Ebenus cretica

Ebenus cretica. Kreta, Graikija | Mano Kreta

Žiedai, kurių laukinėje gamtoje niekur kitur pasaulyje nepamatysite – tik Kretoje. Dabar jie rožine spalva nudažė salos kalvų šlaitus prie Dikti ir Psiloričio kalnų. Jų kretietišką kilmę apibūdina lotyniškas pavadinimas – ‘ebenus cretica’. Deja, tikslaus lietuviško pavadinimo botanikų žinynuose nepavyko atrasti, bet šie augalai artimi Lietuvos ūkininkams gerai pažįstamiems bandvikiams – ankštinių šeimos pašariniams augalams.

Augalo žiedai galiausiai subrandina sėklas, kurios turi daug maistinių medžiagų: salos avys ir ožkos jomis minta vasarą – tuo metu, kai žmonėms atrodo, jog ant saulės išdegintos žemės nėra nieko valgomo.

Kaip bebūtų keista, šie augalai artimi ir visam pasaulyje vertinamam Afrikos bei Šri Lankos juodmedžiui – priklauso tai pačiai augalų genčiai. Juodmedį senovės egiptiečiai vadino ‘hbny’, iš jų pavadinimą perėmė senovės graikai, pavadindami juodmedį ‘evenos’ (gr. έβενος). Būtent šis žodis tapo pagrindu lotyniškai pavadinti visą juodmedžių gentį ‘ebenus’, kuriai priklauso ir ‘ebenus cretica’.


Tinklaraštyje ir kelionių žurnale rasite daugiau straipsnių bei nuorodų apie unikalius gamtos kampelius, augalus, gyvūnus Kretoje ir Graikijoje, spauskite čia >>

Jeigu turite klausimų ir norite mūsų pasiteirauti apie gamtą Kretoje ar Graikijoje, susisiekite – siųskite žinutę el. paštu manokreta@gmail.com

Dalintis |
+
Slapukų nustatymai
Būtinieji
Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, mūsų sistemose negali būti išjungti.
Funkciniai
Šie slapukai suteikia galimybę pagerinti funkcionalumą ir suasmeninimą, pavyzdžiui, jie pagerina pateikiamo turinio formatą ir formą, nustato šrifto dydį ar svetainės elementų pozicijas. Jie gali būti įdiegti mūsų arba kitų tiekėjų, kurie teikia į mūsų puslapius įdėtas paslaugas. Jei neleisite šiems slapukams veikti, kai kurios ar visos minėtos funkcijos negalės tinkamai veikti. Funkciniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Statistiniai
Šie slapukai leidžia mums skaičiuoti apsilankymus ir lankytojų srauto šaltinius, kad galėtume matuoti ir gerinti svetainės veikimą. Pvz., pateikti skaitomiausią turinį pagal rubrikas, kategorijas. Visa šių slapukų informacija yra apibendrinta, todėl anoniminė. Jei neleisite šiems slapukams veikti, nežinosime, kad lankėtės mūsų puslapyje. Statistiniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Reklaminiai
Šiuos slapukus per mūsų svetainę naudoja mūsų reklamos partneriai. Tos bendrovės gali juos naudoti jūsų interesų profiliui formuoti ir jums tinkamoms reklamoms kitose svetainėse parinkti. Jie veikia unikaliai identifikuodami jūsų naršyklę ir įrenginį. Jei neleisite šiems slapukams veikti, įvairiose kitose svetainėse nematysite mūsų tikslingai Jums skirtų pasiūlymų. Reklaminiai slapukai šiuo metu nenaudojami.