Svečiuose pas ūkininkus

Ekskursija pas ūkininkus. Kreta, Graikija | Mano Kreta
Ekskursija pas ūkininkus. Kreta, Graikija | Mano Kreta

Svečiuose pas ūkininkus? Įsivaizduokite, kad esate ūkininkas/-ė Kretoje 👩‍🌾 Laistote alyvmedžius, spaudžiate vynuogių misą, lesinate vištutes, melžiate avytes… Ir staiga į jūsų ūkį įlinguoja turistai. Jūs viską metat ir puolat svečiams savo ūkį rodyt. Tai kas, kad alyvmedžiai ima skęsti perlieto vandens pelkėse, vynuogių misa pradeda rūgti, avys baubia pusiau pamelžtos – bala jų nematė, turistai gi svarbiau!

Ar galima sutarti?

Kai Audronė ir Dalius paprašė aplankyti bičių ūkį Kretoje, dėl tokios viešnagės pas bitininką Jorhą derinausi visą savaitę 🐝 Kai Laimonas ir Gražina išreiškė norą pamatyti tikrą šeimos vyninę – dar ilgiau rezgiau planą su legendinio ‘maruva’ vyno gamintoju Josifu ir jo dukra enologe Dimitra. Net vykdamas pas kalnų žolininkus ar samanės varytojus iš anksto pasiskambinu – ar jiems nesutrukdysiu. Nes visi dirba savo darbus ir mažiausiai ko tikisi – nelauktų svečių. Ypač tokių, kurie nori atlėkti kokiam pusvalandukui ar valandėlei su mintimi „ką ten ilgiau veikti, norisi gi daugiau pamatyti!“. Jei važiuoji į ūkį, reikia nusiteikti kelioms valandoms, pusdieniui, o dar geriau – visai dienai. Nes graikiškas ‘siga-siga’ (liet. lėtai-lėtai) principas dar labiau įaugęs į Kretos ūkininkų kraują: štai neseniai viename ūkyje nekantrieji keliautojai taip ir nesulaukė, kol bus spaudžiamos vynuogės, nes vyndariui prieš spaudimą kur kas labiau rūpėjo sotūs pietūs bei pokalbis apie vyną gyvenime ir gyvenimą vyne 🍷 Taigi, tikrai galima apsilankyti svečiuose pas ūkininkus, bet reikia iš anksto susiderinti.

Taip, žinau, kad kai kurie kretiečiai autobusinėms ekskursijoms daro parodomąsias atrakcijas su tikrovės simuliacija. Turiu omenyje, pavyzdžiui, ožkų melžimu vidury baltos dienos (kai įprastai ūkininkai jas melžia vakarais). Mudu su Jurgita vis pabrėžiam: mūsų profilis – ekskursijos į mažiau turistų žinomas įdomias ir įspūdingas salos vietas, kur galite pajausti ir paragauti tikrosios Kretos.

Taip, viskas yra įmanoma

Norite pajausti ir paragauti? Tuomet kreipkitės kaip galima labiau iš anksto. Sakykite, kaip giliai norite pažinti tikrąją Kretą ir sakykite, kas Jus labiausiai domina. Tik tuomet galėsime susiderinti ir su ūkiais, ir su vyndariais, ir su begale kitų įdomių salos žmonių, kurie mielai atidaro savo namų duris bei savo širdis. Tereikia tinkamai ir laiku į jas pasibelsti ❤️ Taigi, tikrai galima apsilankyti svečiuose pas ūkininkus, bet reikia iš anksto susiderinti.

P.s. Rugpjūtį ir rugsėjį Kretoje renkamos vynuogės, spaudžiamas vynas, raškomi graikiniai riešutai ir migdolai, verdama ‘sumada’ ir ‘petimezi’, saulėje džiovinamos figos, pomidorai ir ksinochondro, sukamas čiobrelių medus. Spalį varoma vynuoginė samanė ir ruošiamasi alyvuogių skynimui. Duona kepama ir sūriai spaudžiami kasdien. O veršelis Panajotis kaip šuo sekioja vardu pašauktas 🐮 Kretoje labai mažai karvių, bet kas ieško, tas randa.

👉 manokreta@gmail.com – rašykite šiuo el. paštu arba tiesiogiai per feisbuką, jei norite pasinerti į Kretą. Susitksime ūkiuose, vyninėse, kalnuose, tarpekliuose, prie jūros.

Dalintis |
+
Slapukų nustatymai
Būtinieji
Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, mūsų sistemose negali būti išjungti.
Funkciniai
Šie slapukai suteikia galimybę pagerinti funkcionalumą ir suasmeninimą, pavyzdžiui, jie pagerina pateikiamo turinio formatą ir formą, nustato šrifto dydį ar svetainės elementų pozicijas. Jie gali būti įdiegti mūsų arba kitų tiekėjų, kurie teikia į mūsų puslapius įdėtas paslaugas. Jei neleisite šiems slapukams veikti, kai kurios ar visos minėtos funkcijos negalės tinkamai veikti. Funkciniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Statistiniai
Šie slapukai leidžia mums skaičiuoti apsilankymus ir lankytojų srauto šaltinius, kad galėtume matuoti ir gerinti svetainės veikimą. Pvz., pateikti skaitomiausią turinį pagal rubrikas, kategorijas. Visa šių slapukų informacija yra apibendrinta, todėl anoniminė. Jei neleisite šiems slapukams veikti, nežinosime, kad lankėtės mūsų puslapyje. Statistiniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Reklaminiai
Šiuos slapukus per mūsų svetainę naudoja mūsų reklamos partneriai. Tos bendrovės gali juos naudoti jūsų interesų profiliui formuoti ir jums tinkamoms reklamoms kitose svetainėse parinkti. Jie veikia unikaliai identifikuodami jūsų naršyklę ir įrenginį. Jei neleisite šiems slapukams veikti, įvairiose kitose svetainėse nematysite mūsų tikslingai Jums skirtų pasiūlymų. Reklaminiai slapukai šiuo metu nenaudojami.