Svaiginantis jostras

Jostras. Kreta, Graikija | Mano Kreta

Svaiginantis jostras. Gražių žiedų aromatą Kretoje pradeda skleisti baltieji jostrai. Jų kvapas sunkiai nusakomas: botanikai teigia, kad jame susilieja citrusinių vaisių, jazminų, gardenijų ir įvairiausių prieskonių aromatai. Jis susuka galvą ne tik žmonėms, bet ir vabzdžiams: jie lekia prie jostro žiedų, tačiau lieka nieko nepešę – jostras neturi jokio nektaro.

Jostras – absoliučiai nekretietiškas ir netgi neeuropietiškas augalas. Jo gimtinė – Centrinė ir Pietų Amerika, Karibų salos. Ligi šiol baltasis jostras yra nacionalinė Nikaragvos gėlė. Žinoma, kad indėnų majų genties kultūroje ji buvo naudojama kaip erotikos ir geismo simbolis.

Taip pat jostras dabar labai paplitęs pietryčių Azijoje, budistams jis tapo nemirtingumo simboliu, todėl Laose, Tailande, Balyje ir kituose budistiniuose kraštuose jostrais apsodinamos šventyklos. O Polinezijoje jostro žiedai nurodo moters statusą: jeigu gėlę ji užsikiša už dešinės ausies, tai reiškia, kad ji ieško naujų pažinčių ir santykių, jeigu už kairės – kad ne.

Jostras turi dar du pavadinimus: plumerija ir frandžipani. Pirmasis duotas XVII a. prancūzų botaniko Charleso Plumiero garbei, susisteminusiam visą jostrų gentį. Antrasis pavadinimas – duoklė garsiam XVII a. italų parfumeriui, žinomam kaip Marquis de Frangipani, kuris labai panašiu į jostrus kvapu pakeitė iki to laiko nemalonų odos gaminių kvapą.

Graikai jostrus vadina plumerijomis ir sodina juos savo kiemuose bei soduose, kad žiedai džiugintų akis, o kvapas kutentų mūsų nosis. Beje, jostrai kur kas intensyviau kvepia ryte negu dieną ar vakare.


Tinklaraštyje ir kelionių žurnale rasite daugiau straipsnių bei nuorodų apie unikalius gamtos kampelius, augalus, gyvūnus Kretoje ir Graikijoje, spauskite čia >>

Jeigu turite klausimų ir norite mūsų pasiteirauti apie gamtą Kretoje ar Graikijoje, susisiekite – siųskite žinutę el. paštu manokreta@gmail.com

Dalintis |
+
Slapukų nustatymai
Būtinieji
Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, mūsų sistemose negali būti išjungti.
Funkciniai
Šie slapukai suteikia galimybę pagerinti funkcionalumą ir suasmeninimą, pavyzdžiui, jie pagerina pateikiamo turinio formatą ir formą, nustato šrifto dydį ar svetainės elementų pozicijas. Jie gali būti įdiegti mūsų arba kitų tiekėjų, kurie teikia į mūsų puslapius įdėtas paslaugas. Jei neleisite šiems slapukams veikti, kai kurios ar visos minėtos funkcijos negalės tinkamai veikti. Funkciniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Statistiniai
Šie slapukai leidžia mums skaičiuoti apsilankymus ir lankytojų srauto šaltinius, kad galėtume matuoti ir gerinti svetainės veikimą. Pvz., pateikti skaitomiausią turinį pagal rubrikas, kategorijas. Visa šių slapukų informacija yra apibendrinta, todėl anoniminė. Jei neleisite šiems slapukams veikti, nežinosime, kad lankėtės mūsų puslapyje. Statistiniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Reklaminiai
Šiuos slapukus per mūsų svetainę naudoja mūsų reklamos partneriai. Tos bendrovės gali juos naudoti jūsų interesų profiliui formuoti ir jums tinkamoms reklamoms kitose svetainėse parinkti. Jie veikia unikaliai identifikuodami jūsų naršyklę ir įrenginį. Jei neleisite šiems slapukams veikti, įvairiose kitose svetainėse nematysite mūsų tikslingai Jums skirtų pasiūlymų. Reklaminiai slapukai šiuo metu nenaudojami.