google-site-verification=vUpASUbMG3uw2ww6YJu-0CuNXGgylxlzILN9SFB8RUE

„Žalgirio“ šalikas Janio rankose

„Oooo, Zalgýris! Dabar mūsų Saras jį treniruoja!“ – apsidžiaugė gavęs dovaną kretietis Janis. Jis kaip visi graikai neištaria nei 'ž', nei 'š'. Jis kaip dauguma graikų „Žalgirio“ pavadinimą kirčiuoja tęsdamas pirmąją 'i'. Jis kaip visi „Panathinaikos“ sporto klubo sirgaliai Šarūną Jasikevičių laiko labiau savu nei svetimu. Bet istorija ne apie tai.

Janis Orfanoudakis atokiam kaime prie Baltųjų kalnų pietvakarinėje Kretoje turi kepyklą, kartu su broliu ją paveldėjo iš tėvo. Kepa skanią duoną ir skanius sausainėlius, kurie net Lietuvą pasiekia („Graikiškos gėrybės“ Lietuvoje prekiauja Orfanoudakio kepyklos becukriais riestainiais iš pupmedžio subrandinamų ceratonijų miltų). Ir Janis yra aistringas „Panathinaikos“ sporto klubo gerbėjas. Toks aistringas, kad prieš kelis metus kepyklos krautuvėlėje tarp skanėstų pakuočių pasikabino „Panathinaikos“ sirgaliaus šaliką. Nuo jo viskas ir prasidėjo.

Šalikas tapo kepyklos pokalbių objektu. Užsukdavo koks užsienietis, pamatydavo žalią „Panathinaikos“ akskesuarą, išlenkdavo vieną kitą sausainėlį su namine vynuogine ir iškart su svetinguoju Janiu pradėdavo postringauti apie sportą. Papostringavęs Janio neumiršdavo ir kitais metais jam savo mylimo sporto klubo šaliką atveždavo. Taip Janis pats specialiai to nesiekdamas ėmė kolekcionuoti sirgalių šalikus.

„Kas čia per netvarka?! Tiek visokių šalikų, o nė vieno lietuviško!“ – užpernai atostogaudamas Kretoje susirūpino mano vaikystės draugas Darius, kai jį kartu su šeima užvežiau į kalnus pas Janį. „Šalikus kolekcionuoja?“ – lietuviškai paklausė mosteldamas link kolekcijos. Janis tarsi viską supratęs pritariamai linktelėjo. „Supratau. Bus ir lietuviškas!“ – Darius tarė, Darius padarė. Pernai vasarą jis grįžo į Kretą su „Žalgirio“ šaliku. „Perduok Janiui ir pasakyk, kad matomiausioj vietoj pasikabintų!“ – pasakė. Jam pažadėjau, kad iki Kalėdų tikrai perduosiu.

Atsiprašau, šiek tiek pavėlavau, bet štai įrodymas – „Žalgirio“ šalikas Janio rankose! Ir tikrai matomiausioje kolekcijos vietoje prie visų kitų dovanų iš užsienio. Dabar galvoju, kad reikėtų Janiui dar ir knygą apie Šarūną Jasikevičių padovanoti, juolab kad Pietro Scibettos parašyta apybraiža „Laimėti neužtenka“ graikų kalba buvo išleista anksčiau nei lietuvių. Tegu skaito apie „savą“ Šarą.

#manoKreta #atostogosKretoje #istorijosKretoje #Kretosistorijos #Žalgiris #Panathinaikos

Informacija telefonais:
LT +37068550778

GR +306983318337

® 2017 MANO KRETA

Sukurta su Wix.com

  • Facebook - Black Circle
  • YouTube - Black Circle
  • Instagram - Black Circle

© MANO KRETA | www.manokreta.lt – interneto svetainė, priklausanti žurnalistui Audriui A. Morkūnui ir bendrovei „Mano Kreta“. Griežtai draudžiama MANO KRETOS paskelbtą tekstinę bei vaizdinę informaciją panaudoti kitose elektroninėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti MANO KRETĄ kaip šaltinį.