Koks oras Kretoje bus kovo 3 d.?

Koks oras Kretoje bus kovo 3 d.? Kreta, Graikija | Mano Kreta

Koks oras Kretoje bus kovo 3 d.? Vakar oras Kretoje buvo +22°C, šiandien – apie +25°C, rytoj sinoptikai žada +28°C. Tokia šiluma – absoliučiai nenormali tokiam metų laikui, atkeliaujanti su stipriais pietų ar pietryčių vėjais, nešančiais Sacharos kaitrą tarsi iš įkaitusios orkaitės. Ji dažniausiai labai varginanti, kankinanti galvos skausmais, stipriais nudegimais šildantis saulėje ir įvairiausiais virusiniais susirgimais. Ne veltui kretiečiai sako: kovo kaitra – bloga kaitra.

Apie orą šiandien rašau ne tik dėl to, kad Kretą užgriuvo karštų orų fenomenas. „Koks oras Kretoje bus kovo 3 d.?“ – tai buvo labiausiai mane sugluminęs vieno keliautojo klausimas per sausio gale Vilniuje vykusią turizmo parodą „Adventur“. Tuomet tik skėstelėjau rankomis: „Klauskite Dzeuso arba Poseidono!“ Ir pasižadėjau sau būtinai parašyti apie kovo 3-osios orus. Štai tokie jie nenuspėjami. Ir sunkiai nuspėjami bus ne tik kovą, bet ir balandį bei gegužę.

Koks oras Kretoje kovo mėnesį sunku nuspėti, o nuotrauka – vakar dienos, kai virš Kretos vyko, kaip mėgstu sakyti, karas tarp Europos ir Afrikos. Karštas oras plūdo iš pietų, šaltas – iš šiaurės. Susidūrimas margino dangų debesų raštais, o virš Dijos salelės šalia Kretos krantų kybojo keistas kamuolinis debesiukas – tarsi senovės graikų dievų siųstas. Juk graikų kalba Dijas (gr. Δίας) – Dzeusas, tad ką gali žinoti – gal čia pats Dzeusas buvo trumpam užsukęs į savo gimtąją Kretą.


Tinklaraštyje ir kelionių žurnale SALA rasite daugiau straipsnių apie orus Kretoje ir Santorinyje, spauskite čia >>

Rubrikoje „Naudinga žinoti prieš kelionę į Kretą“ rasite įdomios ir naudingos informacijos, kuri padės planuotis atostogas Kretoje bei Santorinyje, spauskite čia >>

Jeigu turite klausimų ir norite mūsų pasiteirauti apie gamtą Kretoje ar Graikijoje, susisiekite – siųskite žinutę el. paštu manokreta@gmail.com

Dalintis |
+
Slapukų nustatymai
Būtinieji
Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, mūsų sistemose negali būti išjungti.
Funkciniai
Šie slapukai suteikia galimybę pagerinti funkcionalumą ir suasmeninimą, pavyzdžiui, jie pagerina pateikiamo turinio formatą ir formą, nustato šrifto dydį ar svetainės elementų pozicijas. Jie gali būti įdiegti mūsų arba kitų tiekėjų, kurie teikia į mūsų puslapius įdėtas paslaugas. Jei neleisite šiems slapukams veikti, kai kurios ar visos minėtos funkcijos negalės tinkamai veikti. Funkciniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Statistiniai
Šie slapukai leidžia mums skaičiuoti apsilankymus ir lankytojų srauto šaltinius, kad galėtume matuoti ir gerinti svetainės veikimą. Pvz., pateikti skaitomiausią turinį pagal rubrikas, kategorijas. Visa šių slapukų informacija yra apibendrinta, todėl anoniminė. Jei neleisite šiems slapukams veikti, nežinosime, kad lankėtės mūsų puslapyje. Statistiniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Reklaminiai
Šiuos slapukus per mūsų svetainę naudoja mūsų reklamos partneriai. Tos bendrovės gali juos naudoti jūsų interesų profiliui formuoti ir jums tinkamoms reklamoms kitose svetainėse parinkti. Jie veikia unikaliai identifikuodami jūsų naršyklę ir įrenginį. Jei neleisite šiems slapukams veikti, įvairiose kitose svetainėse nematysite mūsų tikslingai Jums skirtų pasiūlymų. Reklaminiai slapukai šiuo metu nenaudojami.