Lietuvoje sudygo lokvos

Lietuvoje sudygo lokvos. Kreta, Graikija | Mano Kreta

Kretoje lokvos prinoko, Lietuvoje sudygo lokvos! 👍🌿🌞 „Žmonai taip patiko lokvos, kad parsivežėm jų kauliukus ir išsiauginom!“ – parašė man Arnas Švilpauskas, kurio balsą Lietuvoje dažnai girdite radijo stoties „Lietus“ eteryje.

Lygiai prieš metus gegužės mėnesį Arnas kartu su žmona Šarūne lankėsi Kretoje, juodu sužavėjo sala bei jos žmonės – tiek po asmeninės MANO KRETOS ekskursijos, tiek po kelionių išsinuomotu automobiliu pagal mano nuorodas. Kaip prisiminimą jiedu iš Kretos parsivežė pirmąkart ragautos lokvos sėklų ir, kaip matote, turėjo daug kantrybės, iš jų išauginti tokius daigelius!

Lietuvoje sudygo lokvos. Medeliai vazonuose. Kreta, Graikija | Mano Kreta

Lokva – absoliučiai ne graikiškas vaisius, į pietų Europą atkeliavęs iš Japonijos, bet labai pamėgtas kretiečių. Jie net kretietišką pavadinimą šiam vaisiui davę – ‘despolja’ (gr. δεσπολιά), nors bendrinėje graikų kalboje ji vadinama ‘musmuljà’ (μουσμουλιά). Išsamiau apie lokvas, jų kilmę ir maistines savybes esu rašęs čia: https://bit.ly/2z8H2mv

Nuoširdžiai linkiu Arnui ir Šarūnei sulaukti savo lokvų derliaus! O kitų keliautojų noriu paklausti, kokių augalų sėklų yra tekę atsivežti iš Kretos, kaip sekėsi jas daiginti, gal jau ir kokio derliaus sulaukėte? 😊 Arba gal turite svajonę, kokių sėklyčių norėtumėt parsigabenti iš Kretos? Ir vėl galėčiau pakartoti – „Lietuvoje sudygo lokvos“!

Kol kas dalinamės patirtimi ir svajojam! O netrukus pradėsime realiai ruoštis atostogoms Kretoje! ✈️☀️🏖


Tinklaraštyje ir kelionių žurnale rasite daugiau straipsnių bei nuorodų apie unikalius gamtos kampelius, augalus, gyvūnus Kretoje ir Graikijoje, spauskite čia >>

Jeigu turite klausimų ir norite mūsų pasiteirauti apie gamtą Kretoje ar Graikijoje, susisiekite – siųskite žinutę el. paštu manokreta@gmail.com

Dalintis |
+
Slapukų nustatymai
Būtinieji
Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, mūsų sistemose negali būti išjungti.
Funkciniai
Šie slapukai suteikia galimybę pagerinti funkcionalumą ir suasmeninimą, pavyzdžiui, jie pagerina pateikiamo turinio formatą ir formą, nustato šrifto dydį ar svetainės elementų pozicijas. Jie gali būti įdiegti mūsų arba kitų tiekėjų, kurie teikia į mūsų puslapius įdėtas paslaugas. Jei neleisite šiems slapukams veikti, kai kurios ar visos minėtos funkcijos negalės tinkamai veikti. Funkciniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Statistiniai
Šie slapukai leidžia mums skaičiuoti apsilankymus ir lankytojų srauto šaltinius, kad galėtume matuoti ir gerinti svetainės veikimą. Pvz., pateikti skaitomiausią turinį pagal rubrikas, kategorijas. Visa šių slapukų informacija yra apibendrinta, todėl anoniminė. Jei neleisite šiems slapukams veikti, nežinosime, kad lankėtės mūsų puslapyje. Statistiniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Reklaminiai
Šiuos slapukus per mūsų svetainę naudoja mūsų reklamos partneriai. Tos bendrovės gali juos naudoti jūsų interesų profiliui formuoti ir jums tinkamoms reklamoms kitose svetainėse parinkti. Jie veikia unikaliai identifikuodami jūsų naršyklę ir įrenginį. Jei neleisite šiems slapukams veikti, įvairiose kitose svetainėse nematysite mūsų tikslingai Jums skirtų pasiūlymų. Reklaminiai slapukai šiuo metu nenaudojami.