Tsoutsouras

Tsoutsouras – gydomojo vandens paplūdimys. Kreta, Graikija | Mano Kreta
Tsoutsouras – gydomojo vandens paplūdimys. Kreta, Graikija | Mano Kreta

Ypatingų gydomųjų savybių turintis jūros vanduo – Tsoutsouras paplūdimyje pietų Kretoje. Salos gydytojai rekomenduoja plaukioti šiuose vandenyse norint stiprinti kaulus, raumenis, sausgysles, gydant ortopedinius sutrikimus. Nustatyta, kad Tsoutsoure yra unikalus druskų ir jodo santykis, kuris padeda stiprinti organizmą.

Tsoutsouras apgaubtas legendomis apie drakonus ir laukines pabaisas, pasakojimais apie juoduosius archeologus, senovinius prakeikimus ir šiomis dienomis stebinančius paradoksalius reiškinius. Sakoma, kad čia tvyro labai stiprūs energetiniai laukai, kurie driekiasi link šalia esančių Asterousios kalnų, į vadinamąjį kretietišką Bermudų trikampį. Tsoutsouras yra rytinis šio trikampio kampas.

Archeologai šalia Tsoutsouro ir jo vandenyse atrado antikinio Inatos miesto griuvėsius. Žinoma, kad šiame mieste ir aplink jį esančiuose urvuose buvo garbinama Eileithyia, gimdyves ir naujagimius globojusi deivė. Tą liudija rastos nėsčiųjų moterų figūrėlės, indai su sekso scenų piešiniais, simboliniai juvelyriniai dirbiniai.

Dabar šalia Tsoutsouro paplūdimio iškilę nedideli viešbutukai, kuriuose galima apsistoti norint pabėgti nuo turistinių kurortų šurmulio ir pajausti ypatingą šios vietos dvasią. Juolab, kad paplūdimys čia – didelis ir visada praktiškai pustuštis.

Norite apsilankyti ypatingose Kretos vietose? Toliau nuo turistinio šurmulio? Susisiekite su MANO KRETA, keliaukite asmeninėje ekskursijoje su Audriumi >>


Tinklaraštyje ir kelionių žurnale SALA rasite daugiau Kretos istorijų, atradimų, įdomių patirčių, spauskite čia >>

Rubrikoje „Naudinga žinoti“ rasite įdomios ir naudingos informacijos, kuri padės planuotis atostogas Kretoje bei Santorinyje, spauskite čia >>

Jeigu turite klausimų ir norite mūsų pasiteirauti apie Kretos praeitį ir dabartį, istorines ir patyrimines keliones po salą, susisiekite – siųskite žinutę el. paštu manokreta@gmail.com

Dalintis |
+
Slapukų nustatymai
Būtinieji
Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, mūsų sistemose negali būti išjungti.
Funkciniai
Šie slapukai suteikia galimybę pagerinti funkcionalumą ir suasmeninimą, pavyzdžiui, jie pagerina pateikiamo turinio formatą ir formą, nustato šrifto dydį ar svetainės elementų pozicijas. Jie gali būti įdiegti mūsų arba kitų tiekėjų, kurie teikia į mūsų puslapius įdėtas paslaugas. Jei neleisite šiems slapukams veikti, kai kurios ar visos minėtos funkcijos negalės tinkamai veikti. Funkciniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Statistiniai
Šie slapukai leidžia mums skaičiuoti apsilankymus ir lankytojų srauto šaltinius, kad galėtume matuoti ir gerinti svetainės veikimą. Pvz., pateikti skaitomiausią turinį pagal rubrikas, kategorijas. Visa šių slapukų informacija yra apibendrinta, todėl anoniminė. Jei neleisite šiems slapukams veikti, nežinosime, kad lankėtės mūsų puslapyje. Statistiniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Reklaminiai
Šiuos slapukus per mūsų svetainę naudoja mūsų reklamos partneriai. Tos bendrovės gali juos naudoti jūsų interesų profiliui formuoti ir jums tinkamoms reklamoms kitose svetainėse parinkti. Jie veikia unikaliai identifikuodami jūsų naršyklę ir įrenginį. Jei neleisite šiems slapukams veikti, įvairiose kitose svetainėse nematysite mūsų tikslingai Jums skirtų pasiūlymų. Reklaminiai slapukai šiuo metu nenaudojami.