„Žalgirio“ šalikas Janio rankose

„Žalgirio“ šalikas Janio rankose. Vilnius, Lietuva | Mano Kreta
„Žalgirio“ šalikas Janio rankose. Vilnius, Lietuva | Mano Kreta

„Žalgirio“ šalikas kretiečio Janio rankose!

„Oooo, Zalgýris! Dabar mūsų Saras jį treniruoja!“ – apsidžiaugė gavęs dovaną kretietis Janis. Jis kaip visi graikai neištaria nei ‘ž’, nei ‘š’. Jis kaip dauguma graikų „Žalgirio“ pavadinimą kirčiuoja tęsdamas pirmąją ‘i’. Jis kaip visi „Panathinaikos“ sporto klubo sirgaliai Šarūną Jasikevičių laiko labiau savu nei svetimu. Bet istorija ne apie tai.

Janis Orfanoudakis atokiam kaime prie Baltųjų kalnų pietvakarinėje Kretoje turi kepyklą, kartu su broliu ją paveldėjo iš tėvo. Kepa skanią duoną ir skanius sausainėlius. Ir Janis yra aistringas „Panathinaikos“ sporto klubo gerbėjas. Toks aistringas, kad prieš kelis metus kepyklos krautuvėlėje tarp skanėstų pakuočių pasikabino „Panathinaikos“ sirgaliaus šaliką. Nuo jo viskas ir prasidėjo.

Šalikas tapo kepyklos pokalbių objektu. Užsukdavo koks užsienietis, pamatydavo žalią „Panathinaikos“ akskesuarą, išlenkdavo vieną kitą sausainėlį su namine vynuogine ir iškart su svetinguoju Janiu pradėdavo postringauti apie sportą. Papostringavęs Janio neumiršdavo ir kitais metais jam savo mylimo sporto klubo šaliką atveždavo. Taip Janis pats specialiai to nesiekdamas ėmė kolekcionuoti sirgalių šalikus.

Dariaus pastabumas

„Kas čia per netvarka?! Tiek visokių šalikų, o nė vieno lietuviško!“ – užpernai atostogaudamas Kretoje susirūpino mano vaikystės draugas Darius, kai jį kartu su šeima užvežiau į kalnus pas Janį. „Šalikus kolekcionuoja?“ – lietuviškai paklausė mosteldamas link kolekcijos. Janis tarsi viską supratęs pritariamai linktelėjo. „Supratau. Bus ir lietuviškas!“ – Darius tarė, Darius padarė. Pernai vasarą jis grįžo į Kretą su „Žalgirio“ šaliku. „Perduok Janiui ir pasakyk, kad matomiausioj vietoj pasikabintų!“ – pasakė. Jam pažadėjau, kad iki Kalėdų tikrai perduosiu.

Atsiprašau, šiek tiek pavėlavau, bet štai įrodymas – „Žalgirio“ šalikas Janio rankose! Ir tikrai matomiausioje kolekcijos vietoje prie visų kitų dovanų iš užsienio. Dabar galvoju, kad reikėtų Janiui dar ir knygą apie Šarūną Jasikevičių padovanoti, juolab kad Pietro Scibettos parašyta apybraiža „Laimėti neužtenka“ graikų kalba buvo išleista anksčiau nei lietuvių. Tegu skaito apie „savą“ Šarą.

Norėtumėte atsidurti pas Janį – „Žalgirio“ sirgalio kepykloje Kretos kalnuose? Susisiekite su Audriumi ir keliaukite MANO KRETA asmeninėje ekskursijoje, savo užklausą galite atsiųsti čia >>


Tinklaraštyje ir kelionių žurnale SALA rasite daugiau Kretos istorijų, atradimų, įdomių patirčių, spauskite čia >>

Rubrikoje „Naudinga žinoti“ rasite įdomios ir naudingos informacijos, kuri padės planuotis atostogas Kretoje bei Santorinyje, spauskite čia >>

Jeigu turite klausimų ir norite mūsų pasiteirauti apie Kretos praeitį ir dabartį, istorines ir patyrimines keliones po salą, susisiekite – siųskite žinutę el. paštu manokreta@gmail.com

Dalintis |
+
Slapukų nustatymai
Būtinieji
Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, mūsų sistemose negali būti išjungti.
Funkciniai
Šie slapukai suteikia galimybę pagerinti funkcionalumą ir suasmeninimą, pavyzdžiui, jie pagerina pateikiamo turinio formatą ir formą, nustato šrifto dydį ar svetainės elementų pozicijas. Jie gali būti įdiegti mūsų arba kitų tiekėjų, kurie teikia į mūsų puslapius įdėtas paslaugas. Jei neleisite šiems slapukams veikti, kai kurios ar visos minėtos funkcijos negalės tinkamai veikti. Funkciniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Statistiniai
Šie slapukai leidžia mums skaičiuoti apsilankymus ir lankytojų srauto šaltinius, kad galėtume matuoti ir gerinti svetainės veikimą. Pvz., pateikti skaitomiausią turinį pagal rubrikas, kategorijas. Visa šių slapukų informacija yra apibendrinta, todėl anoniminė. Jei neleisite šiems slapukams veikti, nežinosime, kad lankėtės mūsų puslapyje. Statistiniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Reklaminiai
Šiuos slapukus per mūsų svetainę naudoja mūsų reklamos partneriai. Tos bendrovės gali juos naudoti jūsų interesų profiliui formuoti ir jums tinkamoms reklamoms kitose svetainėse parinkti. Jie veikia unikaliai identifikuodami jūsų naršyklę ir įrenginį. Jei neleisite šiems slapukams veikti, įvairiose kitose svetainėse nematysite mūsų tikslingai Jums skirtų pasiūlymų. Reklaminiai slapukai šiuo metu nenaudojami.