Glaros paplūdimiai

Glaros paplūdimiai. Kreta, Graikija | Mano Kreta

Glaros paplūdimiai. Net penkis laukinius paplūdimius slepia žuvėdrų pusiasalis šalia Kulukono kalnų šiaurės Kretoje. Kodėl žuvėdrų? Nes pusiasalis vadinasi Glaros – graikiškai tai reiškia žuvėdrą. Pavadinimas neatsitiktinis, nes ko jau ko, o žuvėdrų šiame pusiasalyje niekada netrūksta.

Glaros paplūdimiai. Takelis. Kreta, Graikija | Mano Kreta

Poilsiautojai nesiveržia į Glaros paplūdimius net karštomis vasaros dienomis, nors pusiasalis yra prie pat pagrindinio Kretos greitkelio, šalia yra ir stovėjimo aikštelė, kur galima saugiai palikti automobilį. Galbūt daugelį atbaido tvora su vartais ir oficialiu užrašu, kad Glaros pusiasalio žemė priklauso vienam viešbučių tinklui. Bet vartai atrakinti, pro juos galima praeiti, nes viešbučių savininkai puikiai žino, kuo baigiasi bandymai uždaryti priėjimą prie paplūdimių (visoje Graikijoje paplūdimiai – vieši, privačių nėra ir pagal įstatymą griežtai draudžiama riboti priėjimą iki jų).

Glaros paplūdimiai. Lipimas su virve. Kreta, Graikija | Mano Kreta

Greičiausiai Glaros paplūdimiai yra nepatrauklūs tuo, kad norint iki jų nusigauti reikia palaipioti aukštyn-žemyn stačiais pusiasalio šlaitais: vasarą kol nueini iki vieno ar kito paplūdimio būni išpiltas prakaito, kol grįžti prie automobilio irgi nesijauti sausas. Plius čia nėra jokios infrastruktūros, todėl visas paplūdimio pramogas, gėrimus ir užkandžius reikia nusinešti pačiam.

Kita vertus, reikia tik džiaugtis, kad Glaros netraukia poilsiautojų, nes vos pusvalandį pavažiavus nuo salos sostinės Herakliono atsiduri laukiniuose paplūdimiuose. Ir gali rinktis vieną iš penkių: Katevati, Charakiani, Limanaki, Peristeri ar Glaria. Visą Glaros pusiasalį nuodugniai išnagrinėjome lapkričio pabaigoje, ieškodami vietos maudynėms, kurios greičiausiai paskutinės šiais metais. Nes Kretos jūros vanduo vis labiau vėsta.


Tinklaraštyje ir kelionių žurnale SALA rasite daugiau Kretos istorijų, atradimų, įdomių patirčių, spauskite čia >>

Apie unikalius gamtos kampelius, augalus, gyvūnus Kretoje ir Graikijoje, skaitykite čia >>

Jeigu turite klausimų ir norite mūsų pasiteirauti apie gamtą Kretoje ar Graikijoje, susisiekite – siųskite žinutę el. paštu manokreta@gmail.com

Dalintis |
+
Slapukų nustatymai
Būtinieji
Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, mūsų sistemose negali būti išjungti.
Funkciniai
Šie slapukai suteikia galimybę pagerinti funkcionalumą ir suasmeninimą, pavyzdžiui, jie pagerina pateikiamo turinio formatą ir formą, nustato šrifto dydį ar svetainės elementų pozicijas. Jie gali būti įdiegti mūsų arba kitų tiekėjų, kurie teikia į mūsų puslapius įdėtas paslaugas. Jei neleisite šiems slapukams veikti, kai kurios ar visos minėtos funkcijos negalės tinkamai veikti. Funkciniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Statistiniai
Šie slapukai leidžia mums skaičiuoti apsilankymus ir lankytojų srauto šaltinius, kad galėtume matuoti ir gerinti svetainės veikimą. Pvz., pateikti skaitomiausią turinį pagal rubrikas, kategorijas. Visa šių slapukų informacija yra apibendrinta, todėl anoniminė. Jei neleisite šiems slapukams veikti, nežinosime, kad lankėtės mūsų puslapyje. Statistiniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Reklaminiai
Šiuos slapukus per mūsų svetainę naudoja mūsų reklamos partneriai. Tos bendrovės gali juos naudoti jūsų interesų profiliui formuoti ir jums tinkamoms reklamoms kitose svetainėse parinkti. Jie veikia unikaliai identifikuodami jūsų naršyklę ir įrenginį. Jei neleisite šiems slapukams veikti, įvairiose kitose svetainėse nematysite mūsų tikslingai Jums skirtų pasiūlymų. Reklaminiai slapukai šiuo metu nenaudojami.