitose svetainėse nematysite mūsų tikslingai Jums skirtų pasiūlymų. Reklaminiai slapukai šiuo metu nenaudojami.