Iš Nidos į Kamares – su Audre ir Gintaru

Iš Nidos į Kamares – su Audre ir Gintaru. Poilsio minutė. Kreta, Graikija | Mano Kreta
Iš Nidos į Kamares – su Audre ir Gintaru. Poilsio minutė. Kreta, Graikija | Mano Kreta

Iš Nidos į Kamares – su Audre ir Gintaru. Tai vienas įspūdingiausių pėsčiųjų maršrutų Kretoje, nes atsiveriantys vaizdai tiesiog užhipnotizuoja. Ėjimas nėra lengvas, bet ir ne per daug varginantis – kelią nuo Nidos plokščiakalnio iki Kamares urvo ir atgal įveikėme per 5 valandas. Reikėtų patikslinti: per penkias nepamirštamas valandas.

Iš Nidos į Kamares – su Audre ir Gintaru. Dienos karštis. Kreta, Graikija | Mano Kreta
Kylam Iš Nidos urvo link. Kreta, Graikija | Mano Kreta

Žygį į Kamares urvą Psiloričio kalnuose buvau įtraukęs į savo atradimų programą, kuria siūlau pasinaudoti tiems, kas Kretoje kartu su manimi ir Jurgita nori atrasti ką nors nauja. Tokios progos nepraleido salą mylintys ir joje kasmet atostogaujantys Audrė bei Gintaras. Su jais ir patraukėme link Mavri viršūnės, kurios prieglobstyje 1780 m aukštyje virš jūros lygio žiojėja Kamares urvas.

Iš Nidos į Kamares – su Audre ir Gintaru. Vaizdas iš urvo. Kreta, Graikija | Mano Kreta
Vaizdas iš Kamares urvo. Kreta, Graikija | Mano Kreta

Įdomu yra tai, kad Kamares urvas labiau domina ne speleologus, o archeologus, nes būtent čia rasta unikalių daiktų, datuojamų 2000 metais prieš mūsų erą. Manoma, kad urvas buvo šventas netoli klestėjusių Mino civilizacijos Festos rūmų gyventojams – spėjama, kad jis buvo dedikuotas vaisingumo deivei Eileithyiai. Dar 1913 metais britų archeologai urve rado itin plonos keramikos gaminių, pavadintų „kiaušinio lukšto keramika“. Puošnios, greičiausiai religinėms apeigoms naudotos vazos dabar saugomos Herakliono archeologijos muziejuje.

Iš Nidos į Kamares – su Audre ir Gintaru. Kylant. Kreta, Graikija | Mano Kreta
Besileidžiant nuo urvo. Kreta, Graikija | Mano Kreta

Esate pasiruošę šturmuoti Kretos kalnus kartu su MANO KRETA? Tuomet susisiekite – atsiųskite užklausą, spauskite čia >>


Tinklaraštyje ir kelionių žurnale rasite daugiau straipsnių bei nuorodų apie unikalius gamtos kampelius, augalus, gyvūnus Kretoje ir Graikijoje, spauskite čia >>

Jeigu turite klausimų ir norite mūsų pasiteirauti apie gamtą Kretoje ar Graikijoje, susisiekite – siųskite žinutę el. paštu manokreta@gmail.com

Dalintis |
+
Slapukų nustatymai
Būtinieji
Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, mūsų sistemose negali būti išjungti.
Funkciniai
Šie slapukai suteikia galimybę pagerinti funkcionalumą ir suasmeninimą, pavyzdžiui, jie pagerina pateikiamo turinio formatą ir formą, nustato šrifto dydį ar svetainės elementų pozicijas. Jie gali būti įdiegti mūsų arba kitų tiekėjų, kurie teikia į mūsų puslapius įdėtas paslaugas. Jei neleisite šiems slapukams veikti, kai kurios ar visos minėtos funkcijos negalės tinkamai veikti. Funkciniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Statistiniai
Šie slapukai leidžia mums skaičiuoti apsilankymus ir lankytojų srauto šaltinius, kad galėtume matuoti ir gerinti svetainės veikimą. Pvz., pateikti skaitomiausią turinį pagal rubrikas, kategorijas. Visa šių slapukų informacija yra apibendrinta, todėl anoniminė. Jei neleisite šiems slapukams veikti, nežinosime, kad lankėtės mūsų puslapyje. Statistiniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Reklaminiai
Šiuos slapukus per mūsų svetainę naudoja mūsų reklamos partneriai. Tos bendrovės gali juos naudoti jūsų interesų profiliui formuoti ir jums tinkamoms reklamoms kitose svetainėse parinkti. Jie veikia unikaliai identifikuodami jūsų naršyklę ir įrenginį. Jei neleisite šiems slapukams veikti, įvairiose kitose svetainėse nematysite mūsų tikslingai Jums skirtų pasiūlymų. Reklaminiai slapukai šiuo metu nenaudojami.