google-site-verification=vUpASUbMG3uw2ww6YJu-0CuNXGgylxlzILN9SFB8RUE

Yiali Tzami mečetė Chanijoje

Žvilgsnis į „Yiali Tzami“ mečetę pro vieno venecijietiško Chanios senamiesčio namų langelį. Lankantis antrame pagal dydį Kretos mieste „Yiali Tzami“ neįmanoma nepastebėti – ji yra vienas ryškiausių senojo Chanios uosto pastatų.

Dėl jos formos daugelis turistų mano, kad čia Osmanų imperijos metais buvo turkiška pirtis (hamamas), bet pažvelkite į 1900 metų nuotrauką ir visos abejonės dėl pastato paskirties išnyks, nes iki XX a. pradžios prie jo stovėjo minaretas.

„Yiali Tzami“ – pati pirmoji mečetė Kretoje, kurią neilgai trukus po salos okupacijos 1649 metais pastatė Osmanų imperijos vietininkai, dedikuodami ją pirmajam turkiškos Chanios valdytojui pašai Küçük Hassan. Archeologų tyrimai rodo, kad anksčiau mečetės vietoje buvo nedidelė bizantinė ortodoksų cerkvė. Musulmonų maldos namais mečetė buvo iki pat 1923 metų, kai įvyko gyventojų apsikeitimas tarp Turkijos ir Graikijos. Minaretas buvo nugriautas dar prieš jos uždarymą – iš Osmanų imperijos gniaužtų išsilaisvinę kretiečiai nenorėjo, kad įplaukus į Chanios uostą atvykėlius pasitiktų okupantų valdžios simbolis. Pasak istorikų, tik virtinės atistiktinumų dėka iki šių dienų išliko pats mečetės pastatas, kuriame dabar dažniausiai rengiamos meno parodos. #manokreta #atostogosKretoje #ekskursijos #ekskursijosKretoje #Chania #YialiTzami

Informacija telefonais:
LT +37068550778

GR +306983318337

® 2017 MANO KRETA

Sukurta su Wix.com

  • Facebook - Black Circle
  • YouTube - Black Circle
  • Instagram - Black Circle

© MANO KRETA | www.manokreta.lt – interneto svetainė, priklausanti žurnalistui Audriui A. Morkūnui ir bendrovei „Mano Kreta“. Griežtai draudžiama MANO KRETOS paskelbtą tekstinę bei vaizdinę informaciją panaudoti kitose elektroninėse ir tradicinėse žiniasklaidos priemonėse arba platinti medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti MANO KRETĄ kaip šaltinį.