google-site-verification=vUpASUbMG3uw2ww6YJu-0CuNXGgylxlzILN9SFB8RUE

Sužinokite apie Kretą daugiau

Straipsniai, knygos, vaizdo reportažai lietuvių kalba – rekomenduoju peržvelgti prieš kelionę į Kretą.

Iš Niko Kazantzakio romano „Graikas Zorba“:

"Džiaugsmai, kurių aš patiriu, – dideli, visų pirma todėl, kad jie labai paprasti. Jie susideda iš amžinųjų elementų: tyras oras, jūra, kvietinė duona, o vakarais sėdi šalia manęs toks savotiškas Sinbadas jūreivis ir pasakoja, o aš klausausi jo ir jaučiuosi devintam danguj. Kartais, kai jam pritrūksta žodžių, jis pakyla ir pagauna šokti. O kai išsišoka, pasiima savo santurį, pasideda ant kelių ir pradeda skambinti."

vertė Adomas Druktenis (Vaga, Vilnius, 1978)

​​Apie mane ir MANO KRETĄ – lietuviškame „Youtube“ kanale „Svajojau su tavim pasikalbėti“. Dviejų televizijos profesionalų – žurnalistės Daivos Budrienės ir jos vyro TV operatoriaus Antano Budrio – 4K formatu nufilmuotas videopasakojimas, kurį jie sukūrė viešnagės Kretoje metu 2019 metų rudenį.
„Svajojau su tavim pasikalbėti“ videopasakojimą žiūrėkite čia >>
15min.lt rubrikoje „Gyvenimas“ turiu ciklą „Gyvenu, kaip noriu“ ir jam ieškau pašnekovų – žmonių, vieną dieną dėl įvairių priežasčių pakeitusių savo gyvenimus“, – parašė man kolegė žurnalistė Indrė Pepcevičiūtė, su kuria bendraujant gimė pasakojimas apie mane ir MANO KRETĄ, publikuotas 15min.lt portale 2019 m. pradžioje.
Straipsnį „Kretoje gidaujantis Audrius: „Pasitikėjimas čia svarbesnis už bet kokią rašytinę sutartį“ rasite čia >

„Kreta – tai ne sala, tai sielos būsena“, – yra pasakęs žymiausias Graikijos rašytojas, tikras kretietis Nikos Kazantzakis. Todėl norint pradėti pažintį su Kreta, pirmiausia rekomenduoju perskaityti garsiausią jo romaną „Graikas Zorba“, kurio citatas panaudojau ir šios svetainės puslapiuose.

Apie romaną GRAIKAS ZORBA skaitykite čia >>
Perėmęs Lietuvos ambasadoriaus Graikijoje Rolando Kačinsko iniciatyvą 2018 metų lapkritį kartu su žmona suorganizavau Graikijos ir Kipro lietuvių sąskrydį Kretoje. Apie jį plačiau paprašė papasakoti žurnalo „Pasaulio lietuvis“ vyr. redaktorė Evelina Kislych-Šochienė. Interviu apie Kretą ir Kretos lietuvius buvo išspausdintas 2019 m. sausio „Pasaulio lietuvio“ numeryje (2019 m. Nr. 1).
Straipsnį „Kreta – Lietuva: niekas kitas taip nesuartina valstybių kaip žmogiškieji tiltai“ rasite čia >>

2018 m. gegužę žurnalui
„Panelė“ straipsnį apie paneliškas atostogas rengdama kolegė žurnalistė Agnė Vareikaitė nepamiršo Kretos ir kreipėsi į mane patarimų. Surašiau. Ji juos perkėlė į vasarai skirtą „Panelės“ numerį (2018 m. Nr. 2).
Straipsnį „Nepamirštamos vasaros atostogos su draugėmis: 4 kryptys“ pristatau čia >>
„Labai norime prisidėti prie to, kad dar daugiau lietuvių pažintų Kretą“, – 2017 metų vasarą man parašė savaitraščio „Savaitė“ žurnalistė Ivona Jaroslavcevienė. Iniciatyva virto produktyviu bendravimu, kurio santrauka buvo išspausdinta interviu forma „Savaitės“ rugsėjo 14 d. numeryje, Nr. 37.
Straipsnį „Lietuvis Kretos salą vadina sava“ rasite čia >>
Apie Kretą kaip vaikščiotojų pėsčiomis rojų 2017-ųjų pavasarį papasakojau žurnalo „Cosmopolitan“ lietuviško leidimo vyriausiajai redaktorei Violetai Kalikauskienei, kuri mano pastebėjimus perdavė žurnalo skaitytojoms straipsnyje „Kur kojos veda“. Jis buvo išspausdintas „Cosmopolitan“ birželio numeryje, Nr. 225.
Straipsnį „Kur kojos veda“ pristatau čia >>
 
Aktorės Nijolės Narmontaitės paskatinta 2017-ųjų pavasarį į mane kreipėsi žurnalo „Šeimininkė“ žurnalistė Rita Šemelytė. Sėkmingai bendradarbiaujant gegužės viduryje žurnalo 19 numeryje rubrikoje „Kelionių geografija“ pasirodė jos straipsnis apie Kretą. „Šeimininkės“ redakcija mielai pasidalino jo puslapiais ir leido publikuoti jį internete.
Straipsnį „Lietuvių svajonių sala – Kreta“ rasite čia >>
 
2017-ųjų pavasarį Kretoje viešėjusi ir su manimi kaip asmeniniu gidu keliavusi aktorė Nijolė Narmontaitė aprašė savo įspūdžius žurnale „Kelionės ir pramogos“. Jos straipsnis išspausdintas žurnalo 2017 m. birželio-liepos numeryje (178).
Straipsnį „Kreta, kitaip tariant Kr@“ pristatau čia >>

 
2017 m. vasario mėnesį lankantis Lietuvoje į mane kreipėsi žurnalo „Žmonės“ vyriausioji redaktorė Daina Žemaitytė, kviesdama papasakoti apie gyvenimą Kretoje. Žurnalistės Simonos Jansonaitės straipsnis buvo išspausdintas kovo 2 d. žurnalo „Žmonės“ numeryje, Nr. 9 (698), vėliau jis publikuotas ir zmones.lt portale.
Straipsnį „Jo Kreta“ rasite čia >>
2015-ųjų pavasarį į mane kreipėsi elektroninio žurnalo „Duonos ir žaidimų“ kūrėja Jurgita Vaskel, prašydama išsamiau papasakoti apie Kretą. Esu dėkingas jai už smalsumą ir įdomius klausimus, kuriuos su atsakymais ji sudėjo į vasaros (Nr. 3) elektroninio žurnalo „Duonos ir žaidimų“ 12-27 psl.
Interviu „Visa mano Kreta“ rasite čia >>
Bendradarbiaujant su žurnalo „Moteris“ kolektyvu gimė idėja parašyti straipsnį apie Kretos dietą, kuri yra garsiosios Viduržemio jūros dietos pagrindas. Straipsnis išspausdintas 2014 metų lapkričio žurnalo „Moteris“ numeryje (Nr. 753), vėliau jis pasirodė ir moteris.lt portale.
Straipsnį „Kretos dietos beieškant“ rasite čia >>
Žurnalo „Moteris“ vyriausioji redaktorės Gražinos Michnevičiūtės prašymu detaliai aprašiau vienos savaitės maršrutą vakarinėje Kretoje, straipsnis išspausdintas 2014 metų rugpjūčio žurnalo „Moteris“ numeryje (Nr. 750), vėliau pasirodė ir moteris.lt portale (deja, internetinė versija sudarkyta keistos redaktūros, yra klaidų vietovardžiuose).
Straipsnį „Nereali savaitė prie Baltųjų kalnų“ rasite čia >>
Savo asmeninėje bibliotekoje renku lietuvių kalba išleistas knygas apie Kretą ir Graikiją. Dalį iš jų pristačiau feisbuko puslapio MANO KRETA atskirame albume, kurį pildau vos tik į rankas patenka nauja knyga, atitinkanti tematiką.
Knygų apie Kretą ir Graikiją lietuvių kalba sąrašą rasite čia >>
Asmeninės ekskursijos Kretoje ir Santorinyje | MANO KRETA
Automobilių nuoma Kretoje | MANO KRETA
Εkskursijos ir kelionės laivais, katamaranais, keltais | MANO KRETA
Ekskursijos autobusais | ΜΑΝΟ ΚRΕΤΑ
KONTAKTAI
  • Mano Kreta gmail
  • Mano Kreta facebook
  • Mano Kreta instagram
  • Mano Kreta youtube
Audrius A. Morkūnas
kelionių vadovas, žurnalistas,
MANO KRETA istorijų autorius

El. paštu bendrauti patogiausia:
manokreta@gmail.com
Telefonai operatyvesniam susisiekimui:
LT +370 685 50778
GR +30 698 3318 337

Informacija telefonais:
LT +37068550778

GR +306983318337

® 2017 MANO KRETA

Sukurta su Wix.com

  • Facebook - Black Circle
  • YouTube - Black Circle
  • Instagram - Black Circle

© MANO KRETA | www.manokreta.lt – interneto svetainė, priklausanti žurnalistui Audriui A. Morkūnui ir bendrovei „Mano Kreta“. Griežtai draudžiama MANO KRETOS paskelbtą tekstinę bei vaizdinę informaciją panaudoti kitose elektroninėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti MANO KRETĄ kaip šaltinį.