Kruizas: Gramvuzos sala, Balos lagūna

Ekskursija į Balos lagūną ir Gramvuzos (Gramvousa) salą. Kreta, Graikija | Mano Kreta
Norite apsilankyti magiškoje vietoje? Balos lagūna (Gramvousa) – vienas gražiausių Kretos paplūdimių pakerintis savo laukiniu grožiu, mirguliuojančiais jūros mėlio atspalviais, po kojomis girgždančiu smulkiu smėliu ir rausvais potėpiais kranto liniją nudažančiomis kriauklelių duženomis. Kreta, Graikija | Mano Kreta

Kruizas į Gramvuzos salą ir Balos lagūną Kretoje organizuojamas kiekvieną dieną laivais, kurie išplaukia iš Kissamos (Kavonisi) uosto nuo balandžio iki spalio (priklausomai nuo oro sąlygų). Plaukiama šiais laivais: „Gramvousa“, „Gramvousa express“, „Balos“ ir „Spirit of Athos“.

Kissamos arba Kasteli yra nedidukas miestelis šiaurės vakarinėje Kretos dalyje, maždaug 43 kilometrai nuo Chanijos miesto. Gramvuzos sala ir Balos lagūna yra laukinės gamtos prieglobstis ir nuostabaus grožio vieta, įtrauktą į Europos specialių saugomų teritorijų ΝΑΤURΑ 2000 sąrašą.

Kruizų tvarkaraštis

 • Keli laivai išplaukia iš Kissamos uosto nuo 10.10 iki 12.40 val.
 • Laivai grįžta į Kissamos uostą nuo 17.45 iki 19.40 (priklausomai nuo išvykimo laiko).
 • Ypatingomis progomis yra papildomų maršrutų.

Dėmesio: Tvarkaraštis keičiasi priklausomai nuo sezono. Informaciją apie tikslius išvykimo ir atvykimo į uostą laikus prašome teirautis mūsų bilietų kasose (tel. +30 28220 22888/ 83311/ 243344, el. paštas: info@cretandailycruises.com).

Keleiviai turi būti Kissamos uosto įlaipinimo zonoje likus ne mažiau kaip 40 minučių iki išvykimo.

Laivybos kompanijos prioritetas – pasiūlyti nuostabių atostogų potyrių. Tačiau kai kuriomis dienomis oro sąlygos, nors ir leidžia keliauti saugiai, gali sukelti nepatogumų kelionės metu. Iš anksto išsiaiškinkite dėl oro sąlygų (vėjo stiprumo, bangavimo). Savo nuožiūra nuspręsite, ar norite keliauti, ar geriau pasirinksite kitą dieną kruizui

Kruizas: Gramvuzos sala, Balos lagūna – bilietų kainos

 • Keleiviai iki 2 metų keliauja nemokamai (būtina pateikti amžių liudijantį dokumentą).
 • Keleiviai nuo 3 iki 12 metų kainuoja 12 Eur (būtina pateikti amžių liudijantį dokumentą).
 • Vyresniems nei 13 metų keleiviams 25 Eur.

Aukščiau nurodytos kainos (be maitinimo) su PVM.

Kissamos savivaldybė prieš įlaipinimą iš kiekvieno bilieto prideda po 1 Eur kaip administracinį mokestį vyresniems nei 13 metų keleiviams, lankantiems Balos lagūnoje.

Bilietus galima įsigyti

 1. Laivybos kompanijos pagrindinis biuras yra 1 km atstumu nuo miesto aikštės, pagrindinėje Kissamos miestelio gatvėje (226, Iroon Polytechniou), kuri veda į uostą, šalia – nemokama automobilių stovėjimo aikštelė. Tel. +30 28220 22888.
 2. Kissamos (Kavonisi) uoste, priešais laivus, irgi nemokama stovėjimo aikštelė. Tel. +30 28220 24344 / 83311.
 3. Jei įsigyjate ekskursiją į Gramvuzos salą ar Balos lagūną, laivo bilietas įskaičiuotas į kainą. Ekskursiją galite įsigyti ir per MANO KRETĄ, spauskite čia >>

Būtina žinoti

Keleiviai turi būti įlaipinimo zonoje likus 40 minučių iki išvykimo. Kissamos uoste yra nemokama automobilių stovėjimo aikštelė, kur galite palikti automobilį.

Gramvuzos saloje ir Balos lagūnoje nėra kelių, parduotuvių. Viso kruizo metu veikia laivo savitarnos restoranas-baras, tad laive galėsite pasimėgauti gardžiu maistu, salotomis, užkandžiais, gėrimais, kava, ledais ir kt. arba išsinešti patiekalą pakuotėje. Taip pat galite išsinuomoti skėtį nuo saulės už 4 Eur mokestį. Atsiskaitymai priimami tiek grynais, tiek kortele.

Skrybėlė ar kitoks galvos apdangalas, kremas nuo saulės ir patogūs batai yra būtini kelionėje, ypač vasaros mėnesiais, kai pakyla oro temperatūra.

Kruizas: Gramvouzos sala, Balos lagūna – detalizuotas kruizo aprašas

 • Išplaukiate iš Kissamos uosto, fone skambant švelniai muzikai, ir maždaug valandą plaukiate per lanką, grožėdamiese stačiomis uolomis, nuošaliais paplūdimiais ir jūros mėlyne.
 • Viename iš krantų matysite didelį urvą, kuriame, manoma, buvo senovinė laivų statykla. Įlankos gale išvysite įspūdingą geologinį reiškinį. Laikui bėgant Kretos vakarinė pusė kyla, o rytinė skęsta. Šis reiškinys vyksta dėl Afrikos tektoninės plokštės judėjimo po Eurazijos plokšte. Virš uolėtų krantų galima atsekti senosios pakrantės juostą.

Gramvuza – piratų sala

 • Laivas atplaukia į nedidelį Gramvuzos salos uostą, kuriame liksite apie 2 valandas. Gramvusa – tai vieta, kur susilieja Kretos gamta, legendos ir audringa vietovės istorija.
 • Kraštovaizdis įspūdingas, o salos paplūdimio peizažą papildo nuskendusio laivo likučiai.
 • Aukščiausioje salos vietoje, ant stačios uolos, 137 metrų aukštyje, stūkso garsioji Gramvuzos tvirtovė, kurią 1579 m. pastatė venecijiečiai. Tvirtovė turėjo reikšmingą vaidmenį tiek Kretos, tiek Venecijos, tiek Osmanų imperijos istorijoje. Nuo jos atsiveria panoraminis vaizdas, čia galima išgirsti legendas apie piratų paslėptą lobį. Iki tvirtovės reikia kopti šlaitu apie 20 minučių (būtina avėti patogius batus).
 • Galima išsimaudyti šalia Agioi Apostoloi koplyčios. Beje, jei atsidursite ten birželio 29 d., Šventųjų Apaštalų dieną, pateksite į šventę, kuri vyksta prie bažnyčios.
 • Gramvuza nors ir nedidelė sala, joje auga apie 400 augalų rūšių. Trys iš jų – endeminiai, t.y. neaugantys niekur kitur pasaulyje: viena ramunėlių atmaina, laukinis svogūnas ir silenė. Nuo salos šlaitų galima stebėti apie 98 paukščių rūšis, migracijos laikotarpiu jų skaičius gerokai padidėja, nes teritorija yra paukščių take per Viduržemio jūrą.
 • Po maždaug 2 valandų sustojimo Gramvuzoje laivas išplauks į Balos lagūną, iki jos plauksite apie 20 minučių.

Balos lagūna

 • Balos paplūdimys yra vienas garsiausių pasaulyje. Šis egzotiškas paplūdimys susiformavo tarp Gramvuzos pusiasalio ir Tigani salos. Žodžiais neįmanoma apibūdinti įspūdžio, kurį palieka Balos lagūną. Tieisog reikia nusiteikti maudytis sekliame, turkio mėlynumo vandenyje, atsipalaiduoti rožinio smėlio paplūdimyje, grožėkitės šalia stūkstančiomis uolomis,
 • Smėlėtą Balos paplūdimį puošia ypatinga augmenija. Augalai – įspūdingų formų ir raštų, įrodančių jų pastangas išgyventi esant nepalankioms vietovės aplinkos sąlygoms, tokioms kaip šiaurės vėjas ir besikeičiančios kopos. Migracijos laikotarpiais čia gausu paukščių, o įvairių jūros moliuskų gausa negali pasigirti jokia kita vieta Kretoje.
 • Šiame nuostabiame gamtos kampelyje būsite apie 3 valandas.
 • Dėl neįtikėtino gamtos grožio ir išsaugotos ekosistemos Gramvuza ir Balos yra įtraukti į Europos saugomų teritorijų sąrašą NATURA 2000. Todėl mūsų visų pareiga – kuo labiau rūpintis, kad žmogaus veikla padarytų minimaliai žalos šiam nuostabiam gamtos kampeliui.

Draudimai išvykos metu, Gramvuzoje ir Balos lagūnoje

 • Negalima šiukšlinti – stenkitės surinkti kiek įmanoma daugiau šiukšlių: ne tik savo, bet ir kitų, jei tik pamatysite.
 • Vaikščioti galima tik išmintais takais, naudotis tik nurodytomis pakrantėmis maudynėms.
 • Griežtai draudžiama rinkti uolienas, fosilijas, kriauklias ir senovinius radinius.
 • Draudžiama skinti augalus, gaudyti gyvūnus, žvejoti.
 • Draudžiama statyti palapines ir stovyklauti.
 • Draudžiama kurti laužus.
 • Didelis prašymas kuo atsargiau elgtis su ugnimi, nerūkyti šalia krūmų ir medžių.

Prieš išlaipinant Gramvousoje ir Balose, prašome gausite informaciją apie tikslius laivo išvykimo laikus – būtinai ją įsidėmėkite

Tiek Gramvuzoje, tiek Balos lagūnoje į laivą galite grįžti bet kada, tačiau įsitikinkite, kad grįžote likus bent 10 minučių iki išvykimo.

Paruošta pagal informaciją, skelbiamą www.cretandailycruises.com

Koks atstumas iki Kissamos uosto, iš kur plaukia laivai?

Patarčiau į Gramvousą-Balos lagūną su ekskursija keliauti tuo atveju, jei Kretoje esate apsistoję arčiau Retimno arba Chanios. Gramvousą-Balos lagūna yra pietvakariniame salos krašte. Tad kelionė autobusu iš Retimno ar Chanios kurortų iki uosto užtrunka apie 1-2 valandas, tiek pat – atgalios.
Jei esate apsistoję arčiau Herakliono, tuomet kelionė autobusu į uostą užtruks apie 3-4 valandas į vieną pusę! Pasvarstykite, ar tikrai norite 6-7 valandas per parą važiuoti autobusu ar automobiliu?

Dalintis |
+
Slapukų nustatymai
Būtinieji
Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, mūsų sistemose negali būti išjungti.
Funkciniai
Šie slapukai suteikia galimybę pagerinti funkcionalumą ir suasmeninimą, pavyzdžiui, jie pagerina pateikiamo turinio formatą ir formą, nustato šrifto dydį ar svetainės elementų pozicijas. Jie gali būti įdiegti mūsų arba kitų tiekėjų, kurie teikia į mūsų puslapius įdėtas paslaugas. Jei neleisite šiems slapukams veikti, kai kurios ar visos minėtos funkcijos negalės tinkamai veikti. Funkciniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Statistiniai
Šie slapukai leidžia mums skaičiuoti apsilankymus ir lankytojų srauto šaltinius, kad galėtume matuoti ir gerinti svetainės veikimą. Pvz., pateikti skaitomiausią turinį pagal rubrikas, kategorijas. Visa šių slapukų informacija yra apibendrinta, todėl anoniminė. Jei neleisite šiems slapukams veikti, nežinosime, kad lankėtės mūsų puslapyje. Statistiniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Reklaminiai
Šiuos slapukus per mūsų svetainę naudoja mūsų reklamos partneriai. Tos bendrovės gali juos naudoti jūsų interesų profiliui formuoti ir jums tinkamoms reklamoms kitose svetainėse parinkti. Jie veikia unikaliai identifikuodami jūsų naršyklę ir įrenginį. Jei neleisite šiems slapukams veikti, įvairiose kitose svetainėse nematysite mūsų tikslingai Jums skirtų pasiūlymų. Reklaminiai slapukai šiuo metu nenaudojami.