Trafoulas – paplūdimys su mistiniais ženklais

Trafoulas – paplūdimys su mistiniais ženklais. Kreta, Graikija | Mano Kreta
Trafoulas – paplūdimys su mistiniais ženklais. Kreta, Graikija | Mano Kreta
Trafoulas – paplūdimys su mistiniais ženklais. labirintas. Kreta, Graikija | Mano Kreta
Trafoulas – paplūdimys su mistiniais ženklais. Labirintas. Kreta, Graikija | Mano Kreta

Tyrinėjome pietų Kretos pakrantę ir mūsų dėmesį patraukė Trafoulas paplūdimys. Per vasaros karštį nebuvo jokio noro pėsčiomis eiti iki Trafoulas paplūdimio, todėl nuvažiavę iki Loutra uostuko, esančio šalia Lendas kurorto prie Asterousios kalnų pietų Kretoje, paklausėme vietinio žvejo, ar galėtų jis mus nuplukdyti iki kelionės tikslo. „Neplukdysiu, – atkirto jis. – Prie Trafoulas kyšulio visada pragaras: ten susikerta šiaurės, vakarų ir pietryčių vėjai, o stiprios srovės neša į jūrą. Vengiame ten plaukti ypač tokiu oro, kai vėjas stipresnis kaip 4 bofortai“.

Nereikėjo geresnio paaiškinimo, kodėl kretiečiai Trafoulas dar vadina Drakono kyšuliu ir įlanka. Nieko kito nebeliko – tik eiti pėsčiomis. Ėjimas iki Trafoulas paplūdimio nebuvo jau toks kankinančiai ilgas ir baisus kaip atrodė iš pirmo žvilgsnio: nuo Loutra tikslą pasiekėme per 40 minučių. Ir pusė kelio ėjo nedideliu tarpekliu, kuris savo globėjišku šešėliu suteikė atgaivą nuo svilinančios saulės. Kretiečiai tarpeklį vadina Faraggi Pidimatou, t.y. peršokamu tarpekliu, nes, pasak jų, jis toks siauras, kad gyvūnai gali be vargo peršokti nuo vieno jo krašto ant kito.

Trafoulas – paplūdimys su mistiniais ženklais. Banguoja. Kreta, Graikija | Mano Kreta
Trafoulas – paplūdimys su mistiniais ženklais. Banguojka. Kreta, Graikija | Mano Kreta
Trafoulas – paplūdimys su mistiniais ženklais. Prie uolų. Kreta, Graikija | Mano Kreta
Trafoulas – paplūdimys su mistiniais ženklais. Prie uolų. Kreta, Graikija | Mano Kreta
Trafoulas – paplūdimys su mistiniais ženklais. Mėlynė. Kreta, Graikija | Mano Kreta
Trafoulas – paplūdimys su mistiniais ženklais. Mėlynė. Kreta, Graikija | Mano Kreta
Trafoulas – paplūdimys su mistiniais ženklais. Paplūdimio ruožas. Kreta, Graikija | Mano Kreta
Trafoulas – paplūdimys su mistiniais ženklais. Paplūdimio ruožas. Kreta, Graikija | Mano Kreta

Mistika ir mitai

Atsidūrus paplūdimyje pirmiausia į akis krito iš akmenų sudėlioti ženklai ant smėlio: didžiulė žvaigždė ir įvairaus dydžio apvalūs minojietiški labirintai. Sunku pasakyti, ar jie sudėlioti tiesiog dėl pramogos ar kokiais kultiniais tikslais. Trafoulas paplūdimį kaip ir visus Asterousios kalnus mėgsta įvairaus plauko mistikai, atsiskyrėliai, gamtos galių žinovai, meditacijas bei jogą praktikuojantys žmonės. Gal jie šiuose ženkluose mato kur kas daugiau prasmės, o ne tik paprastus ornamentus. Beje, jie gyvena Trafoulas – stačiuose uoluose pamatėme ne vieną urvą su žmogui tarnaujančiais daiktais.

Senovės graikų legendos byloja, kad Trafoulas paplūdimys buvo dažnai lankomas. Čia svečiavosi Dzeuso ir Europos sūnus, Kretos karalius Minas su savo vyrais tuo metu, kai jo žmona saulės dievo Helijo duktė Pasifajė su moterų palyda maudydavosi šalia esančiame Loutra paplūdimyje (‘loutra’ graikų kalba reiškia vonias, maudynių vietą). Deja, Loutra pirmykščio vaizdo jau nelikę, nes ten įkurtas uostas su molu, o štai Trafoulas toks pats kaip ir prieš tūkstančius metų – apgaubtas aštrių uolų, nuklotas akmenimis ir marmuro luitais, skalaujamas tyro druskingo Libijos jūros vandens. Tai ypatinga vieta tiems, kas nori pabėgti nuo masinio turizmo vietų Kretoje.

Norite apsilankyti ypatingose Kretos vietose? Toliau nuo turistinio šurmulio? Susisiekite su MANO KRETA, keliaukite asmeninėje ekskursijoje su Audriumi >>


Tinklaraštyje ir kelionių žurnale SALA rasite daugiau Kretos istorijų, atradimų, įdomių patirčių, spauskite čia >>

Rubrikoje „Naudinga žinoti“ rasite įdomios ir naudingos informacijos, kuri padės planuotis atostogas Kretoje bei Santorinyje, spauskite čia >>

Jeigu turite klausimų ir norite mūsų pasiteirauti apie Kretos praeitį ir dabartį, istorines ir patyrimines keliones po salą, susisiekite – siųskite žinutę el. paštu manokreta@gmail.com

Dalintis |
+
Slapukų nustatymai
Būtinieji
Šie slapukai yra būtini, kad veiktų svetainė, mūsų sistemose negali būti išjungti.
Funkciniai
Šie slapukai suteikia galimybę pagerinti funkcionalumą ir suasmeninimą, pavyzdžiui, jie pagerina pateikiamo turinio formatą ir formą, nustato šrifto dydį ar svetainės elementų pozicijas. Jie gali būti įdiegti mūsų arba kitų tiekėjų, kurie teikia į mūsų puslapius įdėtas paslaugas. Jei neleisite šiems slapukams veikti, kai kurios ar visos minėtos funkcijos negalės tinkamai veikti. Funkciniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Statistiniai
Šie slapukai leidžia mums skaičiuoti apsilankymus ir lankytojų srauto šaltinius, kad galėtume matuoti ir gerinti svetainės veikimą. Pvz., pateikti skaitomiausią turinį pagal rubrikas, kategorijas. Visa šių slapukų informacija yra apibendrinta, todėl anoniminė. Jei neleisite šiems slapukams veikti, nežinosime, kad lankėtės mūsų puslapyje. Statistiniai slapukai šiuo metu nenaudojami.
Reklaminiai
Šiuos slapukus per mūsų svetainę naudoja mūsų reklamos partneriai. Tos bendrovės gali juos naudoti jūsų interesų profiliui formuoti ir jums tinkamoms reklamoms kitose svetainėse parinkti. Jie veikia unikaliai identifikuodami jūsų naršyklę ir įrenginį. Jei neleisite šiems slapukams veikti, įvairiose kitose svetainėse nematysite mūsų tikslingai Jums skirtų pasiūlymų. Reklaminiai slapukai šiuo metu nenaudojami.